0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Мотопомпи

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Призначення та конструкція мотопомпи


Мотопомпа для чистої та брудної води – це великий агрегат, який призначений для перекачування або викачування рідини. Візуально мотопомпу можна порівняти з електрогенератором, адже вона також оснащена двигуном внутрішнього згоряння та захищена металевою рамою. Якщо говорити про конструкцію, то мотопомпа являє собою насос з фільтрами, що самовсмоктується, здатний не тільки відкачати воду, але і подати її на певну висоту, що залежить від технічних характеристик мотопомпи. Тому навіть маленькі мотопомпи характеризуються потужністю та натиском.

Основні елементи мотопомпи:

 • двигун;
 • насос;
 • вхідний патрубок;
 • викидний патрубок;
 • фільтри;
 • робоче колесо з лопатями;
 • рамки.

Принцип роботи мотопомпи заснований на тому, що мотор надає руху крильчатці, швидкість якої виштовхує повітря з корпусу. Завдяки чому вода надходить у всмоктувальний рукав, подається в трубку напірну і викидається в заданому напрямку.

Мотопомпа для води встановлюється вище за рівень рідини, яка буде перекачуватися. Всмоктувальний рукав приєднується до вхідного патрубка та занурюється у воду. Щоб встановити правильний напрямок рідини до викидного патрубка приєднується рукав або трубопровід.

Де знайшли застосування мотопомпи

Простота та висока ефективність мотопомп дозволяє використовувати їх у різних галузях: у будівництві, промисловості, побуті, у роботі рятувальних служб. Основне завдання мотопомпи полягає в тому, щоб перекачати рідину з одного резервуара в інший, осушити водоймище або відкачати воду із затопленої території. Використовувати помповий насос можна в таких цілях:

 • підключати мотопомпи для поливу городу;
 • організувати водопостачання заміського будинку, дачі, будівельного майданчика;
 • відкачати рідину з котлованів, резервуарів, ставків, колодязів, затоплених підвалів;
 • мотопомпа пожежна знайшла застосування у роботі МНС для гасіння пожеж, ліквідації наслідків стихійного лиха.

За допомогою мотопомпи можна перекачати брудну рідину, чисту воду, хімічні розчини. Можливості мотопомпи залежить від її технічних характеристик.

Різновиди мотопомп

Насамперед мотопомпи ділять за типом встановленого на них двигуна. Розрізняють бензинові, дизельні, газові та електричні мотопомпи. Найбільшою популярністю користуються бензинові та дизельні мотопомпи за рахунок своєї мобільності, високої продуктивності та тривалого терміну експлуатації.

Також класифікують мотопомпи за їх призначенням:

 1. Мотопомпи для чистої води. На таких агрегатах встановлені фільтри, що не допускають попадання дрібних частинок бруду. При використанні такої мотопомпи для брудної рідини, вона вийде з ладу значно раніше за визначений термін. Допустимий розмір частинок не більше 5 мм. Застосовується для організації водопостачання будинку зі свердловини.
 2. Мотопомпи для слабко забрудненої води та брудної рідини розраховані на проходження дрібних частинок піску та бруду, проте їх розмір не повинен бути більше 30 мм. Можуть застосовуватися мотопомпи для поливу городу або перекачування води з водойми. Також грязьова мотопомпа знайшла застосування у роботі комунальних служб. Відрізняється мотопомпа середньою продуктивністю.
 3. Мотопомпи для агресивних речовин знайшли застосування у промисловості для осушення резервуарів. Підходять для солоної води, а також для перекачування добрив.
 4. Пожежні насоси мотопомпи відрізняються високим напором, тому можуть використовуватись для гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій.

Мотопомпи для чистої води використовують для перекачування рідини зі свердловини, річки, басейну, декоративного ставка. Для перекачування добрив можна використовувати лише мотопомпи, стійкі до дії агресивних речовин.

