Кількість
|
Вартість
|
||
|
Навіщо потрібен набір ручного інструменту та як його вибрати
Набір ручного інструменту – це зручний спосіб тримати під рукою всі необхідні інструменти для вирішення різноманітних побутових завдань. Це може бути найпростіша необхідність прибити поличку або складніші завдання, такі, як дрібний ремонт в будинку, ремонт приладів, установка сантехніки, прокладання електричної коробки.
Універсальний набір інструментів це кейс, в якому зберігаються різні за розміром і призначенням ручні інструменти. Це можуть бути викрутки, ключі гайкові, токарні інструменти. Набори інструментів відрізняються розміром та комплектацією. Щоб правильно вибрати набір ручного інструменту за призначенням, слід детально ознайомитись з особливостями існуючого різноманіття кейсів. Особливо це актуально, якщо набір інструментів купується на подарунок.
Типи наборів ручних інструментів
Щоб купити відповідний набір інструментів, треба враховувати, чим займається майстер. За своєю класифікацією набори ручного інструменту поділяються на професійні (спеціалізовані) та універсальні. Чим більше в наборі елементів, тим універсальнішим він є.
Розглянемо, які типи наборів бувають:
- Універсальний набір автомобільних інструментів призначений для виконання технічного обслуговування та ремонту автомобілів. З його допомогою можна відкручувати та закручувати запчастини для їх подальшого ремонту чи заміни. Такий набір нагоді і в приватному гаражі, і на СТО. Обов'язковими в такому наборі є інструменти: торцеві головки, ключі, тріскачки, викрутки, перехідники, подовжувачі та електропроводки. Набір може складатися з 20 предметів або з 200. Це найдорожчі набори ручного інструменту, але вони і більш поширені, оскільки хоча б маленька валізка з інструментом має бути у кожного автомобіліста.
- Універсальні набори інструментів для електрика у валізі. Основна відмінність інструментів для електрика полягає у наявності діелектричних елементів, які захищають користувача від удару струмом. Рукоятки інструменту повинні бути виконані із пластику або гуми. Тут має бути тестер, плоскогубці, кліщі, бокорізи. Набір може бути побутовим: для роботи з розетками, вимикачами чи проводкою. Або професійний набір. Тоді інструментів може бути в наборі 70 позицій.
- Набір ручних інструментів для слюсаря повинен містити різноманітні ключі, затискачі, плоскогубці, труборізи, ножівки, а також інструменти для розмітки та вимірювання. Набір інструментів може складатися зі 100 предметів для професійного використання. Мінімальний набір налічує близько 40 найменувань.
- Набір ручних інструментів для столяра складається з свердла, молотка, долота, зензубеля, інструментів для шліфування та фальцювання. Крім професійних інструментів, у наборі повинні бути стандартні, такі як викрутки, шестигранні ключі, торцеві ножі.
- Універсальний професійний набір інструментів є комплектом інструментів, призначеним для виконання різних робіт. Використовуючи інструменти з набору, можна відремонтувати непрацюючу побутову техніку, встановити сантехніку, замінити розетку або провести ремонт автомобіля. Хоча вузькоспеціальних інструментів у наборі не буде. Однак для домашніх робіт це найоптимальніший варіант.
Також на ринку можна зустріти окремі набори ріжкових ключів, торцевих головок чи викруток.
Інструменти, що входять до універсального набору
Набори універсального ручного інструменту підозрюють наявність у комплекті таких стандартних інструментів:
- Викрутки використовують, щоб відкрутити або закрутити деталі кріплення. У побуті використовують хрестову та плоску викрутку. У професійному середовищі ще використовують викрутки-тестери із захистом від удару струму, реверсивні, ударні та інші викрутки.
- Торцеві головки призначені, щоб розгвинчувати або загвинчувати кріплення. Можуть бути стандартні розміри або подовжені. Формою розрізняють такі види: 6-гранні, 12-гранні, з Е-головками або SL-головками.
- Гайкові ключі. Інструмент має широкий спектр відкручування різних деталей. За формою можуть бути монолітні, ріжкові, накидні, торцеві, розвідні. Також у наборі має бути шестигранний ключ для шестигранних болтів.
- Трещотки необхідні, щоб закрутити або розкрутити різьблення. Деякі моделі можна використовувати у вузьких місцях. Наприклад, стандартна тріскачка на 72 зуби.
- Набори біт для викрутки та шуруповерта. Кожен наконечник підходить під різну форму шліцю: плоский наконечник, хрестоподібний, хрестоподібний з ребрами, шестигранник. Чим більше буде в комплекті біт, тим краще.
- Шарнірно-губцеві інструменти: плоскогубці, кліщі чи кусачки. За допомогою інструмента можна затиснути, обрізати або відкусити дріт, закрутити кріплення, зняти ізоляцію. Деякі плоскогубці можуть бути призначені до роботи з електроприладами. Бувають плоскогубці монолітні та регульовані.
- Молоток можна зустріти у деяких універсальних наборах. Молотки можуть відрізнятися розміром та довжиною рукоятки. Деякі моделі мають роздвоєний кінець на гострій стороні.
Універсальний набір інструментів для автомобіля включатиме мітчики та плашки. Їх використовують, щоб зафіксувати отвір під болти та свічки запалювання.
Серед додаткових аксесуарів, які можуть входити до універсального набору інструментів для дому, можна зустріти такі:
- подовжувачі, що дозволяють збільшити розмір основного інструменту;
- тримач для біт дозволяє змінювати наконечник без зусиль;
- перехідники створені, щоб поєднати різні діаметром елементи;
- кардани та карданні шарніри;
- комір для плашок і гайкових ключів.
При виборі набору ручних інструментів важливо звертати увагу не тільки на комплектуючі, але і якість. А саме зручність рукоятки, наявність прогумованих вставок, наявність різьблення, щільність з'єднань. Придбати універсальний набір інструментів різної комплектації можна на нашому веб-сайті.