0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Дизельні двигуни

Вибираємо дизельний двигун на мотоблок


Мотоблок став незамінним інструментом аграрного господарства. Універсальна техніка покликана прискорити процес обробітку ґрунту та підвищити продуктивність робіт, що проводяться. Затребуваність мотоблоків пов'язана з їхньою функціональністю, адже за їхньою допомогою можна виконати всі види земельних робіт, ще й підтримувати порядок на великій присадибній ділянці навіть у зимовий час. Високу потужність техніки підтримує бензиновий чи дизельний двигун. Дизельний двигун встановлюють більш потужну силову техніку, розраховану на багатогодинну роботу. Тому далі йтиметься про те, як вибрати дизельний двигун на мотоблок для великої ділянки.

Конструкція та особливості роботи дизельного двигуна

дизельний двигун на мотоблок

Незважаючи на те, що на садову та аграрну техніку встановлюються прості та невибагливі моделі моторів, проте вони видають хорошу потужність. За своєю конструкцією дизельний двигун для мотоблока не сильно відрізняється від бензинового двигуна. Можна виділити такі основні елементи двигуна:

  • блок та головка двигуна;
  • кривошипно-шатунний механізм;
  • клапани, які потрібні, щоб впустити повітря та випустити вихлопний газ;
  • паливний насос;
  • повітряний фільтр;
  • система повітряного чи водного охолодження.

Процес роботи дизельного двигуна трохи складніший за бензиновий агрегат. Справа в тому, що спалах паливної суміші відбувається не за допомогою свічки, а під дією високого тиску. Відбувається це за такою схемою:

  1. Повітря проходить крізь клапан у циліндр, де стискається. Таким чином, збільшується тиск та температура.
  2. Після чого може піддаватися дизельне паливо за допомогою форсунки, яка забезпечує силу тиску більше, ніж тиску повітря всередині камери. За рахунок того, що воно розпорошується, дрібні крапельки швидко поширюються камерою і самозаймаються.
  3. За рахунок високої сили тиску, звук дизельного двигуна на порядок гучніший за бензинову аналогічну модель. У той же час саме така особливість дозволила підвищити продуктивність дизельного двигуна та скоротити витрату палива. Завдяки такому принципу роботи дизельного двигуна можна виділити низку переваг агрегату.

Переваги та недоліки дизельних моторів

Підходить дизельний двигун не тільки для мотоблока. Двигун може бути встановлений на іншу сільськогосподарську або будівельну техніку. Головна умова – це відповідна потужність агрегату та техніки. Крім універсальності можна виділити такі переваги дизельного двигуна:

  • витрачає мотор на мотоблок дизель дуже економно, враховуючи, що така техніка здатна працювати багато годин поспіль, завдяки такій особливості можна заощадити хорошу суму;
  • високий крутний момент на низьких обертах сприяє більшій потужності двигуна;
  • двигун має більшу масу, ніж бензиновий мотор, завдяки чому краще зчеплення техніки з грунтом;
  • двигун має великий моторесурс, завдяки чому розрахований на навантаження та тривалий термін служби;
  • водяна система охолодження, встановлена на потужних агрегатах, сприяє тривалій роботі мотора без перегріву.

У той же час дизельний мотор на мотоблок має і свої недоліки. Найвагоміший мінус – висока вартість двигуна. До того ж важить двигун на порядок більше, ніж бензиновий двигун, а рівень шуму значно вищий. Також варто врахувати, що в холодну пору року дизельний двигун складніше запустити.

Що варто врахувати при виборі дизельного двигуна на мотоблок

Дизельный двигун 184ф

Основні параметри вибору дизельного двигуна:

  1. Потужність, яку має двигун мотоблока дизель. Показник варіюється в межах від 5 л. до 18 л.с. Вибір залежить від того, наскільки велику ділянку слід обробляти. Наприклад, для ділянки до 10 соток достатньо потужності 5 л. До 30 соток беруть двигун на 6.5 л.
  2. Кількість циліндрів. Якщо техніка використовуватиметься рідко, то краще вибрати одноциліндровий двигун для мотоблоку дизельний. Для регулярних та інтенсивних навантажень підходять двоциліндрові агрегати.
  3. Система охолодження. Як уже говорилося вище, на дизельний мотор, за рахунок його високої потужності може бути встановлена водяна система охолодження, яка зводить можливість перегріву до мінімуму. Однак на малопотужних двигунах вона не буде потрібна.
  4. Спосіб запуску двигуна. Двигун на мотоблок може запускатися за допомогою ручного або електричного стартера. Ручний механізм простіший, що позначається на його ціні, а також надійний. У той же час вимагає фізичних зусиль, в той час як наявність електростартера дозволяє запустити техніку, просто повернувши ключ. Але в такому випадку слід стежити за зарядом акумуляторної батареї. Найзручніше, коли двигун може запускатися за допомогою 2 варіантів.
  5. Наявність запчастин для ремонту двигуна. Віддавши перевагу популярнішій моделі двигуна, можна бути впевненим у тому, що пошук необхідної деталі не викличе складнощів. Інакше запчастину доведеться замовляти із заводу і чекати, поки її доставлять. Що призведе до уповільнення роботи на ділянці.
  6. Виробник двигуна. Від цього залежить якість складання та термін служби двигуна. Переважно вибирати відомих на світовому ринку виробників. Останнім часом особливий попит мають китайські дизельні двигуни для мотоблоків. Це сучасні двигуни, що відрізняються надійністю, універсальністю, доступною вартістю.

Вибрати хороший дизельний двигун для сільськогосподарської техніки можна у нашому інтернет-магазині. На сторінках сайту представлений великий вибір універсальних двигунів, які можуть бути встановлені на мотоблоки, міні-трактори, снігоприбирачі, електрогенератори та іншу, не менш потрібну техніку. Звертайтесь за консультацією до менеджерів магазину. Вони допоможуть підібрати та купити дизельний двигун на мотоблок.

Немає товарів

Вгору