Де знайшли застосування бензинові генератори до 2 кВт

Портативний генератор електроенергії до 2 кВт – це чудова можливість організувати комфортний відпочинок при виїзді на природу або забезпечити енергонезалежність на дачі, в гаражі. Малопотужні побутові генератори відрізняються тихою роботою, економним споживанням палива, компактними розмірами. Такий генератор не викличе складнощів при обслуговуванні та транспортуванні.
Домашній бензогенератор 2 кВт виділяється такими перевагами:
- невелика вага та компактні розміри;
- доступна вартість;
- легкий запуск за будь-яких умов;
- бензинові генератори маловитратні у ремонті;
- тривалий термін служби до першого ремонту;
- у порівнянні з дизельними генераторами бензинові пристрої характеризуються незначною кількістю шкідливих вихлопів.
Бензиновий генератор електрики дозволяє вирішити проблему із зарядкою телефону або відсутністю освітлення, дозволить закип'ятити воду або підключити інший необхідний електроприлад. Прості електрогенератори 2 кіловати підходять для нечастих виїздів на природу, не викличуть складнощів у використанні.
Конструкційні особливості портативного генератора

Сучасні малі електрогенератори, що працюють на бензині, мають просту конструкцію та складаються з наступних елементів:
- працюючий на бензині двигун внутрішнього згоряння;
- альтернатор, який відповідає за виробництво струму;
- рамний корпус, виготовлений із металу;
- панель управління, де розміщені датчики, розетки, кнопка включення;
- бак для палива.
Незважаючи на простоту конструкції, будь-який генератор вимагає розуміння принципу роботи та знання правил експлуатації.
Робота генератора будується за таким принципом. Повітряно-паливна суміш, надходячи в камеру згоряння, спалахує від іскри. У ході горіння паливної суміші виробляється енергія, яка перетворюється спочатку на механічну енергію, а потім на електроенергію.
Зверніть увагу, що паливна суміш залежить від того, який у вас генератор електроенергії – двотактний чи чотиритактний. Для 2-тактних моторів використовують суміш олії та бензину, пропорції яких вказані в інструкції. Для роботи 4-тактного двигуна масло та бензин заливаються в окремі резервуари. Врахуйте, що для коректної роботи генератора необхідно використовувати рекомендоване в інструкції паливо.
Основні параметри вибору бензинового генератора

Переносний електрогенератор – одне з найпопулярніших джерел резервного живлення. Надійні, сучасні та компактні бензинові генератори просто незамінні там де немає можливості підключитися до електромережі. У той же час, щоб бензиновий генератор виконував покладені на нього завдання, слід уважно поставитися до вибору генератора. Для цього існують основні критерії:
- вартість генератора відображає його потужність та функціональність;
- звертаючи увагу на виробника, варто зупинятися на торгових марках, що зарекомендували себе, адже від цього залежить якість генератора;
- наскільки генератор простий у обслуговуванні;
- як часто планується експлуатувати переносний генератор;
- моторесурс, від якого залежить довговічність бензинового генератора;
- як дорого обійдеться генератор в обслуговуванні.
Побутові генератори можуть бути оснащені 2-тактним або 4-тактним двигуном, потужність якого варіюється від 2 к.с. до 5.5 л.с. Бензинові генератори також відрізняються функціональністю і ціною, тому варто детальніше зупинитися на критеріях вибору.
Вибираємо домашній генератор самостійно

Вибираючи електрогенератор малої потужності, звертають увагу на такі технічні характеристики:
- Потужність. Щоб потужність електрогенератора відповідала потребам, необхідно зрозуміти, які електроприлади будуть підключатися. Варто врахувати, що навантаження не має перевищувати 80 % від номінальної потужності генератора.
- Напруга та кількість фаз струму. Найчастіше достатньо купити генератор 220 Вольт. Придбання генератора 380 Вольт є актуальним у тому випадку, коли необхідно підключити прилади з трифазним видом живлення.
- Спосіб запуску. Електрогенератори 2 кіловати найчастіше оснащені ручним запуском. Також можна зустріти моделі з електрозапуском, що дозволяє без зусиль запустити двигун за допомогою ключа. Рідше зустрічаються бензинові генератори з автоматичним стартером, який запускає генератор у разі відключення електроенергії та вимикає його, як тільки електропостачання відновлюється.
- Тактність двигуна. На генератори до 1 кВт частіше встановлюють 2-тактні мотори, на більш потужні моделі 4-тритактні. Генератори з 4-тритактаким мотором тихі в роботі, надійні та продуктивні.
- Тип альтернатора. Щіточні синхронні альтернатори видають стабільну напругу з високою якістю струму. У той же час, безщіткові асинхронні альтернатори відрізняються більш доступною вартістю, простотою обслуговування та захистом від потрапляння пилу.
- Особливості конструкції електрогенератора. Найчастіше зустрічаються моделі з відкритим рамним корпусом та гарним повітряним охолодженням. Також генератор електроенергії може бути захищений кожухом. Такі генератори зручніші для транспортування, працюють з меншим рівнем шуму.
- Наявність функції стабілізації напруги. Вбудований автоматичний регулятор напруги AVR дозволяє підключати електроприлади, чутливі до перепадів напруги.
- Додаткові функції. Домашній електрогенератор може бути доповнений опцією заземлення, захистом від перегріву з автоматичним вимкненням, датчиком рівня оливи та палива.
Правильно підібраний легкий електрогенератор неодмінно стане в нагоді в поході, на рибалці, пікніку або на дачі. Така мобільна домашня електростанція не вимагає багато палива та не викликає складнощів в обслуговуванні.