0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Курвіметри

Що таке курвіметр і для чого він потрібен

электронные курвиметры

Коли необхідно виміряти криву лінію, використовують такий вимірювальний прилад як курвіметр. Спочатку курвіметр був механічним і був зубчасте колесо зі стрілкою і шкалою або зі лічильником. Надалі з'явилися електронні курвіметри, де шкала представлена як дисплея.

Курвіметр незамінний, коли необхідно працювати з кресленнями, топографічними картами чи планами. За допомогою вимірювального приладу можна зрозуміти відстань від точки до точки на карті. А використовуючи такий вид курвіметра, як вимірювальне колесо, можна проводити вимірювання на дорозі чи ґрунті. До того ж курвіметр знайшов застосування у роботі майстрів з фігурного кування. Розглянемо докладніше, як працює курвиметр.

Як працює курвіметр


Як було зазначено, вище, основне призначення курвіметра – вимірювати відстані по топографічної карті. Для цього необхідно провести коліщатком по лінії, яка цікавить. Після чого звірити отримані на лічильнику цифри та, користуючись масштабуванням карти, отримати інформацію про відстань. Для цього довжину множать на масштаб. Наприклад, масштаб карти 1:50000, що означає 1 см = 500 м. Якщо курвіметр покаже довжину лінії 40 см, то насправді це буде 20 км.

Можна було б припустити, що в сучасну еру технологій такі вимірювальні пристрої втрачають свою актуальність, проте це далеко не так. Такі прилади, як курвіметри удосконалюються і, як і раніше, знаходять застосування у багатьох сферах:

  • туризм, коли необхідно прокласти дорогу картою і спланувати маршрут, або коли необхідно перевірити пройдений кілометраж;
  • художнє кування, коли необхідно отримати красивий і точно вивірений звивистий завиток;
  • наукова діяльність;
  • у ході дорожньо-транспортних робіт, коли необхідно заміряти відстань біля;
  • у роботі географічних інститутів:
  • у сільському господарстві, коли необхідно виміряти угіддя, виноградники, пасовища та сади;
  • у ландшафтному дизайні.

У будь-якій області важливо точно повторювати коліщатком необхідний шлях. Від точності рухів залежатиме точність даних.

Класифікація курвіметрів за призначенням


Курвіметри за призначенням робитися на 2 групи:

  1. Топографічні курвіметри для креслень та карт. Саме курвімтер використовують, щоб виміряти відстань на карті. Курвіметр відрізняється невеликим розміром, тому його зручно брати із собою, вирушаючи у туристичний маршрут. Також курвіметр знайшов застосування у роботі досліджень та наукових діячів у ході так званих кабінетних робіт.
  2. Дорожні курвіметри. Такі прилади мають більш габаритні розміри, складаються з наступних елементів: ручки, яку за висотою можна встановити за зростанням користувача, цифрового дисплея та колеса. Щоб виміряти відстань на дорозі, треба також ретельно прокотити курвіметр від однієї точки до іншої. Діаметр колеса цього пристрою буде не менше 30 см.

Купити дорожній курвіметр для проведення точних вимірювальних робіт на дорозі можна у нашому інтернет-магазині.

Типи курвіметрів за принципом роботи


Курвіметри також робитимуться на 2 групи за своїм пристроєм:

  1. Механічні курвіметри є простим пристроєм з допустимою похибкою 0.5%. Як говорилося вище, рівень похибки впливає точність проходження навколо по лінії. Чохол надійно захищає курвіметр від механічних пошкоджень. При цьому механічний курвиметр добре переносить спеку і вологу. Відрізняється механічний курвіметр низькою ціною.
  2. Електронний курвіметр. Так як це більш сучасні вимірювальні прилади, їх похибка всього 0.2%. Для зручності передбачено рідкокристалічний дисплей. А налаштування курвімтера відбувається за допомогою кнопок. Перед тим, як почати вимірювати відстань, необхідно внести інформацію про масштабування картки. Електронний курвіметр сам проведе розрахунки після вимірювання, і на екрані з'явиться інформація вже за кілометри.

Електронні курвіметри мають великий попит за рахунок зручності в роботі та додаткових функцій. Серед корисних доповнень можуть бути ліхтарик, пам'ять, синхронізація з гаджетом, підсвічування, калькулятор.

Як вибрати дорожній курвіметр

При проведенні будівельно-ремонтних робіт дуже важливо звернути увагу на точності вимірювальних приладів, адже від цього залежить якість виконаної роботи. Вибираючи вимірювальні колеса (курвіметр) в першу чергу беруть до уваги його призначення. Також необхідно визначитися, чи буде курвіметр механічний чи електронний. Далі орієнтуються такі критерії, как:

  • максимальна межа вимірів;
  • тип колеса та його діаметр;
  • Діапазон вимірювань;
  • вартість курвіметра;
  • принцип виміру;
  • похибка;
  • вага курвіметра;
  • якість складання та виробник;
  • додаткові можливості курвіметра (особливо зручна функція пам'яті).

Максимальна межа є важливим параметром під час вибору курвіметра. Звіт налічується від 1 км. Якщо курвіметр купується для професійних цілей, то межа повинна бути не менше 10 км.

Що стосується особливостей, то тут беруть до уваги умови експлуатації. Якщо планується робота на ґрунті в польових умовах, то колеса має бути з великим діаметром близько 1 м. Краще, щоб шина була виготовлена з надійного матеріалу, а вісь із сталі. У міських умовах можна вибрати легший курвіметр. Вага дорожнього колеса залежить від матеріалу, з якого виготовлено прилад.

Можна припустити, що замінити дорожній курвіметр набагато вигідніше за рулетку. Однак, це не зовсім так. За допомогою вимірювального колеса можна досить точно виміряти більшу частину дороги за короткий проміжок часу. Лічильник з дисплеєм дозволяє не вести записи вручну, зупиняючись, щоб їх внести. Також курвіметр може рухатися не тільки вперед, а й у разі потреби.

Що врахувати під час роботи з курвіметром


Щоб отримати точні виміри кривої лінії, слід дотримуватися простих рекомендацій щодо використання курвіметра:

  • не поспішати під час виміру, ретельно проходячи колесом ділянку дороги;
  • відпочивати при вимірюванні великих ділянок дороги, щоб рука не здригнулася від втоми під час вимірювання;
  • фіксувати проміжні результати.

Щоб переконатися в точності даних, рекомендуємо провести повторне вимірювання.

Немає товарів

Вгору