0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Лазерні нівеліри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Які завдання можна вирішувати за допомогою лазерного нівеліру

Лазерний нівелір

Сучасне вимірювальне обладнання дозволяє в рази прискорити та полегшити робочий процес на будівельному об'єкті. Одним із таких приладів є лазерний нівелір. Цей оптичний пристрій ще відомий, як рівень лазерний. Використовують нівелір для побудови рівних ліній на поверхні в 3 площинах: горизонтальній та двох перпендикулярних вертикальних. Використовуючи лазерний нівелір можна отримати ідеально рівні лінії та уникнути помилок, виконуючи такі роботи:

 • заливка фундаменту та монтаж перегородок;
 • стяжка підлоги та наступне укладання підлогового покриття;
 • стяжка та штукатурка стін;
 • поклейка шпалер та декоративне оздоблення стін;
 • розмітка напрямних ліній та маяків;
 • різні монтажні та ландшафтні роботи;
 • вирівнювання укосів та різних поверхонь;
 • проектування елементів дизайну;
 • прокладання інженерних систем;
 • виготовлення та встановлення меблів.

Використовуючи лазерний рівень нівелір, можна замінити кілька приладів, що дозволить заощадити час на проведення запланованих робіт.

Принцип роботи лазерного нівеліру

Головним елементом, завдання якого створити рівну розмітку, є світлодіодний випромінювач, розміщений у корпусі. Саме це джерело світла створює лазерний промінь. Світло, яке він випромінює, проходить через призму (лінзу) та проектується на об'єкті. Завдяки цьому з'являється одна або кілька ліній, залежно від можливостей нівеліру. Ці лінії формують ідеально рівну розмітку, якою майстер може виконувати необхідну роботу.

Лазерні нівеліри складаються з наступних основних елементів:

 • лазерний діод чи випромінювач;
 • система для налаштування фокусування;
 • джерело енергії (нівелір може живитися від електроенергії чи акумуляторних батарей);
 • механізм, який вирівнює промінь та зберігає його;
 • блок керування;
 • пластиковий корпус захисту систем.

Застосування світлодіодів пояснюється тим, що дозволяє створити монохроматичне світло. При цьому встановлені в лазерному нівелірі світлодіоди економно споживають енергію та стійкі до механічного впливу. А пластиковий корпус надійно захищає всі системи від попадання пилу та вологи. Завдяки цьому лазерний рівень можна використовувати практично за будь-яких умов.

Випромінювач генерує промінь світла, який прямує в оптичну систему. За рахунок фокусування створюється промінь світла, спрямований в одну точку. Призми перетворюють промінь на рівну лінію, а маятникова або електронна система (залежно від моделі лазерного нівеліра) вирівнює його.

Навіть дешевий лазерний рівень може комплектуватися такими додатковими елементами: кронштейн для установки, сенсор, який приймає лазерні сигнали, мета, окуляри, штатив.

Види лазерних нівелірів

недорогой лазерный уровень

 1. Лазерний нівелір відрізняється специфікою роботи, виходячи з особливостей якої можна виділити 4 типи обладнання:
 2. Точковий нівелір. Це найпростіший лазерний нівелір, за допомогою якого можна отримати розмітку у вигляді крапок. Однак і цього достатньо, коли стоїть завдання декоративного оздоблення стін або встановлення меблів.
 3. Лінійний нівелір. Це стандартний лазерний нівелір, що дозволяє робити лінійну розмітку на 180 °.

Ротаційний нівелір. Лазерний рівень 3d дозволяє робити розмітку на 360 ° (вертикально та горизонтально), що значно розширює можливості використання лазерного нівеліру.

Також можна зустріти лазерні нівеліри, здатні будувати як точки, і лінії.

Що треба знати при виборі лазерного нівеліру


Вибираючи лазерний рівень нівелір, звертають увагу на такі його характеристики:

 1. Дальність побудови променя чи максимальна межа, до якого лінія видно точно, а чи не розмито. Різні лазерні нівеліри здатні проектувати лінію до кількох сотень. Якщо плануються роботи у закритому приміщенні, то достатньо дальності 20-50 метрів. Для роботи у відкритому просторі набувають лазерного нівеліру з дальністю, що перевищує 50 м.
 2. Тип лазерного нівеліру та кількість променів. Коли потрібно виконати найпростіші завдання, досить придбати дешевий лазерний рівень точкового або лінійного типу. Лазерний нівелір 360 ° вибирають професійні майстри для регулярних робіт. Кількість променів залежить від цього, скільки на об'єкті працює майстрів.
 3. Припустима похибка. Цей параметр відображається на вартості лазерного нівеліру. Якщо лазерний нівелір потрібен для побутових завдань, можна заощадити і вибрати нівелір з похибкою 0.5 мм на 1 м лазерного променя. Коли йдеться про будівництво будівель, то тут не варто відступати від стандартів безпеки. Тому максимально допустима похибка має бути не більше 0,3 мм на 1 м.
 4. Час безперервної роботи залежить від обраного типу живлення. Акумулятор потрібно час від часу заряджати.
 5. Функція самовирівнювання. Якщо планується робота з ухилами, варто вибрати лазерний нівелір з можливістю відключити цю опцію.
 6. Клас променя. Цей показник визначає безпеку лазерного променя для людини. Найбезпечнішим є клас 2, але він найменший. Клас 2М є потужнішим лазерним променем, тому слід остерігатися тривалого впливу випромінювання на сітківку ока. Вибравши лазерний нівелір із класом променя 3R, слід працювати лише у захисних окулярах.
 7. Допустима робоча температура. Деякі моделі лазерних нівелірів можуть мати обмеження у сфері температури навколишнього середовища.
 8. Додаткова комплектація: штативи, окуляри, детектори лазера, триноги, нівелірні рейки.

