0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Кутоміри

Кутомір: що собор представляє прилад і де знайшов застосування


Кутоміри відносяться до категорії вимірювального обладнання і в найпростішому своєму вигляді є дві з'єднані лінійки. Місце з'єднання рухоме, завдяки чому стає можливим за допомогою кутоміра виміряти кут між поверхнями як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони. Також можна перевірити нахил щодо горизонту.

Свою історію кутомір бере ще з часів Стародавнього Єгипту, тому вважається одним із найдавніших у світі вимірювальних приладів. Але і на сьогоднішній день кутомір залишається актуальним для багатьох сфер діяльності:

  • будівництво;
  • військова справа;
  • науки, такі як геометрія, астрономія;
  • гірнича та морська справа;
  • теслярство;
  • слюсарство;
  • медицина;
  • зварювальні та монтажні роботи.

Найпоширеніший серед усіх видів – будівельний кутомір. Його використовують, щоб перевірити стіни, укоси, фундамент під кутом більше чи менше 90 градусів. Коли необхідно перевірити прямий кут можна використовувати будівельний косинець. Для решти сфер застосування конструкція кутоміра відрізнятиметься. Розглянемо докладніше особливості будівельного кутоміра.

Класифікація кутомірів

Найпростіший за конструкцією кутомір – механічний. Складається з 2 лінійок, які можуть бути виготовлені будь-якого матеріалу. На лінійках розташована лінійна та округлена шкала. Розмір кута визначається за округленою шкалою. На основі найпростішого кутоміра були розроблені інші варіації, що дозволяють отримати точні дані без похибок.

Види кутомірів:

  • Цифровий або електронний кутомір по своїй конструкції схожий на механічний прилад. Однак для його зручності передбачений цифровий дисплей, на який виводиться інформація про вимірювання.
  • Маятниковий кутомір використовують для вимірювання кута нахилу однієї поверхні. Вимірювальний прилад є лінійкою і круглим екраном, схожим на циферблат. На ньому розміщена одна стрілка, що знаходиться строго у вертикальному положенні.
  • Оптичний кутомір розрахований таким чином, що за його допомогою можна виміряти кут до 360 градусів. Перевага оптичного кутоміра у тому, що він дає дуже точні дані.
  • Лазерний кутомір. Вимірювання поверхні відбуваються за допомогою 2 лазерних променів, які проектує прилад. Інформація відображається на дисплеї. Особливо зручно використовувати кутомір у темному приміщенні та для вимірювання великогабаритних кутів.

У продажу зустрічаються кутоміри, які мають фіксований кут і використовуються як шаблони для перевірки кута. Також можна знайти комбіновані моделі кутомірів, що поєднують кілька способів вимірювання.

Оскільки найпоширенішим є цифровий кутомір, зупинимося докладніше на тому, як вибрати вимірювальний прилад.

Особливості вибору електронного кутоміру

Виробники пропонують широкий вибір різних вимірювальних приладів, що відрізняються вартістю та характеристиками. Орієнтуючись на наведені нижче критерії, можна підібрати кутомір, який відповідатиме очікуваним від нього вимогам.

  1. Призначення кутоміра від якого залежить довжина вимірювального приладу. Наприклад, якщо кутомір купується для роботи в будівельній сфері, то його довжина не може бути меншою за 40 см. У виробничому цеху або майстерні зручніше працювати з кутоміром 25 см без додаткових функцій. У той же час, для вимірювання кутів у будівництві краще вибрати кутомір, з додатковими опціями, такими як рівень, лінійка та лазерна розмітка. Це підвищить якість вишукувань. Якщо ж потрібен кутомір для вирішення побутових питань, то тут можна заощадити та придбати прилад із більшою похибкою. Тоді як у професійних цілях це є неприпустимим.
  2. Максимальна похибка кутоміра електронного. Якість і точність вимірювань безпосередньо залежить від даного критерію. На побутових кутомірах допускається похибка до 0,5 мм. Тоді як максимальна похибка на спеціальному інструменті має перевищувати 0.1 мм.
  3. Діапазон кута, що вимірюється. Кути бувають різними, іноді виникає потреба виміряти розгорнутий кут. Деякі моделі кутомірів не підходять з цією метою, оскільки допустимий кут становить 180 градусів. Тому найкраще вибрати модель, яку можна встановити на 220-225 градусів. Діапазон кута кутоміра буде прописаний у технічних характеристиках.
  4. Наявності рівня та лазера. Щоб контролювати горизонталь і вертикаль, електронний кутомір може бути доповнений пухирцевим, а в деяких моделях цифровим рівнем. Що дозволить отримати точніші дані. А наявність лазера розширює можливості кутоміру. З його допомогою вимірювання проводяться на великій відстані.
  5. Як відображаються отримані дані. Стандартний цифровий кутомір оснащений екраном, більш просунута комплектація передбачає 2 екрани, де відображаються отримані дані. Серед додаткових опцій може бути звуковий сигнал, підсвічування екрану для зручності в затемнених місцях або переворот цифр, якщо змінюється положення кутоміра в просторі.
  6. Допустимий температурний режим. Зверніть увагу на клімат зони, де використовуватиметься кутомір. Найчастіше є обмеження в діапазоні від -10 до +50 градусів за Цельсієм.
  7. Наявність функції пам'яті дозволить зафіксувати отримані дані.
  8. Тип живлення кутоміру. Вимірювальний прилад може працювати від батарей АА, які потребують заміни час від часу або акумуляторної батареї, яку необхідно заряджати. Важливо контролювати стан заряду.
  9. Ергономічність. Тут важливо зважати на вагу кутоміра, наявність сенсорних кнопок, чи є в комплекті захисний чохол.

Використання надійного вимірювального обладнання дозволить отримати в результаті конструкцію найвищої якості. Адже навіть найменші відхилення від норми можуть спричинити негативні наслідки. Щоб уникнути подібних ситуацій, рекомендуємо ретельно вибирати кутомір, купити який можна на нашому сайті.

Немає товарів

Вгору