0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Лазерні приймачі

Лазерні приймачі: призначення та застосування

Лазерный приемник Бош

При яскравому сонці буває складно побачити промінь лазерного нівеліра чи кутоміра. У цій ситуації отримати точні дані допоможе лазерний приймач. Вимірювальний прилад нагоді і тоді, коли необхідно зробити вимірювання на велику відстань, коли лінію неможливо побачити і при роботі з лазером невидимого спектра.

Приймач лазерного променя знайшов застосування скрізь, де використовується лазерний нівелір. А саме в ході ремонтно-будівельних та оздоблювальних робіт. Використовувати приймач можна у великих приміщеннях та на вулиці.

Переваги лазерних приймачів


Використовуючи лазерний нівелір разом із приймачем променя можна в рази покращити якість роботи з вимірювальною технікою. Приймач може бути з дальністю від 20 до 200 м, що дозволяє більш точно проводити розмітку.

Серед переваг лазерного приймача можна виділити такі:

  • лазерний детектор допоможе виявити промінь за будь-яких умов, навіть за яскравого сонячного світла;
  • лазерний приймач має рейкове або магнітне кріплення, що дозволить легко його встановити;
  • для спрощення зняття показань одна з робочих поверхонь має вигляд мішені;
  • визначити лазерний промінь можна за звуковим або світловим сигналом, який подає приймач;
  • для правильної установки приймача передбачено вбудований рівень;
  • Використовуючи лазерний рівень з приймачем, можна проводити вимірювання на великій відстані.

Навіть купуючи найдорожчий лазерний нівелір, за певних умов, з ним неможливо буде працювати без приймача. Простий та надійний лазерний детектор дозволить полегшити роботу з вимірювальною технікою та підвищити її точність.

Як працює лазерний приймач

Лазерний приймач є невеликим електронним пристроєм. Для уловлювання лазерного променя передбачено світлочутливий елемент, вбудований у приймач. Він має кілька каналів чи зон, які ловлять промінь. При попаданні променя в одну із зон фіксується його положення щодо нульового ризику. Дані відображаються на екрані у вигляді стрілок або світлової індикації. Приймач вказуватиме, в який бік необхідно переміщати, щоб промінь збігся з нульовою ризиком. Розмічувальні роботи ведуться від цього положення.

Щоб правильно виставити положення, можна орієнтуватися на світлодіод, який загориться, коли промінь потрапить у поле приймача. Якщо світиться середній світлодіод, значить, промінь збігся з нульовою ризиком. Якщо горить нижній або верхній світлодіод, необхідно перемістити пристрій вище або нижче, доки не спрацює середній світлодіод. Такий самий принцип стосується і стрілок на екрані.

Якщо немає можливості відстежувати положення променя по екрану, можна орієнтуватися на звуковий сигнал. Якщо звук видається уривчасто, значить, лазерний промінь знаходиться вище або нижче за нульовий ризик. Орієнтуватися на звуковий сигнал особливо зручно, коли приймач закріплений на рейці. При необхідності звуковий сигнал можна вимкнути.

Є одна важлива умова: щоб приймач міг визначити лазерний промінь, нівелір має підтримувати режим пульсації. Це особливий режим пристрою, у якому лазерний промінь пульсує. Частота пульсації досить висока, щонайменше 5000 Гц. Якщо такої функції в приладі немає, приймач не зможе вловити сигнал.

Конструкційні особливості лазерного приймача

лазерный приемник

Лазерний приймач променя відрізняється простотою конструкції та складається з наступних елементів:

  • корпус приймача;
  • світлочутливий елемент;
  • мікропроцесор.

Лазерні приймачі бувають ручні та машинні. Ручний лазерний приймач Вosch характеризується компактними розмірами, тому його зручно використовувати під час ремонтних робіт. Також його можна закріпити на рейці.

Машинні приймачі використовують, щоб підвищити зручність управління великою будівельною технікою в процесі земляних робіт. Їх кріплять на відвал техніки чи ківш за допомогою гвинтового чи магнітного затиску. Такі приймачі відрізняються великим світлочутливим елементом та блоком індикації.

Як вибрати лазерний приймач

Найкраще купити лазерний нівелір із приймачем відразу. Так ви будете точно впевнені, що прилад вловлюватиме лазерний промінь. Вибираючи лазерний приймач окремо, враховують такі особливості:

  1. Дальність дії пристрою. Лазерний приймач може вловлювати промінь на відстані від 50 до 200 м. При виборі варто орієнтуватися на умови, де використовуватиме приймач: вулиця або приміщення.
  2. Виробник. Вибираючи лазерний нівелір із приймачем одного й того самого виробника, ви отримаєте однакову робочу частоту. У той же час, якщо прилади різних виробників, вони не взаємодіятимуть один з одним.
  3. Розмір чутливого елемента. Чим більший світлочутливий елемент, тим швидше приймач вловить площину лазерного променя від нівеліру. А також дозволить уловлювати промені на великій відстані.
  4. Рівень захисту. Враховуючи, що лазерний приймач може використовувати за різних умов, краще вибрати прилад із захистом від пилу та вологи, а також від механічних пошкоджень.
  5. Режим пульсації лазерного приладу. Як говорилося вище, ця опція дозволить вловити лазерний промінь за допомогою приймача.
  6. Функціональність. Приймач має бути оснащений звуковою та світлодіодною індикацією. Інформація повинна також відображатись на дисплеї. Для зручності кріплення краще вибрати лазерний приймач із магнітним або рейковим кріпленням, а також різьбленням під штатив.

Ви можете лазерний рівень із приймачем купити у нашому інтернет-магазині, де представлений великий вибір вимірювальної техніки від перевірених та надійних виробників. На цій сторінці ви знайдете лазерні приймачі, які відповідають стандартам якості, з високим рівнем захисту та функціональністю. Також в онлайн-каталозі є інші вимірювальні прилади тих самих виробників, що дозволить підібрати повний комплект точних приладів для розрахунків на будівельному об'єкті.

Немає товарів

Вгору