0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Ланцюгові пили

Бензопила: Як обрати

Ручна ланцюгова пилка – інструмент, який використовують для розпилювання та різання деревини. Залежно від технічних особливостей ланцюгові пили використовують для валки дерев, підрівнювання крон, розчищення території від повалених дерев і зайвого чагарника, заготівлі дров, розпилу будівельних матеріалів. На будівельному ринку можна зустріти широкий асортимент ланцюгових пилок, тому вибрати надійний інструмент може бути непросто. Щоб пила виправдала поставлені перед нею завдання, важливо перед покупкою розібратися в принципі її роботи, видах та особливостях.

Класифікація ланцюгових пилок залежно від типу двигуна

Потужна бензопила

Перше, на що звертають увагу при виборі ланцюгової пили – це джерело живлення або тип двигуна:

  1. Пила бензинова ланцюгова, основою якої є двигун внутрішнього згоряння, є найпоширенішим варіантом. Така пилка характеризується мобільністю, потужністю та високою ефективністю. Потужні бензинові пили мають попит у професійних лісорубів, будівельників, рятувальних служб, оскільки здатні впоратися з великими деревами будь-якої породи. Двигун працює на суміші олії та бензину, тому слід бути готовим до вихлопів від продуктів горіння. Також варто відзначити, що бензинова пилка вимоглива у плані технічного обслуговування, при своїй високій продуктивності створює багато шуму та вібрує.
  2. Пилки ручні електричні ланцюгові найчастіше використовують у побуті, приватних майстернях, на будівельних майданчиках, де є доступ до електромережі. Оснащена пилка електричним двигуном, тому для її підключення знадобиться розетка 220 В. Характеризуються електричні пилки відмінним співвідношенням ваги та потужності, екологічністю, відносно тихою роботою, не виділяють токсичні вихлопи, тому можна електричні пилки використовувати в приміщенні. Ще одна перевага електричної пили – доступна ціна. Але, пили, що працюють від електромережі, поступаються потужністю бензопилам, а також залежать від наявності електроживлення.
  3. Пила на акумуляторі ланцюгова не вимагає заправки паливом та наявності електромережі, підходять для легкої та нерегулярної роботи. При експлуатації акумуляторної пилки важливо стежити за рівнем заряду, для цього найпростіше мати під рукою 2 АКБ. Садова ланцюгова пилка чудово справляється з тонкими деревами, гілками, лозою, чагарником та невеликими дошками. Пила мобільна, легка та проста в управлінні, без токсичних вихлопів. Головна незручність під час експлуатації – обмежений зарядом батареї час роботи.

Всі виробники випускають ланцюгові пилки для професіоналів та середньостатистичних користувачів. Тому визначившись із типом живлення пилки, важливо розуміти як часто і для яких завдань запускатиметься ланцюгова пилка.

Ланцюгова пила: Види

Портативна ланцюгова пила класифікується в залежності від технічних особливостей та призначення:

  1. Професійна ланцюгова пила - це високопродуктивний, функціональний і витривалий інструмент, який відрізняється потужністю двигуна, збільшеним ресурсом, довжиною шини пиляння більше 45 см. Пила знайшла застосування в промисловості, на вирубці лісу, будівельних майданчиках. Ланцюгова пилка відрізняється чималою вагою, тому потребує досвіду з боку користувача. Передбачені додаткові функції пили, такі як швидкий старт, підвищена безпека, антивібраційна система. Розраховані професійні пилки на щоденну, багатогодинну роботу близько 8-10 годин.
  2. Напівпрофесійні ланцюгові пили менш потужні, пильна шина близько 35-45 см. Такі пилки підходять для щоденної роботи, відрізняються гарною продуктивністю, досить зручні і здатні переносити тривалу роботу 6 годин на день. Відмінно справляються такі пилки з товстими колодами, тому потрібні пилки в промисловій лісозаготівлі, на ремонтно-будівельних об'єктах, у роботі комунальних служб та у побуті.
  3. Побутові ланцюгові пили розраховані на короткочасні навантаження в межах 40 хвилин. Маленька ланцюгова пилка характеризується невеликою потужністю, вагою та ресурсом. Підходить побутова пилка для вирішення дрібних завдань по дому та для роботи в саду. Такі пили досить прості та невибагливі в обслуговуванні, не вимагають від оператора спеціальних навичок.

Наступним кроком при виборі ланцюгової пилки будуть технічні характеристики пилки.

На що слід звертати увагу при виборі ланцюгової пилки

електропила 2квт

Правильно обрана ланцюгова ручна пила прослужить багато років, справно виконуючи своє завдання. Тому при виборі пили важливі такі параметри:

  1. Потужність ланцюгової пили. Чим вище продуктивність двигуна, тим швидше ланцюгова пилка впорається з розпилом товстої колоди. Варто зіставити потужність двигуна зі специфікою запланованої роботи. Якщо пила регулярно використовуватиметься для розпилювання твердих порід дерева або валка лісу, тоді слід вибирати серед потужних моделей. Для нерегулярної експлуатації пили, садових робіт чи домашніх завдань достатньо пили середнього чи побутового класу.
  2. Довжина пильної шини та система натягу ланцюга. Параметри ріжучого елемента залежать від товщини передбачуваних колод. Наприклад, для вирішення побутових завдань достатньо 30-40 см. Що стосується натягу ланцюга на пилку, то це може бути гвинтовий механізм або безключова система натягу.
  3. Вага ланцюгової пили та ергономічність конструкції. Потужні ланцюгові пилки зазвичай важчі і вимагають навичок керування від користувача. Чим довше доведеться працювати пилкою, тим більше втомиться оператор за надмірної ваги пилки. Також відіграє роль ергономіка пили: наявність бічної рукоятки, зручність захоплення та антивібраційна система.
  4. Безпека ланцюгової пили. Експлуатація пили вимагає граничної уваги та дотримання правил. Бажано, щоб на пилці було встановлено ручне гальмо, автоматичне гальмо та блокатор від випадкового включення. Продовжити термін служби пилки допоможе захист двигуна від перегріву.

Представлена ланцюгова пила по дереву у великому асортименті від різних виробників. Тому ще одним критерієм вибору буде марка пили, оскільки компанії використовують різні за якістю комплектуючі для виготовлення ланцюгової пили. Відомі торгові марки випускають пилки як у бюджетному, так і в дорожчому ціновому сегменті.

Вгору