0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Вимірювальна техніка

Вимірювальне обладнання: що це і навіщо необхідно

Ротационный нивелир

У ході ремонтних та будівельних заходів дуже важливо приділяти увагу правильності вимірів та точності виконуваних робіт. Наприклад, що важливо отримати у результаті вирівнювання стінок? Відповідь очевидна – ідеально рівну поверхню. Визначити якість роботи та точність розрахунків фахівцям допомагає вимірювальна техніка, без якої не обходиться жоден, навіть невеликий ремонт.

Вимірювальне обладнання – це різні прилади, за допомогою яких можна перевірити висоту, рівний рівень, дальність, кут та інші параметри, не витрачаючи багато часу. До того ж, вимірювальна техніка унеможливлює таку похибку, як людський фактор і неуважність робітників. Таким чином, використовуючи вимірювальне обладнання,74 можна заощадити не тільки час, а й фінансові витрати.

Де застосовується вимірювальне обладнання

Лазерный нивелир

Вимірювальне обладнання необхідне у побуті та на великих будівельних об'єктах. Використовується вимірювальна техніка в процесі оздоблення, будівництва чи ремонтних робіт. І якщо в ході дрібного ремонту можна використовувати лише рівень будівельний, рулетку та алюмінієве правило, то на великих будівельних об'єктах і майданчиках обов'язково повинен бути тепловізор, нівелір, далекомір та інша вимірювальна техніка.

Також вимірювальне обладнання застосовується в геодезії, навігації, під час топографічної зйомки та у військовій справі.

Серед переваг використання вимірювального обладнання можна визначити такі:

  • висока точність вимірів;
  • можливість виміряти параметри, не витрачаючи цього багато часу;
  • за допомогою вимірювального обладнання можна виконати прості обчислення, такі як обсяг чи площу;
  • обладнання як вимірює, а й запам'ятовує дані;
  • можливість виміряти велику відстань без зусиль;
  • простота використання вимірювальної техніки;
  • великий вибір устаткування виконання різних завдань.

Використовуючи вимірювальне обладнання, можна бути впевненим, що робота виконується відповідно до встановлених норм якості та безпеки.

Асортимент вимірювального обладнання

Детектор Бош

Вимірювальна техніка призначена для виконання різних завдань і включає в свою категорію такі прилади:

  • далекомір;
  • детектор;
  • рівень;
  • нівелір;
  • тепловізор;
  • термометр;
  • курвіметр;
  • кутомір;
  • інспекційні камери.

Зупинимося докладніше кожному з цих вимірювальних приладів.

Дальномір

Дальномер Бош

Лазерний далекомір прийшов на зміну звичайній рулетці для вимірювання відстані між стінами чи об'єктами. Працюють далекоміри від батареї або акумулятора. Вимірювальний пристрій легкий, компактний, не займає багато місця. Вимірювання відстані відбувається за допомогою лазерного променя, який може бути червоним або зеленим. Вимірювання відбувається протягом кількох секунд, а інформація виводиться на дисплей.

Детектор

Детектор Бош

Детектор проводки дозволяє точно визначити приховані дроти у стіні, що дозволить убезпечити роботу. Нагоді детектор, як у ході великомасштабних робіт, так і для свердління одного отвору для вирішення побутової задачі. Застосування детектора дозволить уникнути травмонебезпечних ситуацій, визначивши у стіні проводку чи арматуру. Про перешкоду повідомить звуковий сигнал, який видає вимірювальний пристрій.

