0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Дровоколи

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

З якою метою і де використовуються дровоколи


Колка дров – це завжди трудомісткий процес, що вимагає чималих фізичних зусиль та часу. Спростити завдання можна за допомогою такого механізму як дровокол. Також можна зустріти іншу назву верстата – колун. Це простий і безпечний пристрій, що не вимагає від оператора зусиль. Достатньо завантажити в механізм колоду та отримати готові дрова.

Актуальність придбання колуна визначають частотою його використання. Наприклад, якщо потрібно один раз на місяць нарубати дров, то розумніше користуватися сокирою. Коли ж із цим завданням користувач стикається щодня, то найкращим рішенням стане покупка дровоколу.

Стане в нагоді машина дровокол у приватному будинку або на дачі, де опалення організоване за допомогою каміна, печі або твердопаливного котла. Актуальний колун для власників лазень, шашличних, заміських готелів, баз відпочинку, інших комерційних об'єктів, де використовують дрова у великому обсязі.

Переваги придбання дровокола


Якщо говорити про те, чому верстат дровокол кращий за інші методи, то тут варто відзначити його такі переваги:

 1. Безпека. Механізм дровокола розрахований таким чином, що запобігає будь-яким ушкодженням. У той час, як навіть при багаторічному досвіді поводження з сокирою не виключена можливість поранитися.
 2. Простий принцип роботи. Легкість експлуатації дровоколів дозволяє використовувати його без досвіду роботи та особливих фізичних навичок.
 3. Дровокол не вимагає попередньої підготовки, готовий до роботи у будь-який час. Можна використовувати щодня та по кілька годин поспіль.
 4. Невеликі трудовитрати. Єдине зусилля, яке необхідно прикласти при колінні дров за допомогою дровокола, це покласти колоду в механізм.
 5. Потужний і надійний колун подолає великі обсяги роботи за невелику кількість часу.
 6. Механізм дровокола має великий термін експлуатації при правильному догляді.

Існує досить багато різних моделей дровоколів, що відрізняються габаритами, потужністю, ціною. Що дозволяє підібрати відповідний цілям та засобам колун.

Види дровоколів за принципом роботи

Дровокол гидравлический
За технічними особливостями конструкції можна розділити дровоколи на 4 види:

 1. Механічні дровоколи відрізняються простою експлуатацією. Призначені для розколу невеликих колод до 50 см. Основа колуна – конусний шуруп, який і розколює поліно, загвинчуючи його. Знайшли застосування механічні колуни у побуті.
 2. Дровокол гвинтовий. Верстат є горизонтальною станиною, на якій закріплений двигун і колун у вигляді гвинта, який загвинчується в колоду. Такі дроворуби відрізняються високою продуктивністю, підходять для промислових завдань.
 3. Гідравлічний дровокол відмінно подолає будь-які обсяги роботи. Підходити для колки великих сухих та вологих дров. Основою дровокола є гідравлічний циліндр, який підштовхує поліна на леза чи навпаки, леза на поліно залежно від моделі. Принцип дії ґрунтується на тому, що помпа качає масло, створюючи тиск неймовірно сили. Використовувати дровокол можна у побутових та промислових цілях.
 4. Рейковий дровокол. Толкач колод розташований на 2 рейках, він розвиває велику швидкість і підштовхує поліно на лезо. Такий дровокіл розрахований на обробку великої кількості деревини за короткий проміжок часу. Використовують дровокол у промисловості.

До особливостей конструкції дровокола варто віднести і спосіб закладання поліна, яка може бути горизонтальною або вертикальною.

 1. Вертикальний дровокол передбачає вертикальну закладку колод у спеціальний жолоб. Ніж тисне зверху на поліно. З переваг такого верстата варто відзначити досить компактні розміри.
 2. Дровокол горизонтальний відрізняється тим, що поліно розташоване горизонтально, і може рухатися як колода до ножа, так і навпаки.

Трапляються також комбіновані дровоколи. Такі дровоколи належать до професійної категорії, і знайшли застосування у деревопереробному виробництві.

Види дровоколів за типом джерела енергії та призначенням

Вибираючи колун, звертають увагу на його привід, який може бути 3 видів:

 1. Дровокол електричний відрізняється невеликою ціною та продуктивністю. Найкраще підходить для вирішення побутових завдань. З мінусів – потребує підключення до електричної мережі.
 2. Дизельний або бензиновий дровокол відрізняється високою потужністю, проте потребує додаткових витрат на пальне. Такий колун зручно транспортувати, оскільки немає залежності від електромережі.
 3. Дровоколи, що працюють від валу відбору потужності. Такі моделі характеризуються відносно невеликою вартістю, простотою конструкції, максимальною продуктивністю. Для роботи потрібний трактор чи мотоблок.
 4. Кожен із перелічених видів дровоколів має свої плюси та мінуси, призначений для виконання різних за складністю завдань. Тому насамперед при виборі дровокола враховують його призначення.

Верстат дровокол, призначений для побутового застосування, характеризується малою потужністю, зусилля вбирається у 5 т, не розрахований великі обсяги деревини. Обов'язково необхідні перерви у роботі. Відрізняється такий колун невеликими габаритами та легкою вагою.

До напівпрофесійної категорії можна віднести дровокол із зусиллям 5-7 тонн. Такі верстати відрізняються інтенсивнішою роботою.

Професійні або промислові дровоколи із зусиллям від 7 до 25 т. Такі верстати розраховані на великі обсяги роботи та інтенсивні навантаження. Дровокол подолає будь-який тип деревини. До того ж такі дровоколи можуть подавати колоди і торцювати їх.

Вибрати оптимальний варіант дровоколу для вирішення побутових чи професійних завдань можна у нашому інтернет-магазині. Менеджери нададуть необхідну інформацію про технічні характеристики та додаткові функції цікавої моделі колуна, дадуть кваліфіковану пораду, допоможуть оформити замовлення.

 • Артикул: 2001181
  11 499 грн
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
  Порівняти
Вгору