Критерії вибору мотопомпи

Незалежно від того, чи потрібна мотопомпа для чистої води або для брудної рідини, при виборі агрегату враховують такі параметри:

 1. Продуктивність. Якщо потрібно організувати полив городу в приватному будинку, досить купити мотопомпу до 30 куб/год. Коли необхідно відкачати рідину з водойми набувають мотопомпу 60 куб/год. Мотопомпа високого тиску понад 60 куб/год. знайшла застосування у професійній сфері.
 2. Потужність двигуна. Для перекачування чистої та середньозабрудненої рідини достатньо мотопомпи до 5 кВт. Все, що більше підходить для вирішення більш складних, професійних завдань.
 3. Матеріал, з якого виготовлена крильчатка. Якщо необхідно перекачувати чисту воду або хімію, використовують пластикову крильчатку. Мотопомпа для брудної води має бути зносостійкою, тому виготовляється крильчатка з чавуну.
 4. Глибина всмоктування. Тут варто розуміти, що максимальна глибина може бути 8 метрів.
 5. Витрати палива. Немає сенсу купувати для будинку мотопомпу, чия витрата перевищує 1-1.5 л/годину.
 6. Від обсягу паливного бака залежить час, який мотопомпа пропрацює без припинення на дозаправку.

Щоб вибрати мотопомпу правильно враховують тип рідини, глибину забору, напір подачі та необхідну продуктивність.

Як продовжити термін експлуатації мотопомпи


Щоб мотопомпа для поливу прослужила якомога довше важливо правильно використовувати помповий насос, враховуючи такі особливості:

 • не використовувати для двигуна внутрішнього згоряння неякісне паливо та олію;
 • не допускати, щоб мотопомпа працював вхолосту або довгий час при пікових навантаженнях;
 • своєчасно очищати фільтри від забруднень;
 • стежити за рівнем рідини у мотопомпі;
 • у разі виявлення найменших несправностей, сторонніх звуків не запускати мотопомпу до їх усунення;
 • дотримуватись правильних умов зберігання мотопомпи – у сухому приміщенні з гарною вентиляцією.

Купити мотопомпу високої якості в Україні можна недорого в нашому інтернет-магазині, де представлений широкий асортимент помпових насосів різного призначення. Оформити замовлення можна онлайн в каталозі або зателефонувавши за номером телефону.

Для чого і де застосовуються бензинові мотопомпи


Мотопомпа для води бензинова – агрегат, який задіяний для перекачування великого обсягу рідини. Залежно від технічних характеристик використовувати мотопомпу можна для викачування чистої, брудної, морської води чи хімічно агресивних рідин. Водяні мотопомпи знайшли застосування у промисловості, сільському господарстві, побуті, у роботі комунальних і рятувальних служб.

Бензинові мотопомпи використовують для вирішення наступних завдань:

 • відкачування септика або води з басейну;
 • щоб осушити затоплену ділянку при повені або таненні снігу;
 • у разі ліквідації аварій;
 • для гасіння пожежі;
 • відкачування води із затопленого підвалу або котловану;
 • щоб перекачати воду для організації поливу чи системи зрошення великих полів;
 • організація водопостачання у будинку.

Виходячи з такого великого списку бензинова мотопомпа - необхідний інструмент для заміського будинку, дачі, фермерських угідь.

Принцип роботи бензинової мотопомпи


Мотопомпа бензинова є помповим насосом, який працює на бензиновому двигуні внутрішнього згоряння. Мотопомпа з однаковою ефективністю може відкачувати воду та зливати її. Для цього передбачений вхідний та вихідний патрубок, до якого приєднується шланг або трубопровід. Основним елементом насоса є крильчатка. Від її форми, розміру та матеріалу, з якого вона виготовлена, залежать робочі можливості мотопомпи.

Бензиновий мотор запускає рух крильчатки. Створюється відцентрова сила, яка всмоктує рідину та змушує її переміщатися. Далі вода під тиском виштовхується у вихідний патрубок. Висота, яку подається вода, залежить від розміру патрубка.

На кожній бензоїновій мотопомпі передбачено повітряний фільтр, паливний бак і металеву раму, що полегшує транспортування агрегату. За рахунок невеликої ваги та простоти експлуатації, бензинову мотопомпу найчастіше використовують у домашньому господарстві.

