Бензинова газонокосарка: особливості та призначення

Газонокосарка бензинова для трави стане найкращою покупкою, коли необхідно підстригти траву на галявині біля будинку або надати доглянутого вигляду газону в садово-парковій зоні. Бензинові газонокосарки користуються популярністю за рахунок широкого модельного ряду, автономності, високої продуктивності та простоти обслуговування. Газонокосарка підходить для роботи на великій та маленькій ділянці. Машина відмінно впорається з низькою та високою травою, густими чагарниками і навіть мокрою рослинністю без загрози для самої газонокосарки.
У великому асортименті, представленому на ринку, можна легко заплутатися. Щоб правильно вибрати газонокосарку бензинову, варто вивчити особливості конструкції та види техніки.
Як влаштована бензинова газонокосарка

Будь-яка газонокосарка бензинова самохідна або несамохідна складається з наступних елементів:
- Рама, яка є основою газонокосарки. Може бути виготовлена із сталі, алюмінію або пластику. Найміцнішою вважається сталева рама. Така чотиритактна газонокосарка розрахована на роботу у тяжких умовах. Алюмінієва рама легша, добре переносить вплив вологи. Пластикова рама також стійка до корозії, проте поступається за міцністю, тому не підходити для нерівної поверхні або боротьби з густим бур'яном.
- На раму кріпиться бензиновий чотиритактний двигун. Для роботи двигуна потрібно паливо та масло, яке заливається в окремий резервуар. Вибір потужності двигуна залежить від умов експлуатації газонокосарки.
- Дека, яка виготовляється з того самого матеріалу, що й рама. У деяких моделях вона є єдиним цілим. Завдання деки полягає в тому, щоб запобігти вилітанню зрізаної трави і сприяти створенню повітряного потоку, який направить рослинність у травозбірник.
- Шасі або колісна база. Тут звертають увагу на кількість коліс, їхній діаметр, який сприяє збільшенню прохідності. Газонокосарка бензинова на колесах повинна легко рухатися та не травмувати поверхню трави. Краще коли колеса не виступають за межі корпусу газонокосарки.
- Рукоятка з елементами управління. Зручна рукоятка повинна складатися і розкладатися, а також регулюватися по зросту оператора.
Якщо газонокосарка бензинова самохідна, на неї встановлюється трансмісія, яка відповідає за передачу обертання від двигуна на колеса.
Переваги бензинових газонокосарок

Бездротова газонокосарка, що працює на бензиновому двигуні, характеризується такими перевагами:
- автономність, за рахунок того, що газонокосарка не залежить від електромережі;
- хороша маневреність та мобільність;
- висока продуктивність дозволяє використовувати газонокосарку на великих площах;
- підходить газонокосарка для високої чи мокрої трави, а також для нерівних ділянок;
- дешеве обслуговування;
- простота обслуговування та надійність;
- хороша функціональність.
Також варто зазначити, що газонокосарка бензинова ручна поступається електрокосарці в плані екологічності та безшумності.
Класифікація бензинових газонокосарок

Газонокосарки, що працюють на бензині, класифікують за різними параметрами. Насамперед це призначення газонокосарки:
- Професійні газонокосарки підходять до роботи на великих ділянках. Моторесурс перевищує 1000 мотогодин. А потужність двигуна буде не менше 7 к.с. Знайшли застосування у роботі комунальних служб, біля комерційних об'єктів (бази відпочинку, спортивні майданчики). Підходять для регулярної експлуатації.
- Напівпрофесійні газонокосарки підходять для застосування як у побуті, так і в садово-паркових зонах. Використовуються на газонах не менше ніж 20 соток. Потужність двигуна в межах 5-7 к.с.
- Побутові газонокосарки характеризуються компактними розмірами, не розраховані на важкі умови. Потужність двигуна менше 5 к.с. Площа обробки не більше 20 соток.
При виборі газонокосарки також звертають увагу на ширину захвату. Наприклад, газонокосарка бензинова самохідна 53 см підходитиме для роботи на великих, відкритих площах, які розміром перевищують 15 соток. Тоді як ширина захвату в межах 28-42 см дозволяє працювати у парках з ландшафтним дизайном, на присадибних ділянках, у саду.
Має значення тип руху газонокосарки:
- кращі газонокосарки бензинові самохідні самостійно пересуваються територією, оператор лише контролює напрямок машини;
- несамохідні або ручні газонокосарки коштують дешевше, але для їхнього переміщення знадобиться зусилля з боку оператора.
Газонокосарка для дачі може відрізнятись функціональністю. Універсальними вважаються моделі з функцією мульчування, бічним та заднім викидом трави, а також збором у травозбірник. З такою газонокосаркою можна стригти газон поблизу доріжок та огорож. Використовуючи мульчування, можна перетворити траву на добрива, а через бічний скид розкидати її по території.

Також звертають увагу і на матеріал, з якого виготовлений травозбірник. Тканинні відрізняються великим обсягом, але їх складніше чистити. Пластикові прості в обслуговуванні, але вміщують менше трави.
Серед додаткових функцій звертають увагу на такі:
- наявність антивібраційної системи, що підвищує рівень комфорту оператора;
- можливість регулювати ручку зростання оператора;
- тип запуску: електростартер дозволяє завести газонокосарку без зусиль;
- спосіб перемикання висоти скосу: центральний важіль на ручці або окремо на кожному колесі;
- функція самоочищення деки;
- наявність бічного дефлектора.
Щоб вибрати підходящу газонокосарку в першу чергу орієнтуються на її потужність. Чим вища продуктивність, тим вища її корисність на ділянці. У той же час відіграє роль ергономічність та функціональність газонокосарки. Визначиться з вибором, і купити бензинову газонокосарку вам допоможуть менеджери-консультанти нашого магазину.