0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Бетонозмішувачі

Бетонозмішувач: призначення та застосування


Бетонозмішувач - будівельне обладнання, яке використовують, щоб механізувати процес приготування будівельного розчину. Готується склад шляхом перемішування, що дозволяє суміш довести до однорідного стану. Для приготування суміші використовують цемент, воду та різний наповнювач (щебінь, гравій, керамзит, пісок, шлак та інші фракції).

Отриманий за допомогою бетономішалки склад використовують для заливання фундаменту, опалубки, формування сходів, стяжки. Стане в нагоді розчин для кам'яної кладки або приклеювання керамічної плитки. Щоб вилити отриманий розчин, передбачений зручний механізм.

Бетонозмішувач електричний дозволить оптимізувати робочий процес на будівельному майданчику, прискорити темпи будівництва та знизити трудовитрати робітників. Незважаючи на всю простоту конструкції, бетономішалки відрізняються механізмом змішування та об'ємом. Існують моделі бетономішалок, призначені тільки для домашнього користування. Бетонозмішувачі з великим обсягом бака призначені для застосування в промисловості та на великих будівельних майданчиках.

Класифікація бетономішалок за принципом роботи

Бетонозмішувач електричний

Бетономішалки розрізняють за принципом дії і ділять на 2 типи:

  1. Примусовий бетонозмішувач. Являє собою бетонозмішувач бак, усередині якого працює міксер з чотирма лопатями. У цій конструкції бак залишається нерухомим, а однорідність суміші забезпечена двигуном великої потужності. За рахунок великої сили впливу склад добре вимішується. Однак бетонозмішувач не підходить для суміші великих фракцій. Використовують бетонозмішувач для приготування легкого розчину для стяжки підлог та штукатурки.
  2. Бетонозмішувач гідравлічний – найпоширеніша модель. Це мобільний інструмент, що відрізняється доступною ціною та універсальністю, тому що з його допомогою можна змішувати фракції різних розмірів. За конструкцією бетономішалка є обертовим барабаном всередині якого 2 лопаті. Враховуючи, що барабан перебуватиме під кутом щодо землі, розчин, потрапляючи на верхню стінку, під дією сили гравітації падає вниз. Таким чином, розчин вимішується. Чим більше розчину необхідно отримати, тим більше має бути кут нахилу.

Бетономішалки так само ділять за характером роботу на циклічні установки та машини безперервної дії. У циклічні бетономішалки необхідно завантажити відразу весь матеріал, а розчин видається частинами. Безперервні бетонозмішувачі працюю без зупинок.

Принцип дії бетономішалок

Незважаючи на всю простоту конструкції бетономішалки, варто розібратися в її особливостях, щоби використовувати з максимальною ефективністю. Незалежно від моделі, бетонозмішувач електричний складається з наступних основних елементів:

  • ємність, в якій змішується розчин;
  • змішувальний механізм;
  • двигун з передавальним механізмом та блоком управління;
  • рамою, де розміщена вся конструкція;
  • підшипник.

У барабан бетономішалки засипають інгредієнти і запускають двигун, який рухає лопаті. Приготування розчину займає близько 5-15 хвилин. Так як у бетонозмішувачах примусового типу барабан нерухомий, вивантаження суміші відбувається за рахунок зміщення затвора.

Особливості використання бетономішалок

Бетономішкалка 120л

Основний критерій, який беруть до уваги при виборі бетономішалки - обсяг бетономішалки. Від цього параметра залежить скільки розчину можна приготувати за один раз.

  • Маленький бетонозмішувач з ємністю до 100 л використовується найчастіше в домашньому господарстві та в ході ремонтних робіт. Також такого обсягу буде достатньо для будівництва невеликих об'єктів, таких як гараж.
  • Середні бетономішалки з об'ємом від 100 л до 150 л використовують під час будівництва приватних будинків.
  • Великий бетонозмішувач з об'ємом бака понад 150 л знайшла застосування у промисловій сфері та на будівництві великих об'єктів.

Щоб вибрати відповідний об'єм барабана бетономішалки орієнтуються в першу чергу на цілі, для яких придбається бетонозмішувач.

Як правильно вибрати гравітаційну бетонозмішувач

Вибираючи бетонозмішувач пересувний гравітаційний враховують 4 важливі фактори:

  1. Місткість барабана для змішування. Тут слід брати до уваги, що бак розташований під кутом, а чи не вертикально. Це означає, що кількість розчину, приготовлена бетонозмішувачем, буде меншою, ніж заявлено в характеристиках. Тому купувати бетонозмішувач варто із запасом обсягу ємності на 30 %.
  2. Механізм обертання. Є два способи передачі обертання від двигуна на барабан. На більш дорогих бетонозмішувачах встановлюється редуктор. Також можна зустріти зубчастий обідок, що йде зовнішнім периметром бака. Збоку закріплена шестерня, яка рухається при запуску двигуна. Шестерня змушує рухатися обідок, який закріплений на барабані бетономішалки. Зупинивши вибір на обідку, звертають увагу на матеріал, з якого він виготовлений. Це може бути чавун або сталь, а також довговічніший полімер.
  3. Підшипник. Будь-який барабан кріпиться на підшипник, який рано чи пізно потрібно замінити. В іншому випадку, бак почне виляти і крениться, що в майбутньому може призвести до поломки бетономішалки. Щоб полегшити доступ до підшипника, варто звернути увагу на бетонозмішувач, де деталь кріпиться до рами бетономішалки. Якщо він знаходиться всередині барабана, то для його заміни потрібно розрізати саму ємність.
  4. Спосіб фіксації барабана. Розчинозмішувач має 2 робочі положення: верхні в процесі замішування бетону і друге, коли розчин переливають у необхідну ємність для подальшої експлуатації. Щоб запобігти виливанню суміші назовні, барабан має надійну фіксацію. Зняти блокування можна за допомогою ручки (колеса) або ножної педалі.

Що стосується примусової бетономішалки, то варто звернути увагу на наявність кришки, яка захистить від бризок. Також важливий спосіб зливу готового розчину. У деяких бетонозмішувачах передбачений тільки метод вручну.

Орієнтуючись на технічні характеристики бетонозмішувача, можна підібрати оптимальний варіант, як у професійних цілях, так і для дому. Замовити бетонозмішувач з доставкою по Україні ви можете у нашому інтернет-магазині.

Немає товарів

Вгору