0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Оптичні нівеліри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Де використовують оптичні нівеліри


Нівелір оптичний використовують, коли необхідно виявити нерівності на площині, щоб виправити їх у разі потреби. Найчастіше використовують вимірювальне обладнання у геодезії та будівництві. Також оптичний нівелір нагоді в ході наступних робіт:

  • коли необхідно вирити котлован;
  • заливання фундаменту;
  • прокладання труб;
  • археологія;
  • ремонт та прокладання доріг.

За допомогою оптичного нівеліру визначають різницю висоти та відстань від однієї точки до іншої. Тому нівелір також знайшов застосування в археології та ландшафтному дизайні.

Основні елементи оптичного нівеліру

Оптические нивелиры Bosch

Оптичний нівелір складається з таких компонентів:

  1. Оптичний блок або зорова трубка. За допомогою трубки наводиться система на об'єкт вимірювання. Складається трубка з лінзи, окуляра, на який нанесені сітки ниток, об'єктива, що фокусує трубки.
  2. Пухирцевий рівень, за допомогою якого можна визначити точність горизонтального положення нівеліру.
  3. Підставка для оптичного нівеліру, за рахунок якої можна виставити потрібну висоту.
  4. Компенсатор утримує візирну вісь у необхідному положенні, що унеможливлює похибку. Демпфер компенсатора може бути магнітним або повітряним.

Щоб використовувати оптичний нівелір, потрібні додаткові аксесуари. Для кріплення використовують штатив для нівеліру (триногу), оснащений 5/8-дюймовим гвинтом для надійного кріплення. А також знадобиться рейка будівельна для нівеліра, яка може бути різної довжини. З одного боку рейки – стандартна міліметрова розмітка, а з іншого – геодезична Е-шкала.

Як підготувати оптичний нівелір до роботи


Використовуючи таку вимірювальну техніку, як оптичний нівелір, вам не доведеться витрачати багато часу для проведення вимірювальних робіт. Для установки оптичного нівеліра необхідно виконати такі нескладні дії:

  1. Вибрати місце для встановлення штатива та добре закріпити на ньому триногу.
  2. Встановити нівелірну трубу на триногу та відрегулювати точне горизонтальне положення.
  3. Навести оптичний нівелір на рейку і зробити фокусування. Для цього необхідно обертати фокусований гвинт до максимальної різкості.
  4. Після чого рейка встановлюється на початкову точку, отриманий звіт записується в журнал. Далі рейку треба встановити на точку вимірювання і записати отримані дані. Різниця між двома отриманими даними буде перевищенням.

За рахунок простоти конструкції оптичного нівеліра мимовільні збої відбуваються рідко. Найчастіше вони пов'язані з падінням нівеліру та механічними пошкодженнями. Тому перед початком роботи необхідно перевірити оптичний нівелір та всі його механічні компоненти.

Як вибрати оптичний нівелір


Нівелір оптичний використовують у професійному середовищі, але прилад не буде зайвим, якщо ви плануєте будівництво власного житла. Щоб купити відповідний оптичний нівелір, звертають увагу на такі особливості:

  • точність;
  • кратність;
  • фокусна відстань;
  • наведення;
  • як встановлюється лінія візування;
  • якість оптичного нівеліру.

Щоб було зрозуміліше, докладно зупинимося на кожному з цих пунктів.

Точність оптичного нівеліру

Якщо класифікувати оптичні нівеліри за їх точністю, їх можна розділити на 3 категорії:

  • точні йдуть із похибкою до 1 мм
  • надточні з можливою похибкою до 0.5 мм
  • технічні з припустимою похибкою в межах 2 мм.

Орієнтуючись на точність оптичних нівелірів, можна поділити їх на такі класи. Для проведення побутових вимірювань, обчислення змін ландшафту під час прокладання трубопроводу використовують нівеліри IV та III класу.

Для складніших завдань, таких як прокладання дорожнього полотна або при зведенні будівель, використовують оптичні нівеліри II класу.

Найточніші оптичні нівеліри класу I необхідні, коли ведуться роботи, контрольовані стандартами якості та безпеки.

Кратність оптичного нівеліру

Один із моментів, на який варто звернути увагу насамперед, є збільшення зорової труби. Цей показник визначає дальність та точність вимірювань. Кратність варіюється від 20 до 40х. Наприклад, при кратності нівеліру 20х дальність відстані становитиме 20 м, якщо працювати з рейкою. Якщо використовувати Е-шкалу, то дальність буде 60 м. При виборі слід орієнтуватися на завдання, які виконуватимуться. Якщо це звичайні роботи, то можна брати нівелір для найпростіших робіт із кратністю не більше 24х. Таким чином, можна значно заощадити на покупці. Що ж до будівельних робіт промислового масштабу, геодезії та ареології, то тут знадобиться нівелір з високою кратністю більше 32-х.

Фокусна відстань оптичного нівеліру

Чим меншим буде цей показник, тим краще в роботі нівелір. Параметр вказує на те, як добре можна розглянути об'єкт, якщо зображення не розмито. Чим меншою буде фокусна відстань, тим більший кут огляду. Особливо важливо враховувати цей показник під час вибору оптичного нівеліру для професійних робіт.

Наведення

Наявність функції наведення в оптичному нівелірі дозволить прискорити процес налаштування вимірювальної техніки. В іншому випадку потрібно витратити досить багато часу, щоб вручну отримати точне наведення на об'єкт.

Спосіб встановлення лінії візування

Пряма лінія візування має співпадати з оптичною віссю. Оптичний нівелір може бути оснащений бульбашковим рівнем для того, щоб самостійно встановити лінію візування. Також є оптичні нівеліри із компенсатором, завдання якого автоматично встановити лінію, без участі користувача.

Якість оптичного нівеліру та призми

Оптичні нівеліри з високою якістю складання більш приємні в роботі, легко встановлюються та дають точніші дані. Економлячи на якості можна надалі витратити набагато більше грошей, виправляючи допущені помилки.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору