0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Автомобільні компресори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Вибираємо автомобільний компресор правильно


Автомобільний компресор повітря – ще один необхідний в арсеналі автовласника пристрій, що дозволяє швидко накачати шини. Застосування автомобільного компресора обумовлено потребою підтримувати необхідний тиск у шинах для ефективного зчеплення з дорогою. Для цього можна використовувати автомобільний насос, однак компресор має ряд переваг:

  • економить час, витрачений на накачування шин;
  • не потребує зусиль від користувача;
  • є манометр, який дозволяє контролювати тиск у шинах;
  • сприяє рівномірному розподілу навантаження на протектор.

Купити повітряний компресор автомобільний можна як для побутового користування, так і для професійного автосервісу, в залежності від характеристик компресора. Про особливості пристрою та різновиди автомобільних компресорів йтиметься далі.

Особливості влаштування автомобільного компресора та його види


Повітряний компресор автомобільний незалежно від моделі влаштований за єдиним стандартом. Основними елементами компресора є електричний двигун, циліндр, впускний/випускний клапан, кривошипно-шатунний механізм та манометр.

Принцип роботи автомобільного компресора є досить простим. Повітря, що закачується, через впускний клапан потрапляє в спеціальну камеру, стискається, а потім подається в шину. Звідси і назва компресор, тобто стискає.

За типом стиснення є 3 типи компресорів:

  1. Мембранний насос автомобільний компресор. Такий компресор працює від електродвигуна. За стиск повітря відповідає гнучка мембрана, виготовлена з гуми чи полімерів. З переваг мембранного компресора можна відзначити низьку вартість і надійність, тому що тут немає елементів, що труться. Мембрану, за потреби, легко замінити. До недоліків відносять невелику продуктивність та нестійкість до низьких температур. Максимальний тиск повітря трохи більше 4 атмосфер.
  2. Поршневий компресор. Основним елементом, що відповідає за стиснення повітря в таких моделях, є поршень, який рухається електродвигуном. Поршневі компресори відрізняються високою продуктивністю, здатні працювати за будь-якої температури навколишнього середовища. Однак при виході з ладу поршня компресор або буде не придатний до ремонту, або заміна обійдеться досить дорого.
  3. Роторний автомобільний компресор оснащений не тільки електродвигуном, а й ротором. Робочий елемент, що обертається, забезпечує нагнітання повітря. Серед переваг варто відзначити високу продуктивність компресора, при цьому низький рівень шуму та вібрацій. Але вартість роторного компресора у рази перевищує інші моделі.

Найбільш поширеними сьогодні є поршневі автомобільні компресори за рахунок їх характеристик.

Експлуатаційні характеристики автомобільних компресорів

Автомобільний електричний компресор має ряд характеристик, які мають ключове значення при його експлуатації:

  1. Продуктивність компресора. Чим вища продуктивність, яка вимірюється в літрах за хвилину, тим швидше швидкість підкачування шин. Але також буде вищою і вартість автомобільного компресора. Для легкових автомобілів достатньо придбати компресор із продуктивністю до 40 л/хв.
  2. Робочий тиск. Як говорилося вище, цей показник безпосередньо залежить від моделі компресора. Якщо мембранний компресор має максимальний тиск не більше 4 атмосфер, то поршневі можуть нагнітати 10 атмосфер. Шини сучасних легкових автомобілів накачуються під тиском до трьох атмосфер.
  3. Манометр, який може бути стрілочним чи цифровим. Від точності манометра залежить якість накачування шини. Класифікуються манометри за класом точності. Чим меншою буде цифра в характеристиках, тим точніше манометр.
  4. Тип живлення компресора. Пристрої можуть працювати від мережі або акумулятора. Автомобільний портативний компресор працює від прикурювача, що досить зручно у дорозі.
  5. Довжина шнура має бути оптимальною, щоб її вистачило до коліс. Але у випадку акумуляторних компресорів, цей критерій не відіграватиме принципової ролі.

Вибираючи надійний автомобільний компресор, враховують не лише його робочі характеристики, а й додаткові функції, що забезпечують зручність використання компресора.

У комплекті з компресором можуть йти різноманітні насадки та ліхтарик. Використовуючи насадки за допомогою компресора, користувач зможе накачати не лише шини автомобіля, а й велосипедні шини, матрац, човен. А ліхтарик дозволить використовувати автомобільний компресор у темну пору доби.

Додаткові опції, якими може відрізнятись універсальний автомобільний компресор:

  • функція, що відповідає за автоматичне відключення компресора, коли буде досягнуто певного показника тиску;
  • функція відкачування повітря використовується, коли необхідно спустити повітря з матраца чи човна;
  • захист при перегріві спрацьовує автоматично та має важливе значення для коректної роботи компресора;
  • стравлюючий клапан допоможе знизити тиск у шинах за необхідності;
  • аварійні сигнальні вогні

У деяких випадках немає сенсу переплачувати за функціональність автомобільного компресора, а краще зупинити свій вибір на бюджетній моделі.

Підсумовуючи, зазначимо, що, вибираючи повітряний електричний автомобільний компресор орієнтуються на його призначення. Потужність та тиск залежить від типу транспортного засобу. Ці параметри вказуються в інструкції до компресора та характеристики на сайті.

Компресор для аерографа


Аерограф – це пневматичний інструмент, який використовують художники та автомаляри для фарбування різних поверхонь та створення художнього розпису. Для повноцінної роботи аерографа знадобиться повітряний компресор для фарбування. За допомогою компресора відбувається подача повітря в систему, що дозволяє швидко, рівномірно та якісно наносити фарбу. А можливість регулювати тиск, з яким подається повітря, розкриває можливості для мистецької майстерності.

