0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Компресори

Що являє собою повітряний компресор і навіщо він необхідний


Компресор – це пристрій, за допомогою якого виробляється стислий газ та його подача під тиском. Це спеціальне обладнання, яке знайшло застосування у багатьох галузях промисловості (будівельна, металургійна, нафтопереробна, газова сфера) та у сільському господарстві. Також варто відзначити, що повітряний компресор активно використовується для вирішення побутових завдань у багатьох розвинених країнах. Справа в тому, що використовувати енергію компресора значно вигідніше, ніж електроенергію. До того ж, пневматична енергія безпечна у застосуванні.

Про особливості пристрою та можливості застосування компресора йтиметься далі.

Пристрій та принцип роботи компресора

Компрессор 50 литров

Існує кілька видів компресорів, які відрізняються конструкцією та принципом роботи. Незалежно від виду компресора можна виділити основні елементи, властиві всім компресорів:

  • привід, який запускає роботу компресора (може бути електродвигун або двигун внутрішнього згоряння);
  • нагнітальна установка;
  • ємність;
  • з'єднувальні труби та шланги.

Використовуємо поршневий компресор, щоб розглянути принцип роботи, оскільки саме цей тип пристрою є затребуваним у побуті та на невеликих підприємствах.

Поршневий компресор є корпусом, який може бути виготовлений з будь-якого матеріалу, і розташований вертикально або горизонтально циліндр. Основну роботу виконує поршень і 2 клапани (нагнітальний та всмоктувальний).

Двигун запускає роботу поршня, чиї поступальні рухи дозволяють всмоктати повітря в циліндр. Після цього повітря стискається, а сила тиску підвищується. Далі клапан, що всмоктує, закривається, а нагнітальний клапан дозволяє подати стиснене повітря.

Це найпростіший тип пристрою, але за продуктивністю він не поступається складнішим механізмам, наприклад таким, як гвинтовий компресор.

Де можна використовувати повітряний компресор

двохпоршневой компрессор

Як уже говорилося вище, компресор повітря знайшов застосування у різних галузях: будівництві, медицині, енергетиці, у харчовій, газовій, нафтовій та будівельній промисловості. Задіяні компресори і в ході дорожньо-монтажних робіт. Компресори в промисловості необхідні, щоб підключати різні пневмоінструменти та обладнання.

Подивимося, як можна застосувати компресор поршневий повітряний в побуті:

  1. Накачування. За допомогою повітряного компресора ви легко накачати шини автомобіля або причепа, а також надувний басейн або човен. Не витрачаючи при цьому багато часу та зусиль.
  2. Використовувати компресор для обприскування дерев та городних рослин за допомогою розпилювального обладнання та шлангу. А підключившись до водопроводу, можна прискорити полив рослин або клумб.
  3. Живопис та аерографія. Підключивши розпилювальний пістолет, можна рівномірно та швидко нанести фарбу на поверхню. Краскопульт забезпечить розподіл фарби без плям, а компресор має гарну швидкість роботи. Використовуючи компресор для аерографа, можна створювати гарні малюнки на стінах та воротах.
  4. Миття та чищення. Підключивши побутовий компресор до водопроводу можна якісно помити будь-яку споруду або об'єкт (автомобіль, вікна, ворота). Використовуючи стиснене повітря, можна очистити від бруду колеса, патрубки, причіп. Продуть територію і позбудеться сміття та листя.
  5. Підключення пневматичного інструменту дозволить виконати цілу низку ремонтно-будівельних робіт: шліфування, гравіювання, відкручування та закручування гайок. Використовуючи пневматичні степлери та пневматичні пістолети можна швидко провести ремонт оббивки або зведення господарської споруди.
  6. Прочистити систему септиків. Використовуючи компресор, можна значно заощадити на заміні або ремонті всієї системи, яка забилася.

Використовують пневматичні компресори та у сільському господарстві. За допомогою компресора можна організувати систему фільтрації або запустити роботу генераторів кисню для пруда, де розлучається риба. За допомогою компресора можна організувати систему роботи доїльних апаратів на фермі, промивати доїльну залу або контролювати пневматичні ворота.

Як вибрати компресор

Визначившись із призначенням обладнання, вибирають компресор, ціна на який залежить від його типу та характеристик.

  1. Тип живлення. Це може бути електричний двигун або двигун внутрішнього згоряння, частіше дизельний, але зустрічаються і бензинові двигуни. У побуті частіше використовують повітряний компресор електричний 220 В або 380 В, так як він більш простий в обслуговуванні.
  2. Тип передачі: прямий або пасовий привід. Найпростіший прямий привід використовують на поршневих компресорах. Тут немає зайвих деталей, але при цьому продуктивність поступається компресору з ремінним приводом. Більш складна конструкція дозволяє працювати при підвищених навантаженнях, є захист двигуна від перегріву. Однак важливо постійно перевіряти цілісність ременя та проводити технічне обслуговування.
  3. Масляний чи безмасляний компресор. Система мастила мінімізує тертя під час роботи компресора, що продовжує термін служби комплектуючих, знижує рівень шуму та забезпечує герметичність. Однак такий компресор не підходить для роботи з фарбопульти, так як не виключено попадання олії в робочий розчин. У майстернях по роботі з аерографією та меблевими майстернями використовують безмасляні компресори.
  4. Витрата повітря є важливим параметром у виборі компресора. Для вирішення побутових завдань використовують компресор 100-200 л/хв. При виборі продуктивності обладнання варто врахувати, що ця величина залежить від температури повітря, а значить, слід додати 30-50% запасу, щоб виключити похибку.
  5. Об'єм ємності. Для вирішення побутових завдань підійде компресор 50 літрів та менше. Якщо потрібний компресор для майстерні, то ємність має бути близько 100 л. Понад 200 л використовують на промислових підприємствах.
  6. Тиск. Для роботи в домашніх умовах варто придбати компресор із робочим тиском 6-8 бар.
  7. Час роботи безупинно залежить від наявності системи охолодження.

Побутові компресори характеризуються мобільністю, можуть транспортуватись і досить прості в обслуговуванні. Професійні моделі вирізняються великими габаритами, тому встановлюються стаціонарно. Вибір обладнання залежить від його призначення, необхідної потужності та продуктивності.

Вгору