Ще один момент, який враховують, вибираючи лазерний рівень – лінія, точніше за її колір, який може бути зелений або червоний. У деяких випадках, наприклад, коли необхідно працювати з білими стінами або контрастними кольорами, буде потрібно лазерний нівелір з двома кольорами. Врахуйте, що зелену лінію краще видно у яскравому денному світлі. Також зелений колір м'якший, ніж червоний промінь по відношенню до чутливості сітківки.

Приладдя для вимірювальної техніки: штативи, тримачі, рейки

Під час проведення будівельно-монтажних або геодезичних робіт використовують вимірювальне обладнання, яке для зручності можна закріпити на спеціально призначені штативи та утримувачі. Надійний та стійкий штатив для рівня є запорукою точності отриманих даних. Розглянемо докладніше найпопулярніші речі, зокрема штатив і будівельну рейку.

Що таке будівельний штатив і як він влаштований

Штатив використовують для фіксації оптичних приладів, таких як фотокамера, освітлювальні прилади, лазерний рівень та інше вимірювальне обладнання. Штатив для рівня по конструкції є триногою і складається з таких компонентів:

 • головка із кріпильним майданчиком;
 • 3 ноги;
 • розпірки та фіксатори;
 • центральна штанга;
 • гвинт.

Така конструкція гарантує стійкість на будь-якій поверхні. Вимірювальне обладнання кріпиться на майданчику за допомогою гвинта. Центральна штанга дає змогу регулювати висоту приладів. Головка здійснює повороти в різному напрямку та може встановлюватись під необхідним кутом.

Види штативів для рівня

Щоб виготовити штатив для лазерного рівня, виробники використовують різні матеріали:

 1. Сталеві штативи відрізняються доступною ціною та високим ступенем надійності. Однак вони не такі зручні в роботі за рахунок великої ваги. Тому їх використовують у стаціонарному положенні.
 2. Алюмінієві штативи цінуються за свою міцність, легкість та стійкість. Штатив для лазерного рівня найчастіше виготовлений саме з алюмінію.
 3. Пластикові штативи відомі найдоступнішою ціною. Однак такі штативи не стійкі до механічних пошкоджень.
 4. Одними з найдорожчих є дерев'яні штативи. Вони стійкі до теплового впливу, великих та низьких температур, вібрацій. Підходить дерев'яний штатив для нівеліру.
 5. Вуглепластикові штативи відрізняються найвищою ціною. Вони мобільні, зручні, стійкі до механічних пошкоджень, впливу вологи чи високих та низьких температур.

При виборі штатива враховують не лише матеріал, з якого він виготовлений. Звертають увагу на максимальну робочу висоту, вагу штатива, тип голівки та різьблення, робоче навантаження, а також мобільність штатива.

Вибираємо штатив для лазерного нівеліра або рівня

Вибираючи штатив для нівеліру, звертають увагу на такі характеристики:

 1. Висота штатива та можливість її регулювати. Найзручніше працювати при висоті штатива до 1.5 м. Однак існують моделі, у яких висота досягає 3.5 м, що особливо зручно у високому приміщенні. Це елеваційні штативи.
 2. Зручність зберігання та транспортування забезпечує кейс та чохол, в якому можна зберігати штатив.
 3. Наявність накладок. Гумові накладки забезпечує стійкість усередині приміщення. А гострі наконечники дозволять встановити штатив на ґрунті.
 4. Вага штатива дозволяє визначити стійкість інструменту. Фахівці віддають перевагу штативам з вагою від 4 до 7 кг.

Вартість штатива залежить від матеріалу, з якого він виготовлений та його виробника. Світові виробники випускають штативи з тривалим терміном служби та гарною стійкістю.

Особливості будівельних рейок

Рейка для нівеліра – це спеціальна будівельна рейка, на якій розмічена градація, без якої неможливо було б визначити висоту крапок та висоту перевищень. З одного боку рейки розмічена Е-шкала червоним кольором. З іншого боку на білому тлі, чорною фарбою нанесена сантиметрова шкала Рейка для нівеліра знайшла застосування в сивих напрямках:

 • в будівництві;
 • у геодезії;
 • у геологічних дослідженнях;
 • у топографії.

