Кількість
|
Вартість
|
||
|
Особливості безмасляного компресора та його сфера застосування
Безмасляний компресор забезпечує пневматичні інструменти та верстати енергією стисненого повітря. Головна особливість такого компресора – відсутність домішок олії у повітрі, що розширює спектр його застосування. Зокрема поршневий безмасляний компресор використовують у фармакології, медицині, харчовій промисловості, металургії, машинобудуванні, нафтовій та електронній промисловості. А спрощена система обслуговування робить безмасляний компресор затребуваним і на вирішення побутових завдань чи роботі приватного майстра.
Використання безмасляного компресора
Використовують безмасляний компресор разом з різним будівельним пневмоінстурментом, розпилювачами, фарбопульти. Це дозволяє вирішувати такі завдання за допомогою компресора повітря:
- накачування шин;
- фарбування та аерографія;
- свердління, гравіювання, відкручування, шліфування та інші будівельно-ремонтні роботи;
- прочищення септика;
- обприскування рослин;
- прибирання території, миття конструкцій чи обладнання.
Компресор стиснутого повітря простий в експлуатації, а відсутність олії в системі спрощує його обслуговування.
Плюси та мінуси безмасляних компресорів
Пристрій безмасляного компресора передбачає взаємодію деталей у сухій камері. Двигун запускає процес стиснення повітря, яке під тиском проходить через повітропровід. Спосіб стиснення повітря залежить від типу компресора, про що йтиметься нижче. Головна особливість безмасляного компресора полягає у відсутності мастила деталей. Розглянемо, які переваги та недоліки відрізняють таку систему.
Недорогий безмасляний компресор має такі плюси:
- компресор подає чисте стиснене повітря без домішок;
- відсутність гучного звуку та вібрацій під час роботи;
- простий пристрій не потребує спеціального технічного обслуговування;
- малогабаритна конструкція дозволяє транспортувати компресор;
- найнижча ціна агрегату.
У той же час головна перевага безмасляного компресора призводить до таких недоліків, як: низька продуктивність техніки, неможливість працювати довгий час без перегріву, низький тиск і потужність. А також невеликий ресурс апарату.
Класифікація безмасляних компресорів з пристрою
Якщо говорити про конструкцію, то безмасляний повітряний компресор може бути 3 типів:
- Поршневий компресор. Агрегат стискає повітря за рахунок зворотно-поступальних рухів поршня в циліндрі. За рахунок своєї простої конструкції, безмасляний поршневий компресор має збільшений термін служби, характеризується простотою обслуговування, економічністю, ремонтопридатністю. Варто відзначити і досить гарну продуктивність.
- Гвинтовий компресор. За стиснення повітря відповідає 2 гвинти, встановлені один навпроти одного. Повітря проходить у зазорі між ними та стискується за рахунок сильного кручення. Переваги: невеликий коефіцієнт тертя, дуже хороша продуктивність, повітряна система охолодження та сучасні системи автоматизації.
- Спіральний компресор повітря оснащений двома спіралями, одна з яких рухається, а інша зафіксована в нерухомому положенні. Повітря також стискається, рухаючись між зазорами до центру. Мінімальне тертя дозволяє використовувати агрегат без олії. Продуктивність спіральних компресорів поступається гвинтовим агрегатам. Але при цьому характеризується техніка високим тиском повітря, який може досягати 10 бар.
За рахунок своєї простоти конструкції та доступної ціни, найбільшим попитом користуємося поршневий безмасляний компресор для фарбування та виконання інших завдань.
Класифікація компресорів типу приводу
Вибираючи безмасляний компресор, неодмінно звертають увагу на тип приводу:
- Компресор із прямим приводом відрізняється простою конструкцією, але відносно низькою продуктивністю. Електричний двигун безпосередньо з'єднується із поршнем. Це дозволило знизити рівень шуму під час роботи та спростити обслуговування компресора. Продуктивність таких агрегатів буде не більше 8,36 м3/хв, а тиск може досягати 13 бар.
- Компресор ремінний складається з кількох циліндрів, які послідовно стискають повітря. Наявність ременного приводу дозволяє контролювати тиск і продуктивність, працюючи на низьких оборотах. Що підвищує довговічність компресора. Однак ремінна передача вимагає уваги, оскільки не виключено поломки вузла. Робочий тиск таких компресорів може досягати 14 бар, а продуктивність 42,94 м3/хв.
Тип передачі – один із важливих критеріїв вибору безмасляного повітряного компресора.
На що звертати увагу при виборі безмасляного повітряного компресора
Щоб купити компресор безмасляний, не припустившись помилок при його виборі, враховують наступні критерії:
- Область застосування компресора повітря та регулярність його підключення дозволить визначити, який ресурс має бути в агрегату, його продуктивність і тиск.
- Тип двигуна. Безмасляний компресор може функціонувати за рахунок електроприводу або двигуна внутрішнього загоряння. Для вирішення побутових завдань варто вибрати простіший в обслуговуванні та економний повітряний компресор електричний 220 В.
- Система охолодження компресора, яка може бути повітряною або водною. Для роботи безмасляного компресора з водяним охолодженням знадобиться наявність ємності з водою, яка завжди буде поруч.
- Сухий компресор або передбачений упорскування води в камеру. Цей параметр стосується гвинтових безмасляних компресорів. Наявність упорскування дозволяє працювати при ширшому температурному діапазоні, збільшує термін служби та знижує потребу у частому технічному обслуговуванні.
- Рівень шуму. Коли компресор повітря встановлений безпосередньо в робочій зоні, важливим є низький рівень шуму. Такою характеристикою відрізняється спіральний компресор.
Наші менеджери-консультанти допоможуть обрати та купити безмасляний компресор в Україні. А також організують максимально швидку доставку замовлення до будь-якого міста країни.