Рівень

Уровень Бош

Рівень необхідний коли важливо вирівняти стіни, підлогу, стелю або провести точну розмітку. За допомогою рівня вимірюють ухил, кут, горизонтальне та вертикальне положення. Існує 5 видів рівнів:

  1. Пухирцевий рівень. Вимірювальний прилад є товстою лінійкою, всередині якої 3 колби зі спиртовою рідиною і бульбашками повітря. За допомогою бульбашкового рівня можна перевірити горизонталь та вертикаль. Переваги: доступна ціна, простота конструкції, стійкість до механічних деформацій, точність показань.
  2. Водяний рівень. Вимірювальне обладнання є 2 колби, з'єднані довгим, гнучким шлангом. Використовують гідрорівень для вимірювання довгих горизонтальних поверхонь. Це найпростіший і найдоступніший за ціною рівень. Якщо рідина у двох колбах знаходиться на однаковій висоті, то поверхня рівна.
  3. Трубний рівень - це той самий бульбашковий рівень, тільки в іншому виконанні. Циліндри з рідиною закріплені в конструкції, що за формою нагадує куточок, що дозволяє вимірювати труби та балки. Щоб рівень тримався на трубі, передбачено магніт.
  4. Електронний рівень. Конструкція така ж, як і у бульбашкового рівня, за винятком наявності цифрового дисплея. Дисплей відображає інформацію про відхилення від норми. На деяких пристроях передбачено функцію пам'яті отриманих даних. Коли буде досягнуто рівної вимірюваної горизонталі, вимірювальне обладнання видасть звукове повідомлення.
  5. Лазерний рівень або нівелір - професійне вимірювальне обладнання, що дає найточніші дані. Лазерний нівелір, крім основної функції, ще й підсвічує вимірювану ділянку червоною лінією, що дає можливість накреслити по ній лінію або відразу орієнтуватися на неї, викладаючи керамічну плитку або при поклейці шпалер. Довжина ліній може сягати 10 метрів. Для зручності роботи використовують штатив для рівня, який можна встановити серед кімнати.


Вибір вимірювального обладнання залежить від складності поставлених завдань, частоти використання вимірювального обладнання та закладеного бюджету.

Тепловізори та термометри

Тепловизоры и термометры

На будівельних об'єктах може виникнути потреба виміряти температуру. Для цього використовують таке вимірювальне обладнання, як тепловізор або безконтактний термометр. Це дозволить контролювати якість будівельних сумішей, оптимізувати енерговтрати споруди, дослідити ґрунт, провести оцінку роботи опалювальної системи та вирішувати інші завдання.

Курвіметр

Курвиметр Бош

Курвіметр – це вимірювальна техніка, яку використовують, коли необхідно виміряти криву чи звивисту лінію. Вимірювальне обладнання знайшло застосування у процесі прокладання доріг, кресленні карт та вирішенні інших топографічних завдань.

Кутомір

Угломер Бош

Кутник будівельний - ще один вид вимірювального обладнання, без якого не обійтися в будівництві. Складається пристрій із 2 лінійок, які розташовані один щодо одного під кутом 90 градусів. Застосовується вимірювальне обладнання у таких випадках:

  • для розмітки внутрішніх та зовнішніх кутів;
  • для перевірки готових виробів;
  • при зведенні будинків та інших конструкцій;
  • під час укладання плитки;
  • під час зварювальних робіт;
  • при різанні газобетонних блоків.


Кутомір може бути механічний, лазерний, оптичний, маятниковий чи електронний.

Інспекційні камери

Инспекционная камера Бош

Інспекційні камери – невелике вимірювальне обладнання, яке використовують, щоб виявити неполадки або оцінити стан трубопроводу та інших ємностей, не розбираючи їх. Інструмент є відеокамерою, розміщеною на одному кінці гнучкого зонда. Результат зйомки відображається на моніторі.

Тепловізори для будівництва та діагностики

Тепловізор – оптичний прилад, що безконтактно визначає температуру об'єкта і візуалізує теплове випромінювання. За допомогою тепловізора можна побачити теплове (інфрачервоне) випромінювання будь-якого живого чи неживого предмета. Теплове зображення будуватиметься на основі різниці температур. Використовують прилад у різних сферах, таких як медицина, автосервіс, промисловість. Але найчастіше тепловізор застосовують у будівництві, коли необхідно виявити витік тепла, оцінити якість будівництва конструкцій, своєчасно виявити наявність дефектів або оцінити якість утеплення будинку.

