Лазерний термометр для безконтактного контролю температури

Лазерний термометр або пірометр дозволяє вимірювати температуру будь-якого об'єкта на відстані до кількох метрів. Особливо зручно використовувати пірометр для вимірювання температури у важкодоступних місцях або для контролю агресивного середовища. Пірометр знайшов застосування у промисловості, кулінарії, медицині, енергетиці і навіть у побуті. Про особливості пірометра і те, як його вибрати йтиметься далі.
Де можна використовувати пірометр

За рахунок того, що пірометр вимірює температуру на відстані, використовувати його можна для перевірки температури у різних предметів, навіть занадто гарячих або що знаходяться в русі. Діапазон вимірюваної температури від -50°С до +3000°С.
Основні сфери застосування лазерного термометра:
- Електрика. Використовуючи безконтактний термометр, можна перевірити справність електрообладнання та електропристроїв. Наприклад, підвищення температури контакту щодо навколишнього середовища може свідчити про те, що він слабкий і його необхідно підтягнути.
- Автосервіс. Вимірювання температури вузлів автомобіля дозволить визначити проблему та вирішити її до аварії
- Контролює опалювальну систему. За допомогою пірометра можна перевірити масляний обігрівач, температуру батарей або всю опалювальну систему на тепловіддачу.
- Ремонт побутових приладів Пірометр дозволяє перевірити температуру важливих елементів електричних приладів, і у разі їхньої підвищеної температури зробити своєчасний ремонт.
- Будівництво та теплоенергетика, де пірометр використовується для розрахунку тепловтрат. Лазерний термометр використовують, щоб виміряти температуру вікон та дверей, зробити розрахунки та утеплити приміщення. Також за допомогою пірометра можна знайти місце, де теплоізоляційний шар пошкоджений.
- Промисловість. Пірометр використовують на різних етапах виробництва в тих галузях, де велику роль грає температура продукту, наприклад сталеливарна промисловість.
- Наукова діяльність. Безконтактний градусник дозволяє визначити температуру різних речовин під час проведення дослідів.
- Кулінарія. Хороший пірометр дозволить приготувати ідеальну та безпечну страву.
Лазерні термометри знайшли застосування і в побуті, коли потрібно виміряти температуру води, їжі, електроприладів.
Пристрій та принцип роботи пірометра

На вигляд пірометр можна порівняти з пістолетом. Основні елементи:
- приціл;
- дисплей;
- кнопка запуску;
- датчик-перетворювач;
- оптична система пірометра;
- лічильний пристрій;
- пластиковий корпус;
- перетворювач електронний.
Працює термометр інфрачервоний безконтактний за таким принципом. Користувач повинен навести пірометр на об'єкт і натиснути кнопку у вигляді курка. Теплове (інфрачервоне) випромінювання, що йде від об'єкта, фокусується оптичною системою пірометра. Для цього діаметр поверхні, що вимірюється, повинен бути більше 15 мм. Далі це випромінювання спрямовується на датчик-перетворювач, який показання температури перетворює сигнал. Сигнал йде на електронний перетворювач, де є лічильний пристрій. Після чого дані виводитимуться на дисплей. Процес вимірювання температури за допомогою пірометра не займе багато часу, зазвичай результат виводиться на екран уже через 1-2 секунди.
Основні характеристики пірометра

Безконтактний термометр, купити який можна в нашому інтернет-магазині, має такі важливі технічні характеристики:
- Діапазон вимірюваних температур пірометра залежить від довжини хвилі, яку випромінює пірометр. При виборі лазерного термометра необхідно враховувати призначення. Це дозволить визначити, який діапазон необхідний.
- Фокусна відстань пірометра. Область чутливості пірометра спочатку знижується, та потім розширюється за формою конуса. Відстань до мінімальної зони чутливості у всіх пірометрів різна.
- Оптична роздільна здатність пірометра визначає відстань до об'єкта та його діаметр.
- Випромінювальна здатність пірометра може бути фіксована або змінна. Коли важлива точність отриманих даних, обирають пірометр з можливістю вибирати випромінювальну здатність, що дозволить знизити похибку. Сучасні моделі можуть бути доповнені таблицею випромінювальних можливостей матеріалів.
- Точність пірометра. Залежно від моделі пірометра точність отриманих даних варіюється в діапазоні від 1% до 2%. Можна зустріти дешевші моделі, чия похибка сягає 4%.
- Швидкість відповіді пірометра. Хороші лазерні термометри видають результат менше ніж за 1 секунду.
- Спосіб націлювання пірометра. Промінь лазера дозволяє визначити місце вимірювання температури на відстані. За типом націлювання це може бути одиночний промінь, подвійний лазерний промінь або приціл, що складається з декількох лазерних променів, який вважається найточнішим.
Знаючи ці характеристики, можна вибрати пірометр, орієнтуючись на його призначення та сферу застосування.
Додаткові функції пірометра

Перш ніж купити пірометр, звертають увагу на його додаткові можливості. Серед корисних функцій можна виділити такі:
- Вимірювання вологості. Ця додаткова можливість дозволить визначити вологість повітря у приміщенні. Цей критерій важливо контролювати, якщо в кімнаті є діти чи люди з проблемними легенями.
- Автоматичне вимкнення. Опція дозволяє продовжити термін роботи батарейок. Пірометр автоматично вимкнеться, якщо його довго не використовувати.
- Регулювання коефіцієнта випромінювання дозволяє максимально визначати температуру будь-яких предметів.
- Термопара дозволяє вимірювати температуру предметів з малою відбивною здатністю. Наприклад, блискучі поверхні. Підключається термопара до пірометра додатково.
Вибрати потрібний пірометр вам допоможуть менеджери-консультанти нашого інтернет-магазину.