За формою нівелірна рейка завжди прямокутна. Виготовляється рейка із алюмінію або деревини. Алюмінієві рейки відрізняються доступною ціною, практичністю, легкою вагою та стійкістю до деформацій. Часто можна зустріти телескопічну нівелірну рейку, виготовлену з алюмінію. Мінімальний розмір такої рейки 1.5 м, а розколюватись вона може до 5 м.

Дерев'яні рейки цінуються за діелектричну якість, що дозволяє використовувати рейку безпосередньо біля проводки. Також рейки з дерева мають триваліший експлуатаційний термін.

Так само, як і дерев'яні рейки, для роботи поблизу лінії електропередач використовують фібергласові рейки.

Для вимірювальних робіт, яких пред'являються серйозні вимоги щодо точності отриманих даних, використовують рейки з инвара. Похибка в даному випадку не перевищуватиме 1 мм.

Вибираючи будівельні рейки, крім матеріалу, з якого вона виготовлена, звертають увагу на інші характеристики. Насамперед це довжина рейки, яка залежить від вимірюваних точок. Довжина може бути від 1.5 м до 6м.

Як користуватися нівеліром та нівелірною рейкою

Під час вимірювання рейку для нівеліра необхідно тримати нерухомо і строго вертикально, скориставшись при цьому міхуровим рівнем. Від дотримання цього правила залежить точність даних.

Нівелір слід повернути у бік нівелірної рейки. Вертикальна вісь сітки повинна бути розташована точно її центром. Далі необхідно використовувати гвинт, щоб навести різкість зображення. Шкали на нівелірній рейці повинні бути добре видно.

Далі позначають номер сегмента, де знаходиться вертикальна вісь. Наступним кроком буде підрахунок скільки чорних і білих проміжків до початку осі від початку сегмента. Це дозволить визначити перевищення.

Тримач для вимірювальних приладів

Універсальним кріпленням для вимірювального обладнання є тримач. З його допомогою можна встановити в будь-якому зручному положенні різні оптичні вимірювальні прилади. Кріпиться тримач на різні поверхні у зручному положенні. Особливо зручно використовувати лазерний рівень разом із власником, коли необхідно зробити розмітку під стелею, на стелі або підлозі

 • Лазерний лінійний нівелір Makita SK106GDZ (без АКБ) } фото
  −10%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch GLL 2 Professional (0601063A01) } фото
  −17%
  Артикул: 0601063A01
  2 749 грн
  2 289 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch GLL 2-10 (0601063L00) } фото
  −19%
  Артикул: 0601063L00
  3 762 грн
  3 038 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Professional GCL 2-15 + RM1 (0601066E00) } фото
  −16%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Professional GCL 2-15 (0601066E02) } фото
  −15%
  Артикул: 0601066E02
  6 899 грн
  5 880 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch GCL 2-15 G Professional (0601066J00) } фото
  −15%
  Артикул: 0601066J00
  9 999 грн
  8 473 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лінійний лазер Bosch GLL 3-80 Professional (0601063S00) } фото
  −16%
  Артикул: 0601063S00
  14 129 грн
  11 922 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лінійний лазер Bosch GLL 3-80 C Professional (0601063R01) } фото
  −14%
  Артикул: 0601063R01
  19 669 грн
  16 938 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch GLL 3-80 C Professional (0601063R02) } фото
  −16%
  Артикул: 0601063R02
  22 429 грн
  18 904 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лінійний лазер Bosch GLL 3-80 CG Professional (0601063T00) } фото
  −15%
  Артикул: 0601063T00
  23 459 грн
  19 997 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лінійний лазерний нівелір Bosch GLL 3-80 C + LR 7 (0601063R05) } фото
  −15%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch GLL 3-80 G Professional (0601063Y00) } фото
  −15%
  Артикул: 0601063Y00
  16 799 грн
  14 249 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Quigo III (0603663521) } фото
  −14%
  Артикул: 0603663521
  2 419 грн
  2 080 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Quigo Green + MM2 (0603663C02) } фото
  −17%
  Артикул: 0603663C02
  2 849 грн
  2 374 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Quigo Green Set (0603663C03) } фото
  −15%
  Артикул: 0603663C03
  3 099 грн
  2 621 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch Universal Level 2 (0603663800) } фото
  −14%
  Артикул: 0603663800
  3 019 грн
  2 602 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch UniversalLevel 2 Set (0603663801) } фото
  −19%
  Артикул: 0603663801
  4 116 грн
  3 323 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch UniversalLevel 360 (0603663E00) } фото
  −16%
  Артикул: 0603663E00
  5 989 грн
  5 034 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Лазерний нівелір Bosch UniversalLevel 360 Set (0603663E03) } фото
  −7%
  Артикул: 0603663E03
  6 269 грн
  5 838 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору