Особливості гідравлічних візків або, як вибрати найкращу роклу для складу

как выбрать лучшую роклу

Невід'ємним атрибутом на складі став гідравлічний візок або, як його ще називають, рокла. Цей простий, але ефективний вантажопідйомний інструмент використовують для перевезення вантажу, розміщеного на палетах, вагою до 2.5 тон, а в деяких випадках і до 5 тонн. Гідравлічні візки (рокли) використовують у складських приміщеннях, на виробництві, у торгових залах та супермаркетах, а також для розвантаження автомобілів. Рокли застосовуються у роботі великих транспортних компаній.

Застосування гідравлічного візка дозволяє підвищити ефективність вантажно-розвантажувальних робіт, а також полегшити процес транспортування важких вантажів. Секрет рокли полягає в гідровузлі з домкратом, за рахунок якого виконується завантаження вантажу.

Конструкція та принцип дії гідравлічної рокли

Виды рокл

Конструкція рокли дозволяє оператору не прикладати фізичних зусиль для підняття та транспортування вантажу. Основними елементами гідравлічного візка є:

  • гідравлічний вузол;
  • ручка, на якій розміщений важіль управління гідравлічним візком;
  • вантажні вила;
  • передня пара коліс;
  • на кожній вилці є ролики;
  • масляни для мастила вузлів.

Рохля може бути різної модифікації, і доповнена корисними функціями, такими як вбудовані ваги. Також вантажопідйомність рокли залежить від моделі.

Що стосується відмінностей гідравлічного візка, то вони можуть полягати в наступних особливостях:

Форма рукоятки рокли, матеріал, з якого вона виготовлена та методи кріплення. Критерії залежить від виробника. Ручка рокли може бути зварена чи кріпиться на болтах. Можна зустріти роклу із полімерною рукояткою. Це особливо зручно в холодну пору року, тому що матеріал зберігає тепло.

Передня пара коліс та ролики адаптовані під різні типи поверхні та умови використання рокли. Зносостійкі колеса дозволяє використовувати роклу не тільки всередині приміщення, але й на вулиці.

Форма вантажних вил відповідає палетам, під які вони розраховані. Крім стандартної моделі можна зустріти гідравлічну роклу для захоплення та транспортування бочок.

Враховуючи ці особливості, при виборі рокли для складу, звертають увагу на умови експлуатації та вантажопідйомність. Розглянемо далі, які бувають моделі гідравлічних візків.

Види рокл за конструкційними особливостями

гидравлическая тележка

Класифікують гідравлічні візки на кілька видів. Знаючи особливості кожної моделі рокли, можна підібрати відповідну роклу для складу:

  1. Стандартний гідравлічний візок розрахований на вантажі до 2-х тонн. Довжина вантажних вил 1150 мм. Такі рокли відрізняються доступною ціною, можуть використовуватися за будь-яких умов, тому є найпоширенішими.
  2. Рокли з підвищеною вантажопідйомністю характеризуються посиленою конструкцією, завдяки чому здатні піднімати вантаж вагою 5 тонн. Гідравлічні візки досить міцні та витривалі, тому коштують на порядок дорожче.
  3. Широкі рокли. Гідравлічний візок призначений для транспортування негабаритних вантажів, що не підходять під стандартні розміри. Відстань між вантажними вилами сягає 850 мм.
  4. Низькопрофільні гідравлічні візки підходять для транспортування палет американського типу та для низьких піддонів. Висота вантажних вил на таких роклах над підлогою 35 мм.
  5. Візки ручні гідравлічні призначені не тільки для перевезення вантажів, а й підйому на висоту. За допомогою такої рокли можна зняти товар із конвеєрної стрічки або завантажити транспортний засіб.
  6. Рокли з вагами дозволяють вести складський облік, роблячи його зручнішим. Вбудовані ваги розташовані над гідровузлом, що дозволяє одразу визначити вагу товару при його отриманні або під час відвантаження.
  7. Рокли з подовженими вилами. Довжина вантажних вил може досягати 2000 мм, що дозволяє одночасно розташувати на них 2 палети з вантажем або транспортувати негабаритний вантаж.
  8. Короткі гідравлічні візки відрізняються зменшеними вантажними вилами, що дозволяє використовувати роклу в обмеженому просторі. Такі рокли дуже маневрені, тому їх можна використовувати навіть у кузові автомобіля або у вузьких проходах.

Також є гідравлічні візки спеціального призначення. Це рокли для перевезення рулонів, візки з оцинкованої сталі, не схильної до корозії і рокли-всюдиходи.

Гідравлічні візки (рокли) можуть бути ручні та автоматизовані. Самохідні рокли швидкі та зручніші в роботі, що відбивається на їх ціні. Автоматизовані рокли можуть бути із майданчиком для оператора або бічною підтримкою.

Як вибрати вантажопідйомну роклу

Гидравлические тележки (роклы)

Щоб гідравлічний візок підходив саме до вашого підприємства, важливо відповідально підійти до вибору обладнання. Підбираючи роклу, слід звернути увагу на такі параметри:

  1. Вантажопідйомність рокли. Існує 3 типи гідравлічних візків: легкі, здатні транспортувати вантаж до 1.5 т, середні рокли (вантажопідйомність до 2.5 тонн) та важкі, які розраховані на вагу до 5 тонн.
  2. Параметри вантажних вил. Ширина та довжина вил залежить від особливостей вантажу, який транспортуватиметься за допомогою рокли.
  3. Матеріал, який виробник використовує для виробництва роликів та коліс. Універсальним матеріалом, який використовують на рокла, є поліуретан. Такі колеса підходять для різних типів покриття, можна використовувати на невеликих нерівностях. Колеса із гуми розраховані на нерівномірну поверхню. А якщо гідравлічний візок (рокла) використовуватиметься в агресивному, хімічному середовищі, то краще вибрати нейлонові ролики. Але вони можуть їздити лише рівною поверхнею.
  4. Відстань між вантажними вилами на роклі. Стандартна рокла оснащена вилами, між якими відстань 520-550 мм. Є моделі зі збільшеною відстанню – широкі рокли.

Тому, перш ніж купити роклу, слід проаналізувати умови роботи, тип вантажу, де переміщатиметься, стан покриття та планування приміщення. Правильно обраний гідравлічний візок (рокла) дозволить прискорити робочі процеси та прослужить не один рік.