Чому бензинова мотопомпа найкраща для дому


Бензинова мотопомпа відрізняється більш компактними розмірами та полегшеною конструкцією, ніж дизельна, тому найчастіше використовується у побуті. Серед переваг, які мають садові мотопомпи бензинові варто відзначити наступні:

 • мобільність - бензинова мотопомпа не викличе складнощів при транспортуванні, може використовуватися в польових умовах;
 • доступна вартість – великий вибір мотопомп дозволяє підібрати надійний варіант із хорошими технічними характеристиками;
 • компактні розміри дозволяють переносити мотопомпу з місця на місце, а рамна конструкція полегшує цей процес та сприяє стійкості;
 • простота експлуатації: для запуску мотопомпи достатньо залити паливо та завести мотор, для цього не потрібні спеціальні навички;
 • сучасні мотопомпи бензинові відповідають світовим стандартам екологічності за рахунок конструкції двигуна внутрішнього згоряння, яка влаштована таким чином, щоб значно зменшити кількість токсичних вихлопів.

Перш ніж купити мотопомпу бензинову для води, слід розуміти об'єм рідини, що перекачується, і в яких цілях буде використовуватися помповий насос. За допомогою бензинової мотопомпи можна організувати зрошення, водопостачання чи осушення територій у досить великих обсягах води, як брудної, так і чистої.

Призначення бензинової мотопомпи


Мотопомпа напірна може відрізнятись своїми технічними характеристиками, що безпосередньо впливає на її призначення. Тому при виборі мотопомпи враховують класифікацію:

 1. Мотопомпа високого тиску або пожежна мотопомпа. Головна особливість помпового насоса полягає в тому, що він може піднімати воду на висоту 60 м і більше. Така мотопомпа чотиритактна здатна перекачувати рідину зі швидкістю 400 л/хв. Використовують пожежні мотопомпи не лише у роботі рятувальних служб, а й на великих фермерських угіддях, де необхідно подавати воду на велику відстань.
 2. Мотопомпи для чистої води. Компактна мотопомпа знайшла застосування у побуті як джерело водопостачання. Допускаються дрібні частинки діаметром до 5 мм.
 3. Мотопомпа для сильно забрудненої води відрізняється високою продуктивністю та пропускною здатністю. Деякі моделі мотопомп для брудної рідини можуть перекачувати до 2000 л/хв, а висота підйому 35 м. Допускається діаметр частинок 25-30 мм. Крильчатка виготовлена з чавуну.
 4. Мотопомпа для солоної води, хімічних речовин та агресивних рідин має покращену конструкцію та полімерну крильчатку, яка не псується під впливом агресивного середовища.

Вибір мотопомпи залежить від особливостей експлуатації та її призначення.

Основні характеристики, які враховують при виборі мотопомпи


Щоб мотопомпа перекачування рідини ефективно виконувала поставлені перед нею завдання та прослужила якнайдовше, враховують наступні критерії вибору:

 1. Продуктивність – цей показник відображає об'єм води, що мотопомпа перекачує за хвилину. Характеристика залежить від потужності двигуна та діаметра патрубків. Для вирішення побутових завдань достатньо 200 л/хв. При цьому така мотопомпа економно витрачатиме паливо. Для осушення резервуарів використовують мотопомпи здатні перекачувати до 1000 л/хв. Все що більше – професійні мотопомпи.
 2. Висота підйому рідини. Побутові мотопомпи здатні перекачувати воду на висоту 25-30 м, тоді як мотопомпи високого тиску подають воду на висоту 60-70 м.
 3. Глибина всмоктування відображає те, з якого глибини може відкачати воду помпа. Врахуйте, що глибина не може перевищувати 8 м-коду.
 4. Діаметри патрубків. Для вирішення побутових завдань достатньо підібрати мотопомпу з діаметром 25-50 мм, а для вирішення спеціальних завдань використовують діаметр 80-100 мм.

Орієнтуючись на цю інформацію, ви зможете купити мотопомпу в Україні недорого у нашому інтернет-магазині відповідно до своїх вимог. За потреби менеджери нададуть необхідну інформацію з будь-якої представленої на сайті моделі.

 • Мотопомпа Oleo-Mac Line WP 8045 S } фото
  −6%
  Артикул: WP8045S
  15 996 грн
  14 999 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Мотопомпа для хімікатів Vulkan SCCP50 } фото
  −2%
  Артикул: 79162
  11 725 грн
  11 542 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Мотопомпа дизельна для чистої води Vulkan SCWPD80 } фото
  −2%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Мотопомпа дизельна для чистої води Vulkan SCWPD50 } фото
  −2%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
 • Мотопомпа бензинова для хімікатів Vulkan SCCP80 } фото
  −2%
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору