0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Зарядні пристрої

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Призначення пуско-зарядного пристрою для транспортних засобів


Акумулятор, що розрядився, - ситуація, з якою так чи інакше стикається будь-який власник авто, особливо в зимову пору року. Якою б не була витривалою встановлена АКБ, вона може розрядитися від холоду у разі несправностей з електричним обладнанням, при пошкодженні проводки, або якщо автомобіль простоїть усю ніч із увімкненими фарами. Врятувати ситуацію допоможе пуско-зарядний автомобільний пристрій, який має бути в арсеналі кожного автовласника. Про те, як вибрати пристрій для заряджання акумулятора, йтиметься далі.

Відмінності між зарядними та пуско-зарядними пристроями


Акумулятор може розрядитися або повністю сісти. У першому випадку достатньо використовувати зарядний пристрій акумуляторів, що працює від електромережі. Щоб зарядити АКБ, потрібен час. Якщо необхідно відразу запустити двигун, використовують пусковий пристрій для авто, який короткочасно видає високий пусковий струм, проте нездатне зарядити акумуляторну батарею.

Оптимальним варіантом є пристрій, що поєднує у собі 2 варіанти. Пуско-зарядний пристрій для авто оснащений перемикачем, що допоможе швидко запустити двигун або зарядити акумуляторну батарею в щадному режимі в залежності від поточної потреби.

Класифікація пуско-зарядних пристроїв


Класифікують пуско-зарядні пристрої для автомобілів насамперед за їх призначенням:

 1. Побутові ПЗП – це компактні моделі, які використовують для запуску легкових автомобілів, невеликих тракторів, катерів та іншої техніки. Більшість пристроїв розраховані на роботу з бортовою мережею напругою 12 В. У деяких випадках використовують пуско-зарядний пристрій з діапазоном 6-12, який підійде також і для зарядки мотоциклів.
 2. Пуско-зарядні пристрої професійного призначення працюють з напругою 24 В, що дозволяє використовувати їх для запуску вантажних автомобілів та спецтехніки. Вони також можуть видавати напругу 12, що дозволить використовувати їх для легкових автомобілів. Професійні ПЗУ купують для роботи на СТО, обслуговування автомобілів логістичних компаній, в автомайстерню. Такі пристрої працюють від 2-хфазної (230 В) або 3-хфазної (380 В) мережі та здатні запустити будівельну техніку.

Також трапляються пуско-зарядні пристрої з широким функціоналом, що дозволяє використовувати їх не тільки для транспорту. До набору функцій може входити:

 • режим зимової зарядки актуальний у холодну пору року;
 • автоматичне відключення передпускового заряду спрацьовує за повної зарядки АКБ;
 • подача сигналу після завершення роботи;
 • режим швидкого заряджання;
 • наявність виходу під USB дозволить заряджати у дорозі портативні гаджети;
 • режим тестування стану батареї оцінює стан її перед зарядкою;
 • вбудований ліхтар, компресор, прикурювач або амперметр.

Власники легкових автомобілів віддають перевагу побутовим моделям, функціоналу яких достатньо для вирішення поставлених завдань.

Які бувають ПЗУ за принципом роботи


Пуско-зарядні пристрої відрізняються також за своїм принципом дії. Можна виділити 3 види:

 1. Трансформаторні пристрої. Це великогабаритні пускозарядні пристрої з великою масою здатні забезпечити пусковий струм великого номіналу, що дозволяє запускати потужні двигуни. Такі пуско-зарядні пристрої характеризуються тривалим терміном служби, але підходять лише стаціонарного використання.
 2. Імпульсний зарядний пристрій автомобільного акумулятора навпаки відрізняється легкою вагою, малою потужністю і доступною ціною, що дозволяє використовувати їх в дорозі.
 3. Акумуляторні зарядні пристрої відрізняються наявністю додаткового акумулятора, що вимагає попереднього заряджання. Бувають портативні та стаціонарні.

Імпульсний зарядний акумулятор може бути інверторного типу. Цей електронний мікропроцесорний прилад відрізняється простотою керування, оскільки всі параметри роботи зарядного пристрою регулюються автоматично за допомогою вбудованого мікропроцесора.

Підбираємо пуско-зарядний пристрій правильно

Перед тим, як купити пуско-зарядний пристрій, слід знати, на що необхідно звертати увагу, вивчаючи ринок, на якому представлені пуско-зарядні пристрої для автомобіля. При виборі орієнтуються такі критерії:

 1. Тип акумулятора. Бувають кислотні (обслуговуються та необслуговуються), кислотно герметичні та гелієві необслуговуються.
 2. Робоча напруга. Тут важливо, щоб напруга на виході пуско-зарядного пристрою відповідала напруги акумуляторної батареї, встановленої на техніку. Мотоцикли, садова техніка, скутери, снігоходи йдуть з напругою АКБ 6 В. Легкові автомобілі, катери, мікроавтобуси використовують АКБ з напругою 12 В. У вантажівках і великій будівельній технікі стоїть батарея на 24 В. можливістю перемикання 6/12 або 12/24 в.
 3. Номінал пускового струму. Це вказує на силу струму, яку може видати ПЗУ короткочасно для швидкого запуску двигуна. Чим потужніший двигун, а відповідно і акумуляторна батарея, тим вище має бути показник пускового струму. Щоб правильно підібрати пристрій за цим параметром, значення ємності акумулятора множать коефіцієнт 3.
 4. Струм зарядки. При виборі зарядного пристрою орієнтуються на ємність АКБ із розрахунку 1 до 10. Тобто 1 А зарядного струму на 10 Ач.
 5. Вага та розмір пуско-зарядного пристрою мають значення у разі, якщо ПЗУ планується використовувати у поїздки.
 6. Функціональність та безпека. Щоб застосування пуско-зарядного пристрою було безпечним, воно повинно бути із захистом від короткого замикання, перегріву та від зміни полярності. Також враховують функціональність ПЗП.

Звертаємо увагу користувачів, що перш, ніж запускати акумуляторну батарею, що повністю сіла, слід її підзарядити близько 10 хвилин.

 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Артикул: HY 810
  2 750 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Артикул: HY 1510
  4 699 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору