0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Обприскувачі

Для чого потрібні садові обприскувачі


Тільки регулярний догляд за рослинами в саду та на грядці допоможе отримати добрий урожай. Обприскувач для саду - зручний помічник садівника, за допомогою якого можна удобрити рослини і захистити їх від хвороб або паразитів. Великий вибір обприскувачів дозволяє вибрати обладнання, керуючись видом та висотою рослин. Також на ринку можна зустріти професійні розпилювачі для роботи на великих аграрних угіддях.

У яких випадках використовують обприскувач для полів:

  • коли необхідно обробити ґрунт від шкідників перед посадкою коренеплодів;
  • коли є потреба покращити зростання рослин, їх можна підгодувати поживними речовинами за допомогою обприскувача;
  • коли рослинам недостатньо рідини у разі посухи, обприскувачі використовують для розпилення чистої води;
  • розприскуючи хімікати можна позбутися паразитів та шкідників, які знищують рослини;
  • за допомогою обприскувача можна нанести на рослини спеціальний склад, який захистить їх від хвороботворних бактерій, що підвищить урожайність.

Про те, як вибрати садовий обприскувач, який дозволить спростити та прискорити догляд за садом, йтиметься далі.

Класифікація за принципом роботи


По суті, обприскувач городу є простим пристроєм, який складається з насоса, ємності під рідину, шланга і форсунки. Принцип роботи полягає в тому, що насос закачує повітря, яке під тиском витісняє рідину з бака. Головна відмінність обприскувачів полягає у типі встановленого насоса.

Типи обприскувачів:

  1. Обприскувач ручний. Проста конструкція вимагає постійного підкачування повітря за допомогою ручного поршня. Зазвичай, це невеликі обприскувачі об'ємом до 3-х л. Для наповнення надлишкового тиску передбачений клапан. Для зручності користувача деякі моделі мають фіксатор пуску.
  2. Обприскувач механічний важільний. Це також ручний обприскувач, але з великим об'ємом бака і зазвичай гасає на спині за рахунок ременів. Підкачування відбувається за допомогою важеля. А довгий шланг дозволяє розпорошувати рідину на більшу відстань. Помпові обприскувачі використовуються у приватному господарстві.
  3. Обприскувач ранцевий на акумуляторі. Такі обприскувачі більш продуктивні та зручні. Працюють за рахунок акумуляторної батареї. Нагнітання повітря відбувається за допомогою електроприводу. Знайшли застосування обприскувачі у теплицях, оранжереях та присадибних ділянках.
  4. Ранцевий обприскувач бензиновий. Це найбільш потужні обприскувачі, які функціонують за рахунок бензинового двигуна. Такі обприскувачі легко подають розчин на відстань 15 м, підходять для роботи на великих сільськогосподарських угіддях та виноградниках.

Виходячи з існуючих видів обприскувачів, вони також відрізняються своєю конструкцією. Найпростіші з них – ручні у вигляді невеликого балона на пару літрів. Вони не займають багато місця, легені. Використовують для обприскування кімнатних рослин.

Коли необхідно вибрати обприскувач для дерев, клумб чи городу, вибирають серед ранцевих, плечових чи обприскувачів на колесах. Такі обприскувачі оснащені штангою з гнучким шлангом, що дозволяє розсіювати рідину на велику відстань, зрошувати крони дерев, дістатися важкодоступних місць.

Вибір залежить від обсягу робіт:

  • плечові як сумки з об'ємом бака до 10 л;
  • ранцевий обприскувач надягає на спину, за рахунок чого розподіляється навантаження, об'єм бака досягає 20 л;
  • обприскувач на колесах може вміщувати 100 л рідини, тому використовується на угіддях площею понад 1 га.

Також телескопічні обприскувачі відрізняються своєю функціональністю. Є моделі, призначені лише для розпилювання рідини. Тоді як у деяких випадках може знадобитися обприскувач, який підходить для розпилення рідких та сухих сумішей.

Як правильно вибрати обприскувач для саду та городу

обприскувач для саду та городу

Вибираючи обприскувач добрив для повноцінного догляду за рослинами, враховують такі критерії:

  1. Об'єм бака. Від ємності залежить, як довго можна обприскувати без дозаправки. Має значення не тільки оброблювана площа та вид рослин, а й можливості оператора.
  2. Тип обприскувача. Обприскувач садовий ручний підходить для кімнатних рослин, городніх культур та невеликих чагарників. Акумуляторні обприскувачі підходять для роботи в саду. Бензинові обприскувачі купують для сільськогосподарських угідь.
  3. Розмір розпилювальної трубки. Якщо планується робота в теплиці, то віддають перевагу обприскувачам зі штангою до 50 см. Обприскувач для дерев із довгою штангою має більший радіус дії та дозволяє зрошувати крони високих дерев. Універсальним рішенням стане обприскувач із телескопічною штангою.
  4. Тиск. Від цього параметра залежить дальність розпилення та продуктивність. Найзручніше вибрати розпилювач для води з можливістю регулювати тиск.
  5. Напрямок, який також враховують, вибираючи обприскувачі штанги. Це може бути тільки горизонтальне розпилення, або ще й вертикальне. Можливість подавати рідину нагору забезпечена нагнітальним насосом, що дозволяє обприскувати високі дерева.
  6. Вага обприскувача та його конструкція. Важливо, щоб габарити обприскувача були зручними для користувача. Вибираючи плечові або ранцеві обприскувачі, варто звернути увагу на м'які підкладки.
  7. Від матеріалу, з якого виготовлений резервуар, залежить довговічність обприскувача та його вартість. Найбільш дешевим вважається обприскувач ручний помповий з поліпропілену, але він не стійкий до впливу УФ-променів та морозу. Більш дорогі моделі з ABS-пластику або металу характеризуються міцністю та зносостійкістю.
  8. Додаткові функції. Це може бути регулювання інтенсивності розпилення, опція «туман», мірна шкала та інші функції, що підвищують комфорт оператора.

Вибравши зручний обприскувач універсальний, можна придбати не лише засіб для догляду за рослинами, але й інструмент для миття вікон, автомобіля, зволоження повітря та вирішення інших побутових завдань.

Вгору