Використовуючи компресор для аерографа, можна фарбу наносити на різну поверхню (дерево, метал, пластик, кераміку). Тому пристрій знайшов застосування у різних сферах:

  • моделізм та розпис мініатюр;
  • кондитерська справа;
  • дизайн інтер'єрів та розпис стін;
  • дизайн нігтів та візаж;
  • розпис на автомобілях;
  • боді-арт.

Існує великий вибір компресорів, які відрізняються характеристиками та експлуатаційними особливостями. Тому, щоб купити компресор для аерографа, слід розуміти принцип роботи та знати низку важливих критеріїв вибору пристрою.

Принцип роботи компресора та аерографа

Компресор запускається електроприводом. Завдяки чому починається процес всмоктування та стиснення повітря. Спосіб стиснення залежить від типу компресора. Після цього стиснене повітря під високим тиском піддається на пневмоінструмент. Аерограф з'єднаний із компресором за допомогою шланга високого тиску. Щоб запустити подачу повітря, потрібно натиснути на пусковий важіль аерографа. Ця дія приведе в рух повітря, яке захопить фарбу. Для виходу суміші повітря та фарби передбачено сопло, завдяки якому фарба розпорошується на поверхню дрібними краплями. Що забезпечує фарбування без шорсткостей та нерівностей.

Види компресорів для аерографа


Компресор повітря для фарбування авто ділиться на 3 типи в залежності від принципу роботи:

  1. Поршневий компресор - найпоширеніший варіант, тому що актуальний і в домашній майстерні, і у великому виробничому цеху. Закачування та стиск повітря відбувається за рахунок руху поршнів. Поршневі компресори поділяються на 2 типи: безмасляні та масляні. У роботі з аерографом використовують безмасляний компресор, оскільки це виключає попадання олії на рисунок. Поршневий компресор відрізняється доступною ціною, простотою обслуговування та гарною продуктивністю. Але агрегат галасливий у роботі.
  2. Мембранні компресори. Стиснення повітря відбувається за рахунок руху мембрани, яка може бути виготовлена з пластику, прогумованого паперу або гуми. Такі компресори відрізняються малою продуктивністю, короткими інтервалами роботи. Але на них найнижча ціна та й рівень шуму незначний.
  3. Гвинтові чи роторні компресори. Стиснення повітря відбувається за допомогою 2 гвинтів, встановлених один навпроти одного. Такі компреси відрізняються високою продуктивністю, низьким рівнем шуму. З мінусів варто відзначити високу вартість та дороге обслуговування.

Для роботи з аерографом найкраще підходить безмасляний поршневий компресор. Його потужність, тиск, вага та додаткові функції залежать від особливостей застосування компресора. Для невеликої майстерні або роботи в домашніх умовах підійде мембранний компресор.

Які вимоги висуваються до компресора для аерографа

Компресор для аерографа повинен бути продуктивним та зручним у роботі, що дозволить не відволікатися при створенні малюнка. Виходячи з цього, можна виділити такі важливі пункти:

  1. Продуктивність. Параметр компресора залежить від можливостей аерографа. Аерографи робитимуться на 3 категорії за своїми характеристиками. Для аерографа із зовнішнім змішуванням, де можна регулювати лише потік повітря, підійде компресор із продуктивністю до 12 л/хв. Якщо ж це аерограф із внутрішнім змішуванням, йому підійде компресор на 12-17 л/хв. Для професійних інструментів, де можливе подвійне керування, набувають компресора з продуктивністю 17-20 л/хв. Тут також важливо зважати на сферу застосування. Якщо компресор високого тиску потрібен для фарбування автомобіля, краще вибрати модель з більшою потужністю. Коли ж обсяг площі, що фарбується невеликий, то підійде компресор з малою або середньою потужністю.
  2. Тиск. Щоб забезпечити високу якість фарбування та промальовування дрібних деталей, компресор має бути з можливістю регулювання тиску. Тому варто звертати увагу не наявність регулятора тиску та манометра. Що стосується допустимих меж, то тиск має бути в діапазоні 2-6 бар.
  3. Рівень шуму. Цей параметр є досить важливим у роботі з аерографом. Навіть якщо потрібен повітряний компресор з високою продуктивністю, рівень шуму повинен бути якомога нижчим. Це забезпечить комфорт оператора під час роботи.
  4. Габарити та вага компресора. Чим менше буде вага та розміри компресора, тим зручніше його використовувати у роботі.
  5. Ресівер. Наявність ресивера дозволяє компресору працювати тривалий час без зупинок. За допомогою ресивера можна створювати художні шедеври, не перегріваючи електричний компресор. При цьому економиться електроенергія.
  6. Автоматика. Наявність функції автоматичного вимкнення компресора дозволяє не турбуватися, якщо забудете вимкнути пристрій.
  7. Наявність ручки для перенесення полегшує транспортування повітряного компресора.
  8. Сепаратор або вологоуловлювач знадобиться в тому випадку, якщо в приміщенні високий рівень вологості. Пов'язано це з тим, що з потоком повітря можуть з'явитися крапельки води. Що спричинить негативний ефект при нанесенні фарби.

Вище перераховані основні параметри, які враховують при виборі компресора для аерографа. Звертаємо вашу увагу, що наявність додаткових функцій, таких як автоматика, ресивер, захист від перегріву, актуальна для досвідчених та професійних користувачів. Вибрати та купити повітряний компресор для фарбування можна в нашому інтернет-магазині.

  • Акумуляторний компресор Makita DMP180Z (без АКБ) } фото
    −5%
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Компресор автомобільний безмасляний GTM RLA-0201 } фото
    Новинка
    −5%
    Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору