Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як вибрати секатор
Секатор, функціонально схожий з комбінацією плоскогубців та ножиць, є незамінним інструментом при догляді за квітами та чагарниками, а також при обрізанні дерев. Якісний секатор забезпечить чисті та акуратні зрізи, не пошкодить волокна і з легкістю впорається навіть із товстими гілками.
Існують два типи секаторів:
- Стандартні – невеликі пристрої з двома ручками та лезами, особливістю яких є гостре лезо для різання та опорне нижнє лезо. Такі секатори зручні видалення живих гілок, мінімально пошкоджуючи дерева.
- З ковадлом – у таких моделях опора розташована на лінії зрізу, що робить їх менш щадними. Їх варто вибирати для роботи зі старими, сухими та досить товстими гілками.
На які параметри варто звертати увагу під час вибору секатора?
- Розмір. Маленькі секатори допоможуть акуратно оформити клумбу, живоплот, видалити у молодих або карликових дерев мертві, зламані гілки та кореневі нащадки. Моделі довжиною від 20 см підійдуть професіоналам та ентузіастам, що захоплюються вирощуванням квітів та дерев. Великі секатори з довгими ручками допоможуть зрізати товсті сучки та не втомляться завдяки принципу механіки.
- Матеріал. Вибирайте моделі із лезом із сталі з тефлоновим покриттям. Воно захистить лезо від корозії, зменшить тертя, запобігає налипанню соку, смолистих речовин та кори.
- Кріплення. Болт і гайка, які скріплюють ріжучі краї, мають бути щільно затягнуті.
- Пружина. Поворотна пружина стрічкового типу краще, ніж дротяна спіральна.
- Ручки. Вибирайте секатори з ергономічними ручками із міцних матеріалів із гумовими вставками. Такі моделі забезпечать надійне захоплення правою та лівою рукою.
- Фіксатор. Для безпечного зберігання та транспортування у секаторі повинен бути спеціальний фіксатор, який утримає інструмент у складеному стані.
Як вибрати садові ножиці
Для тих, хто захоплений роботою в саду та з квітами, садові ножиці – незамінний інструмент. Вони дорожчі за звичайні канцелярські ножиці і відрізняються по довжині, допомагають стригти кущі, квіти, зрізати молоді пагони і тонкі сухі гілки.
Ножиці довжиною менше 200 мм з укороченими лезами та прямим заточенням допоможуть власникам дач та заміських житлових будинків зробити клумби та невеликі декоративні чагарники красивими та охайними.
Ножиці із зубчастим лезом підійдуть для догляду за великими рослинами. Вони добре тримають відрізане стебло або гілку, не дозволяючи їй вислизати.
Якщо потрібно вирівняти живоплот - вибирайте моделі з прямими подовженими ріжучими пластинами. А для стрижки газонів підійдуть ножиці з поворотними лезами та телескопічною рукояткою.
На які параметри варто звертати увагу при виборі садових ножиць?
Лезо. Вибирайте моделі з лезами із високоміцної сталі у поєднанні з особливим покриттям. Захисний шар може бути тефлоновим, титановим, цинковим, хромованим або з іншого матеріалу. Таке поєднання захистить ножиці від корозії, налипання листя, сміття та землі, забезпечивши довговічність та комфортну роботу.
Як вибрати сучкоріз
Сучкоріз – незамінний помічник на ділянках із щільними чагарниками та деревами різного віку. За конструкцією та принципом дії він нагадує секатор, але має довші рукоятки, іноді телескопічні, з можливістю зміни довжини.
Основне завдання сучкоріза – обрізати живі та висохлі гілки діаметром до 55 мм. Він упорається з тонкими молодими та великими висотними плодовими деревами, виявиться корисним там, де звичайний секатор безсилий, наприклад, при урізанні колючих чагарників.
Сучкорізи бувають плоскою та контактною конструкцією, з однією або двома рукоятками.
На які параметри варто звертати увагу при виборі сучкорізу?
- Кількість ручок. Найбільш зручні – дворучні моделі з висувними ручками, вони підійдуть для догляду за молодими саджанцями. Сучкоріз із телескопічними рукоятками спрощує обрізання живих і засохлих високих гілок – не потрібні розкладні сходи, щоб досягти їх.
- Передача. Садівникам і дачникам старше 55 років зручніше і легше працювати з моделями з важелевими та зубчастими передачами замість пружин, оскільки вони збільшать прикладену силу у кілька разів.