0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Двигуни до садової техніки

Особливості вибору двигуна для садової техніки


Сьогодні на ринку представлений великий вибір садової та сільськогосподарської техніки, здатної позбавити її власника ручної праці назавжди. Використовуючи агрегати, можна скоротити час роботи та зусилля, витрачені на догляд за ділянкою. Серцем такої техніки є двигун внутрішнього згоряння. Саме двигун відповідає за продуктивність роботи садової техніки. Розглянемо докладніше, як правильно підібрати двигун для мотоблоку чи іншого обладнання.

Тип двигуна для садової техніки

Бензиновый мотор 168ф

Головною відмінністю двигунів для садової техніки є тип живлення, що забезпечує роботу двигуна. За цим критерієм двигуни можна розділити на три типи: бензиновий двигун, дизельний двигун або електромотор. Кожен із них має як переваги, так і недоліки.

Двигун бензиновий примітний такими перевагами:

  • висока продуктивність;
  • ціна буде нижчою, ніж на дизельний мотор;
  • двигун може працювати за низьких температур, тому частіше встановлюється на зимову техніку, наприклад снігоприбирач;
  • порівняно з дизельним двигуном, бензиновий мотор має менші габарити, вагу, а до того ж працює тихіше;
  • місткий бак для палива забезпечує тривалий час роботи;
  • рідко потрібне технічне обслуговування.

Що стосується недоліків, то тут варто відзначити наявність токсичних вихлопів під час роботи двигуна, необхідність заправляти агрегат дорогим бензином.

Двигун дизельний також має свої плюси:

  • дизельний двигун встановлюють на потужну силову техніку, так як він забезпечує високий момент, що крутить;
  • працює двигун на дизельному паливі, тому заправка обійдеться дешевше;
  • простота та невибагливість в обслуговуванні;
  • високий моторесурс;
  • високе ККД сприяє збільшенню тяглового зусилля;
  • деякі двигуни мають водне охолодження, що збільшує тривалість роботи та термін служби двигуна.

У той же час навіть найнадійніші дизельні двигуни мають свої недоліки. А саме високий рівень шуму, дорога вартість покупки та обслуговування, до того ж дизельний двигун гірше запускається за низьких температур.

Варто відзначити і переваги електричних моторів для садової техніки:

  • висока екологічність за рахунок відсутності продуктів згоряння;
  • прийнятний рівень шуму для роботи на дачі або ділянці біля житлового будинку;
  • джерелом живлення двигуна є електроенергія, що позитивно впливає на витрати під час роботи;
  • компактні розміри та мала вага;
  • доступна ціна.

У той же час, електричний двигун для садової техніки залежить від джерела живлення, не розрахований на тривалі навантаження, характеризується нижчою потужністю, ніж попередні два типи двигунів.

Технічні особливості двигуна

Двигун 168ф

Наступними за важливістю критеріями буде тактність двигуна та тип кріплення. На велику садову та аграрну техніку найчастіше встановлює потужніші чотиритактні двигуни бензинові чи дизельні. Рідше зустрічаються двотактні двигуни, які підходять, наприклад, таку техніку, як мотокоса. Вони легші та простіші в обслуговуванні.

Що ж до типу кріплення, то вихід валу може бути 3 типів:

  • під шпонку;
  • під шліць;
  • конусний вал.

Однією з характеристик буде діаметр валу, а також його розташування (горизонтальне або вертикальне). Цей момент необхідно обов'язково враховувати, вибираючи бензиновий двигун на мотоблок, культиватор, мотопому і навіть снігоприбиральник.

Потужність двигуна для садової техніки

Потужність дизельних та бензинових двигунів вимірюється в кінських силах (к.с.), а електричних моторів у кВт. Багато хто вважає, що, щоб підвищити продуктивність техніки досить просто встановити новий, більш продуктивний мотор. Однак якщо його потужність буде на порядок вищою за допустиму, це призведе до швидкого зносу комплектуючих техніки. Тому так важливо при виборі двигуна для садової техніки враховувати, щоб тип робіт був порівнянний з потужністю агрегату. Наприклад:

  • культиватор та невелика садова техніка оснащена двигуном потужністю до 5 к.с.;
  • середні мотопомпи, генератори електроенергії, мотоблоки до 10 л.
  • міні-трактори та інше великовагове обладнання може розвивати більше 10 л.

Тому якщо ви хочете купити двигун для веткорубу або іншої техніки, то зверніть увагу, що потужність двигуна відрізнялася максимум на 1 л.

Додаткові критерії вибору двигуна

Бензиновый мотор Вейма

Також, щоб вибрати бензиновий двигун на мотоблок або іншу садову техніку, враховують такі особливості:

  1. Спосіб охолодження двигуна. Найчастіше двигун охолоджується за допомогою повітряної системи. Така технологія не вимагає додаткового обслуговування, водночас менш ефективна порівняно з водяним охолодженням. Наявність водяної системи охолодження збільшує вагу техніки, але сприяє більшій тривалості роботи двигуна навіть за інтенсивного навантаження.
  2. Спосіб запуску двигуна. Двигун може запускатись за допомогою електростартера або ручного механізму. Електростартер порадує простотою та швидкістю запуску (достатньо повернути ключ або натиснути на кнопку), а також здатністю запустити двигун незалежно від температури навколишнього середовища. У той же час ручний стартер вважається безвідмовним, має більш тривалий термін служби, а у разі виходу з ладу не вимагатиме великих витрат.
  3. Місткість паливного бака. Чим більшим буде об'єм бака, тим довше може працювати двигун без зупинок на дозаправку. Тривалість роботи також залежить від питомої витрати палива.
  4. Країна виробник та бренд. Наприклад, китайські двигуни цінуються за хороше співвідношення ціни та якості. У той час, як американські двигуни відомі, як надійні бензинові двигуни. Також, краще віддати перевагу виробникам, що зарекомендували себе на ринку.

Якщо ви хочете купити бензиновий двигун на мотоблок або будь-яку іншу садову техніку, звертайтеся за консультацією до наших менеджерів. Фахівці допоможуть правильно підібрати двигун відповідно до особливостей вашої техніки.

Вгору