Тепловізор для будівництва знадобиться, щоб контролювати перегрів електроустаткування. За допомогою тепловізора перевіряють лінії електропередач, електричні кабелі, трансформатори, електрогенератори.

Також за допомогою тепловізора можна виявити дефекти труб та трубопроводів, перевірити ізоляцію теплотрас та трубопроводів, виявити місця проривів.

Використовують тепловізор для полювання, особливо вночі та взимку, коли температура навколишнього середовища буде на порядок нижчою. За допомогою тепловізора можна виявити дрібну дичину та великих особин. А хороший тепловізор допоможе полювати навіть за поганої погоди, коли видимість знижена.

Навіщо потрібний тепловізор на будівельному об'єкті

При будівництві будівель та конструкцій тепловізор використовують, щоб провести неруйнівний контроль. Це дозволить вивити неполадки у системі трубопроводу та електромережі, не порушуючи цілісність об'єкта.

Використовують тепловізор, ціна на який залежить від рівня його чутливості для вирішення наступних завдань:

  • виявити джерела сухості чи надмірної вологості;
  • визначити місце, де відбувається витік тепла, та зрозуміти рівень її інтенсивності;
  • перевірити стан електричної системи та навіть виявити наявність слабких контактів;
  • встановити, де з'являється конденсат;
  • виявити дефекти та тріщини у стінах конструкції;
  • вчасно встановити протікання даху, трубопроводу чи витік тепла;
  • визначитися, який утеплювач підходить для будівлі та розрахувати її кількість;
  • виявити засмічення, якщо вони є у системі теплопостачання;
  • перевірити якість встановлення дверей та склопакетів;
  • визначити, чи є у будинку гризуни та інші шкідники.

Таким чином, застосування будівельного тепловізора є актуальним під час зведення будівлі, при купівлі житлового будинку, перед проведенням капітального ремонту, щоб виявити слабкі зони.

Що може тепловізор для полювання

Навіщо потрібний тепловізор для полювання:

  • стане в нагоді тепловізор, коли потрібно виявити звіра в тумані, під час снігопаду або дощу, в умовах задимленості;
  • за допомогою тепловізора можна визначити видобуток у сутінках або у повній темряві;
  • тепловізор на полюванні успішно застосовується і у світлий час доби;
  • можна відстежити дичину у густих кущах, де звичайна оптика не допомагає;
  • можна відстежити звіра тепловим слідом, якщо тварина тільки недавно там пройшло.

Купити тепловізор для полювання варто у тому випадку, якщо ви хочете підвищити свої шанси на успіх, особливо у темний час доби.

Як працює тепловізор

Робота тепловізора ґрунтується на тому, що будь-який об'єкт, температура якого вище 0 градусів, випромінює електромагнітні хвилі в інфрачервоному діапазоні. Завдання тепловізора, незалежно від призначення, візуалізувати це інфрачервоне випромінювання на екран. Прилад реєструє тепло та дозволяє бачити людей, тварин, рельєф.

Візуальне зображення називається термограма. Вся інформація відображається у вигляді плям. Чим світліша пляма, тим вища температура об'єкта. Найбільш холодні зони відображені чорним кольором. Інформація виводиться на кольоровий рідкокристалічний дисплей.

Види будівельних тепловізорів

Насамперед, будівельні тепловізори класифікують за конструкцією:

  1. Стаціонарні тепловізори знайшли застосування на виробництві. Використовують тепловізори, щоб контролювати стан технічного обладнання та електромереж.
  2. Портативні тепловізори використовують, коли необхідно перевірити багатоквартирні будівлі та приватні будинки. За допомогою тепловізора можна провести локальну чи комплексну перевірку будівлі.
  3. Також тепловізори можна розділити на 3 групи за їх функціональними можливостями:
  4. спостережливі тепловізори, що візуалізують інфрачервоне випромінювання об'єкта;
  5. вимірювальні тепловізори, які не лише візуалізують, а й відображають температурне значення кожної точки;
  6. візуальні пірометри використовують, коли необхідно виявити відхилення від стандартних теплових норм та дефекти.

