0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Драбини

Драбини стрем'янка: різновиди та особливості вибору


Одним із необхідних атрибутів життя на дачі або в приватному будинку є драбина. Необхідність застосування драбини пов'язана з проведенням різних робіт на висоті: прибирання, ремонт, оздоблення фасаду, потреба скористатися верхніми полицями або горищем, обрізка гілок у саду. Легкі драбини актуальні не тільки в побуті, а й на будівельних об'єктах, у бібліотеках, магазинах, складах. Щоб експлуатація драбин відповідала правилам технічної безпеки, насамперед слід приділити увагу її вибору.

Сучасні драбини представлені у великій різноманітності. Відрізняються сходи конструкцією, матеріалом, вагою, розміром та функціональністю. Правильно обрані сходи стануть надійним помічником у побуті чи професійному середовищі. Тому зупинимося докладніше на кожному з критеріїв.

Вибираємо драбини по конструкції

Лестница трансформер

Враховуючи, що стрем'янки - це універсальний інструмент для саду, будинку або роботи, то він відрізняється конструкційними особливостями. За цією ознакою можна розділити сходи на такі види:

  1. Прикладні. Одностороння драбина – це класична модель драбини, яка прикладається до опори під нахилом. Такі сходи досить стійкі та комфортні в роботі. Може бути односекційна, двосекційна чи телескопічна. Приставні сходи мобільні та легкі, відрізняються невеликою ціною та тривалим терміном служби. Однак найпростіша драбинка не завжди буває зручною у використанні.
  2. Драбина двостороння має Л-подібну форму. Щаблі розміщуються з двох сторін. Що зручно, особливо у роботі там, де немає поблизу стіни для опори. Підходить для одночасної роботи двох людей. Такі драбини можуть бути, як розставними, так і універсальними, тобто трансформуватися в прикладну драбину.
  3. Драбини трансформер. Зручна модель є драбиною, які складаються з декількох секцій. За наявності платформи, може трансформуватися в будівельні риштування для виконання ремонтно-оздоблювальних робіт.

Вибір конструкції драбини залежить від її призначення. Для застосування в побуті варто зупинити вибір на легших драбинах. Найчастіше це прикладні моделі або двосекційні драбини - складні алюмінієві, з можливістю трансформації в Л-подібну форму. Такі драбини чудово підійдуть, щоб скласти речі на верхню полицю, поміняти гардини, замінити лампочку та виконати інші побутові завдання.

У професійних цілях, для роботи в саду та зовні будинку відмінно підійде драбина трансформер секційні або телескопічні драбини. Можливість регулювати висоту, а також перепад висоти дозволяє використовувати драбину в різних умовах з однаковим комфортом. Професійні моделі відрізняються великою вагою, виготовляються сходи з міцніших сплавів.

Вибір драбини в залежності від матеріалу


Одним з найважливіших параметрів вибору драбини є її вантажопідйомність. Вага, яка здатна витримати сходи, безпосередньо залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

  1. Дерев'яні драбини. Це досить громіздкі конструкції, які розраховані на вагу до 100 кг. Дерев'яні прикладні драбини зараз зустрічаються дуже рідко, найчастіше виконують декоративну функцію.
  2. Сталеві стрем'янки витримують велике навантаження, вони міцні та надійні, але досить важкі. Найчастіше не складаються, мають стійку опору, витримують вагу понад 100 кг.
  3. Найбільшою популярністю користуються алюмінієві стрем'янки, ціна на які на порядок нижча за сталеву. Така драбинка легка, витривала, не викличе складнощів у транспортуванні. Найчастіше із алюмінію виготовляють телескопічні (висувні) драбини.
  4. Пластикові драбини є легкою, невисокою конструкцією на пару ступенів.
  5. Комбіновані драбини, наприклад? виготовлені зі сталі та алюмінію. Може бути комбінація опорних елементів із металу, а сходів із пластику.

Найбільший попит мають драбинии, виготовлені з металу (алюміній, сталь), оскільки вони характеризуються тривалим терміном служби та надійністю.

Висота драбини

Лестница трансформер

Висота драбини визначає комфорт користувача під час роботи. Гранична висота драбин залежить від умов експлуатації. Вибираючи драбини для роботи в квартирі, враховують висоту стелі та зростання користувача. Висота граничного майданчика сходів визначає максимальну висоту, на яку може стати оператор. Для оптимальності вибору забирають зростання людини з витягнутою рукою (умовно 2 метри) від висоти стелі. Якщо у користувача невелике зростання, слід брати драбини із запасом.

Вибираючи стрем'янку для вулиці, враховують висоту до мети та додають 20-30%. Пов'язано це з тим, що будівельні драбини встановлюються під нахилом і стають коротшими. У тому випадку, коли висота перевищує 4 метри, підійде розкладна драбина. Вони не займають багато місця, зручні у транспортуванні.

Властивості та ознаки гарних драбин

Лестница приставная

 

Незалежно від того, для якої мети необхідно купити драбину розкладну або приставну, важливо звертати увагу на наступні властивості інструменту:

1. Від стійкості драбини залежить комфорт та безпека оператора. Сходи повинні стійко перебувати на поверхні і не хитатися. Для цього на ніжках передбачені гумові чи пластмасові накладки. Такі наконечники не дадуть сходам роз'їхатися або пошкодити покриття для підлоги. Будь-які металеві виступи мають бути закриті накладками. Для зручності варто вибрати сходи з ширшими сходами з рельєфною поверхнею. Під час роботи з електрикою важлива наявність діелектричного покриття.

2. Мобільність драбини забезпечує легкість її зберігання та транспортування. Варто віддати перевагу драбині, яка з легкістю трансформується до необхідних розмірів, має легку вагу та оптимальну висоту.

3. Якість конструкції та матеріалів, від яких залежить надійність, довговічність, простота використання та комфорт користувача. Гарні стрем'янки не скриплять, не хитаються, не мають деформацій.

4. Відповідність призначенню, адже масивні приставні драбини незручні у побуті, а побутові моделі не виправдають себе на вирішення професійних завдань.

Щоб будівельна драбина виконувала свої функції, врахуйте її вагу, висоту, вантажопідйомність. Навіть якщо телескопічні драбини потрібні для виконання короткочасних завдань, важливо звертати увагу на її безпеку та зручність.

Вгору