Кількість
|
Вартість
|
||
|
Навіщо потрібний детектор матеріалів
Детектор використовують, коли необхідно перевірити наявність у стіні проводки, арматури чи трубопроводу. Не використовуючи детектор, доведеться свердлити стіни навмання, що може призвести до негативних наслідків. Уберегти себе від удару струмом, а також запобігти поломці інструменту можна попередньо перевіривши стіну детектором. Тільки після цього можна приступати до просвердлювання отворів у стіні.
Детектор використовують у таких випадках:
- щоб виявити арматуру або трубопровід у стіні;
- перевірити чи є прихована проводка;
- скласти план положення проводки та електричної системи;
- визначити незаземлений об'єкт;
- виявити різні металеві об'єкти, що не магнітяться;
- знайти місця обриву кабелю;
- перевірити електролічильники на з'єднання фаз.
Також за допомогою детектора матеріалів можна знайти дерев'яні предмети, центр металевих предметів, визначити температуру поверхні, проіндексувати у відсотках точність знаходження.
Найчастіше детектор матеріалів набувають професійні майстри. Однак, коли плануються ремонтні роботи в будинку, такий вимірювальний прилад теж не буде зайвим. Перш ніж купити детектор, слід визначитися з його призначенням.
Види детекторів за призначенням
Все вимірювальне обладнання, як і детектор проводки, можна розділити на 3 групи:
- Професійні прилади. Детектори професійного класу відрізняються високою вартістю, виправданою точністю та функціональністю приладу. Глибина виявлення сягає 120 мм. За допомогою детектора можна знайти дерев'яні конструкції на глибині 25 мм. Також можливий пошук магнітних та немагнітних металів. Використовуючи професійний детектор, його не доведеться постійно калібрувати.
- Напівпрофесійні детектори перебувають у середній ціновій категорії, але вони більш точні і функціональні.
- Побутові детектори. Прилади характеризується простотою та доступною ціною. Однак і глибина визначення буде нижчою.
У нашому онлайн-каталозі представлені різні за призначенням детектори, а ціновий діапазон дозволяє вибрати оптимальний вимірювальний прилад.
Класифікація детектора за принципом роботи
Також детектор прихованого проведення ділять на типи за принципом роботи:
- Електростатичні детектори характеризуються простотою використання, зручністю, надійністю та широким радіусом дії. За рахунок того, що детектор може зреагувати на підвищену вологість або перешкоди від металевих елементів, використовувати його варто тільки в житловому приміщенні. Для госп. будівель та підсобних приміщень детектор не підійде.
- Електромагнітні детектори відрізняються вищою якістю та точністю, ніж попередній тип. Прилад має зручну панель управління, але для того, щоб детектор виявив проводку, знадобиться мінімальна напруга близько 1 кВт. За відсутності струму або його слабкої сили, детектор може визначити місцезнаходження матеріалу.
- Металодетектори. Такий детектор підходить для виявлення знеструмленого кабелю та різних металевих предметів, наприклад, цвяхів. У той же час пристрій буде інформувати про будь-який знайдений предмет, навіть якщо це не проводка.
- Комбіновані детектори. Такий прилад об'єднує кілька варіантів пошуку, що дозволяє отримати більш точну інформацію. Також детектор повідомить про глибину пролягання кабелю, повідомить про те, чи знеструмлений він чи перебувати під напругою. Але ціна на універсальні детектори буде набагато вище.
Вибір залежить від умов застосування. У професійній діяльності краще віддати перевагу більш точним вимірювальним приладом. Тоді як додому підійде електростатичний детектор.
Основні характеристики детекторів
Вибираючи детектор прихованої проводки, також важливо враховувати його технічні характеристики. Розглянемо докладно кожну їх.
- Глибина виявлення. Для кожного приладу передбачено свою величину, яка буде вказана в його характеристиках. У дорожчих детекторів буде різна для сталі та проводки. Показник не залишатиметься стабільним через різну товщину стін. Чим товщою буде стіна, тим вищий ступінь відхилення. Від цього параметра залежить ціна детектора, адже що більша глибина, то дорожче коштує вимірювальний прилад.
- Визначаються матеріали. Деякі моделі детекторів здатні визначати як метал, а й пластик чи дерево. Якщо ж мова про дорогі професійні детектори матеріалів, то вони здатні розрізнити і класифікувати будь-який метал, навіть сталь або мідь. Тут потрібно продумати, чи знадобиться вам функція визначення в роботі.
- Індикація виявлення може відбуватися кількома способами: звуковий сигнал, світловий сигнал або інформація виводиться на дисплей. Найбільш популярними вважаються моделі із РК-дисплеєм.
- Пошук місця урвища. Часто опція вбудована у детектор прихованої проводки. За допомогою функції можна визначити, де стався обрив.
- Тип харчування. Тут є 2 варіанти: живлення від батарей типу ААА або від акумуляторної батареї.
- Автокалібрування. Додаткова функція є не на всіх вимірювальних приладах. Наявність цієї функції дозволяє вивити перешкоди, які може вловлювати детектор, і в майбутньому вони вже не враховуватимуться.
- Ще однією корисною, але не обов'язковою функцією є автовідключення в режимі сну. Завдяки чому можна заощадити заряд батареї.
Тому при виборі детектора, визначаються, з якими матеріалами взаємодіятиме вимірювальний прилад. Наступним пунктом буде його клас (професійний, напівпрофесійний чи побутовий детектор). Що відображається на ціні та якості детектора матеріалів. Визначившись із класом, вибирають максимально допустиму глибину. Також варто врахувати спосіб індикації та додаткові функції.
Орієнтуючись на викладену інформацію, ви зможете вибрати відповідний детектор проводки, купити який можна на нашому сайті.