Чим більш функціональним буде тепловізор, купити який можна на цій сторінці, тим вища його вартість.

Важливі характеристики тепловізора

Щоб вибрати тепловізор України, враховують такі важливі характеристики приладу:

Максимальна відстань спостереження включає 3 параметри. Дальність виявлення - відстань, на якому видно об'єкт, але неможливо зрозуміти, що саме він являє собою. Дальність розпізнавання – відстань, де можна визначити форму об'єкта, але неможливо його ідентифікувати.

  1. Дальність ідентифікації – відстань, на якій можна детально розглянути об'єкт, що особливо важливо для мисливського тепловізора.
  2. Роздільна здатність сенсора залежить від кількості термочутливих елементів матриці. Точки виміру визначаються по вертикалі та горизонталі. Найбільш бюджетні тепловізори йдуть із роздільною здатністю 120х120 і підходить для невисоких будівель. Більш якісну картинку дозволяють отримати тепловізори з роздільною здатністю 320х240 та 640х480.
  3. Роздільна здатність інфрачервоного детектора. За цим критерієм тепловізори розрізняються за ціною та знаходяться в діапазоні від 60х60 до 640х480.
  4. Поле зору. Можливість змінити об'єктив на ширококутну оптику дозволяє проводити обстеження загального плану.
  5. Частота оновлення кадрів може відбуватися від 9 до 60 разів на секунду в залежності від моделі тепловізора. Цей показник важливий, коли необхідно зафіксувати об'єкт, що рухається.
  6. Час роботи тепловізора. Заряд батареї має вистачати не менше ніж на 4 години роботи.
  7. Вага тепловізора. Компактні пристрої з невеликою вагою зручніші в роботі та не викличуть складнощів при транспортуванні.
  8. Можливість записати відео на картку пам'яті.

Пропонуємо тепловізор купити Україна у нашому інтернет-магазині. Допоможемо підібрати тепловізор для вирішення побутових завдань або використання у професійних цілях.

Лазерний термометр для безконтактного контролю температури

Лазерний термометр або пірометр дозволяє вимірювати температуру будь-якого об'єкта на відстані до кількох метрів. Особливо зручно використовувати пірометр для вимірювання температури у важкодоступних місцях або для контролю агресивного середовища. Пірометр знайшов застосування у промисловості, кулінарії, медицині, енергетиці і навіть у побуті. Про особливості пірометра і те, як його вибрати йтиметься далі.

Де можна використовувати пірометр

За рахунок того, що пірометр вимірює температуру на відстані, використовувати його можна для перевірки температури у різних предметів, навіть занадто гарячих або що знаходяться в русі. Діапазон вимірюваної температури від -50 до +3 000 °С.

Основні сфери застосування лазерного термометра:

  1. електрика. Використовуючи безконтактний термометр, можна перевірити справність електрообладнання та електропристроїв. Наприклад, підвищення температури контакту щодо навколишнього середовища може свідчити про те, що він слабкий і його необхідно підтягнути.
  2. Автосервіс. Вимірювання температури вузлів автомобіля дозволить визначити проблему та вирішити її до аварії
  3. Контролює опалювальну систему. За допомогою пірометра можна перевірити масляний обігрівач, температуру батарей або всю опалювальну систему на тепловіддачу.
  4. Ремонт побутових приладів Пірометр дозволяє перевірити температуру важливих елементів електричних приладів, і у разі їхньої підвищеної температури зробити своєчасний ремонт.
  5. Будівництво та теплоенергетика, де пірометр використовується для розрахунку тепловтрат. Лазерний термометр використовують, щоб виміряти температуру вікон та дверей, зробити розрахунки та утеплити приміщення. Також за допомогою пірометра можна знайти місце, де теплоізоляційний шар пошкоджений.
  6. Промисловість. Пірометр використовують на різних етапах виробництва в тих галузях, де велику роль грає температура продукту, наприклад сталеливарна промисловість.
  7. Наукова діяльність. Безконтактний градусник дозволяє визначити температуру різних речовин під час проведення дослідів.
  8. Кулінарія. Хороший пірометр дозволить приготувати ідеальну та безпечну страву.

