0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Газонокосарки

Сфера застосування газонокосарки


Доглянутий газон – природна окраса будь-якої присадибної території. Щоб рівно підстригти газонну траву та створити ідеальну зелену гладь використовують газонокосарки. Ці механізовані машини відрізняються простотою керування та високою ефективністю. Садові газонокосарки використовують для благоустрою території біля заміського будинку, саду, парку, на території гольф-клубу та інших місць громадського відпочинку з гарним ландшафтним дизайном.

Майже всі газонокосарки підходять тільки для рівної поверхні, без горбів і ямок. Це пов'язано з тим, що ніж, стикаючись із землею, може швидко затупитися і стати непридатним. Однак у модельному ряді відомих виробників є газонокосарки для нерівної поверхні, які можна використовувати навіть на горбистій місцевості.

Ще одна особливість газонокосарок – це можливість регулювати висоту скосу. Що дозволяє зробити газон ідеально рівним.

Велика різноманітність моделей від різних виробників дозволяє підібрати газонокосарку відповідно до запиту користувача та в розумному ціновому сегменті.

Види газонокосарок за принципом роботи

Газонокосарки можна розділити за типом скошування трави:

  1. Роторна газонокосарка самохідна або несамохідна – це найпоширеніший варіант газонокосарок, які приваблюють користувачів своєю доступною ціною та простотою експлуатації. На вал, що обертається, надягають заточені ножі виготовлені зі сталевого листа, які зрізають стебла і листя. За допомогою гострих лез можна досить швидко досягти однорідності структури трави.
  2. Барабанна або циліндрична газонокосарка зустрічається набагато рідше. Робоча частина є циліндром з горизонтальними ножами. Ріжуть ножі акуратно та рівно. Висота трави має бути не більше 12 см.
  3. Сегментна газонокосарка. За принципом роботи її можна порівняти з машинкою для стрижки волосся. Перевага такої газонокосарки – широка лінія захвату. Використовують їх на великих площах і за необхідності прибрати велику кількість бур'янів.

Газонокосарка може відрізнятися не тільки механізмом скошування, а й типом двигуна, а також конструкційним пристроєм. Зупинимося докладніше на кожному виді.

Види газонокосарок залежно від силового агрегату

Якщо говорити про двигуни, від яких функціонують газонокосарки, тут лише 3 види:

  1. Електрокосарки. Газонокосарка ручна залежить від електричної мережі, тому використовується на невеликих присадибних ділянках. Серед переваг електро газонокосарок варто відзначити їхню екологічність, низький рівень шуму, хорошу продуктивність та компактні розміри. Особливо зручно працювати між деревами та садовими доріжками. При експлуатації не варто перегрівати двигун та косити вологу траву. В іншому газонокосарка електро не потребує спеціального обслуговування.
  2. Акумуляторна газонокосарка за потужністю ні в чому не поступається електричною, але при цьому характеризується більшою мобільністю. Газонокосарка працює без токсичних вихлопів та тихо, тому ідеально підходить для роботи в побуті, а також для обробки важкодоступних місць.
  3. Газонокосарка бензинова самохідна може бути оснащена двотактним або чотиритактним двигуном. Такі газонокосарки автономні, високопродуктивні, розраховані на обробку великих площ. При цьому досить економно споживають паливо.

Також іноді зустрічаються газонокосарки несамохідні механічні. Це найпростіші машини, які потребують фізичних зусиль від оператора. Механічні газонокосарки безшумні, екологічно безпечні. Циліндричний ніж починає рухатися від обертання коліс.

Конструкційний принцип газонокосарок

Газонокосилка бензиновая самоходная

Також газонокосарки класифікують по принципу. Це може бути:

  • триммер;
  • колісна самохідна або несамохідна газонокосарка;
  • садовий райдер;
  • газонокосарка-робот.

Тример, також відомий, як мотокоса, є компактним агрегатом для підрізання трави в важкодоступних місцях. Його часто використовують у парі з колісною газонокосаркою, щоб забезпечити ідеальну гладь на всій ділянці. За формою триммер можна порівняти із звичайною косою. Різ трави відбувається за допомогою волосіні або ножів. Використовують їх, щоб позбавитися високої трави, чагарника або для доступу у вузьких місцях.

Газонокосарка на колесах може бути ручна або самохідна. У будь-якому випадку наявність коліс значно полегшує експлуатацію. Газонокосарки можуть працювати на будь-якому приводі. Розрізняються продуктивністю, габаритами та функціями. Наприклад, залежно від моделі, викид трави може відбуватися в бік, назад або в травозбірник (тканинний або пластиковий). Деякі газонокосарки доповнені опцією мульчування, що дозволяє перетворити скошену траву на натуральне добриво. Механізм скошування: роторний чи барабанний. Використовують газонокосарки на колісному ході у побуті та в роботі комунальних служб.

Рейдер

Райдери – професійні газонокосарки, які використовують для скошування трави на газонах загальною площею понад 500 соток. Це можуть бути паркові зони, стадіони, гольф-майданчики. За своєю конструкцією райдер – це самохідна машина з кермом та сидінням для оператора. Механізм скошування тут роторний.

Газонокосарка-робот - цікава маленька газонокосарка по своєму пристрої, що нагадує робот-пилосос. Цей високоінтелектуальний пристрій працює самостійно, запам'ятовує пройдений шлях та повторює його. Щоб обмежити територію скошування, необхідно прокласти кабель, що обмежує. Газонокосарка-робот оснащена датчиком дощу, камерами та самостійно повертається на місце зарядки.

Вибираючи побутові газонокосарки, врахуйте площу ділянку, головне джерело живлення газонокосарки, особливості скошуваної трави та передбачувану вартість.

Вгору