Лазерні термометри знайшли застосування і в побуті, коли необхідно виміряти температуру води, їжі, електроприладів.

Пристрій та принцип роботи пірометра

На вигляд пірометр можна порівняти з пістолетом. Основні елементи:

  • приціл;
  • дисплей;
  • кнопка запуску;
  • датчик-перетворювач;
  • оптична система пірометра;
  • лічильний пристрій;
  • пластиковий корпус;
  • перетворювач електронний.

Працює термометр інфрачервоний безконтактний за таким принципом. Користувач повинен навести пірометр на об'єкт і натиснути на кнопку у вигляді курка. Теплове (інфрачервоне) випромінювання, що йде від об'єкта, фокусується оптичною системою пірометра. Для цього діаметр вимірюваної поверхні має бути більше 15 мм. Далі це випромінювання направляється на датчик-перетворювач, який показання температури перетворює сигнал. Сигнал йде на електронний перетворювач, де є лічильний пристрій. Після цього дані виводитися на дисплей. Процес вимірювання температури за допомогою пірометра не займе багато часу, зазвичай результат виводиться на екран уже через 1-2 секунди.

Основні характеристики пірометра

Безконтактний термометр, купити який можна у нашому інтернет-магазині, має такі важливі технічні характеристики:

  1. Діапазон вимірюваних температур пірометра залежить від довжини хвилі, яку випромінює пірометр. При виборі лазерного термометра необхідно враховувати його призначення. Це дозволить визначити, який діапазон необхідний.
  2. Фокусна відстань пірометра. Область чутливості пірометра спочатку знижується, а потім розширюється формою конуса. Відстань до мінімальної зони чутливості у всіх пірометрів різна.
  3. Оптична роздільна здатність пірометра визначає відстань до об'єкта та його діаметр.
  4. Випромінювальна здатність пірометра може бути фіксована або змінна. Коли важлива точність отриманих даних, вибирають пірометр з можливістю вибирати випромінювальну здатність, що дозволить знизити похибку. Сучасні моделі можуть бути доповнені таблицею випромінювальних можливостей матеріалів.
  5. Точність пірометра. Залежно від моделі пірометра точність отриманих даних варіюється в діапазоні від 1% до 2%. Можна зустріти більш дешеві моделі, похибка яких досягає 4%.
  6. Швидкість відповіді пірометра. Хороші лазерні термометри видають результат менше ніж за секунду.
  7. Спосіб націлювання пірометра. Промінь лазера дозволяє визначити місце вимірювання температури на відстані. За типом націлювання це може бути одиночний промінь, подвійний лазерний промінь або приціл, що складається з декількох лазерних променів, який вважається найточнішим.

Знаючи ці характеристики, можна вибрати пірометр, орієнтуючись на його призначення та сферу застосування.

Додаткові функції пірометра

Перш ніж купити пірометр, звертають увагу на його додаткові можливості. Серед корисних функцій можна виділити такі:

  • Вимірювання вологості. Ця додаткова можливість дозволить визначити вологість повітря у приміщенні. Цей критерій важливо контролювати, якщо в кімнаті є діти чи люди із проблемними легенями.
  • Автоматичне вимкнення. Опція дозволяє продовжити термін роботи батарейок. Пірометр автоматично вимкнеться, якщо його довго не використовувати.
  • Регулювання коефіцієнта випромінювання дає змогу з максимальною точністю визначати температуру будь-яких предметів.
  • Термопара дозволяє вимірювати температуру предметів з малою відбивною здатністю. Наприклад, блискучі поверхні. Підключається термопара до пірометра додатково.

Вибрати потрібний пірометр вам допоможуть менеджери нашого інтернет-магазину.

Вгору