Кількість
|
Вартість
|
||
|
Садові подрібнювачі та їх застосування
Власники дачних ділянок та заміських будинків знають, як важливо підтримувати порядок у саду. Після кожного прибирання залишаються гори рослинного сміття та питання, як правильно його утилізувати. На сьогоднішній день одним з найкращих методів переробки органіки вважається подрібнювач садового листя, який також відомий, як чіпер або шредер. Якщо раніше було прийнято спалювати органічне сміття або закопувати його в компостні ями, то зараз, використовуючи подрібнювач, можна заощадити час на переробку гілок, зберегти екологію та отримати органічне добриво.
Використовують садовий подрібнювач для трави, гілок, шишок, бадилля, кори дерев, товстих стебел. Подрібнювач чудово подолає будь-який рослинний матеріал, і його не потрібно вивозити або спалювати. До того ж ще подробилка зменшує обсяг садових відходів в 10 разів, що дозволяє використовувати перемелену мульчу як натуральне добрива для городу або утеплювач для рослин на зимовий період. А подрібненими гілками та корою можна прикрасити садові стежки чи клумби.
Переваги використання садових подрібнювачів
Садовий подрібнювач гілок дозволяє механізувати прибирання території, позбавивши власника приватного сектора необхідності вивозити великі обсяги сміття або спалювати його, засмічуючи повітря шкідливими токсинами.
Деякі садівники вважають за краще складати органіку в компостні ями. Однак такий варіант не підходить для товстих стебел та гілок, тому що їх переробка займе багато часу. Тоді як веткодробарка дозволить подрібнити велике сміття і отримати гумус у більш короткі терміни.
Використовуючи побутовий подрібнювач гілок, його власник у будь-якому випадку залишиться у виграші, оскільки техніка характеризується такими перевагами:
- проста в експлуатації та обслуговуванні;
- безпека у роботі;
- подрібнювач має тривалий термін служби;
- компактні розміри, що полегшують транспортування та зберігання подрібнювача садового;
- підходить для переробки дрібного та великого рослинного сміття;
- дозволяє у найкоротші терміни подрібнити великі обсяги органіки.
- Таким чином, власник подрібнювача економить час та сили, зменшує трудовитрати на прибирання саду та може отримати якісне, натуральне добриво.
Дозрівання компосту з переробленої органіки відбувається швидше. А використовуючи його регулярно як гумус можна підвищити якість грунту та врожайність.
Принцип роботи та конструкційні особливості садового подрібнювача
Побутовий подрібнювач гілок складається з наступних елементів:
- двигун, який запускає роботу подрібнювача;
- бункер, в який закладається гілки та інше сміття;
- ріжучий механізм, що перетворює гілки на тріски;
- дефлектор, через який викидається мульча;
- вісь із колесами;кнопки керування;
Дереворобилка може бути оснащена бензиновим або електричним двигуном. Таким чином, можна розділити садові подрібнювачі на 2 види:
- Подрібнювач садових електричних відходів використовують на невеликих дачних ділянках, так як він відрізняється порівняно невеликою потужністю. Переваги: екологічність, малошумність, компактні розміри.
- Подрібнювач бензинових гілок універсальний у своєму застосуванні, так як його потужності достатньо для переробки будь-якого матеріалу.
Також крім типу харчування, садові подрібнювачі відрізняються видами ріжучих механізмом.
Класифікація подрібнювачів за різальним механізмом
Садові подрібнювачі можна розділити на 5 типів: лісовий, ножовий, фрезерний, шнековий, фрезерно-турбінний. Сказати, який з них найкращий подрібнювач гілок та листя, можна тільки виходячи з цілей, що ставляться перед шредером. Розглянемо кожен подрібнювач гілок механічний за типом ріжучої системи:
- Лісовий. Подрібнювач за принципом дії можна порівняти із садовим триммером. Зелена маса ефективно перемелюється за допомогою волосіні шириною 2-4 мм. Не підходить для гілок та товстих стебел. Такий механізм набув поширення в саморобних подрібнювачах.
- Ножовий. Механізм є металевим диском із закріпленими на ньому сталевими ножами (від 2-х до 8 штук). У деяких моделях передбачені вертикальні косі ножі для сухої органіки. Подрібнювач підходить для подрібнення тонких гілок та зеленої маси. Відрізняється ножовий подрібнювач доступною вартістю та невеликими розмірами.
- Фрезерні. Садовий подрібнювач оснащений шестернею, яку запускає двигун. Потужний тріскач деревини здатний дробити гілки товщиною до 7 см. Подрібнена тріска підходить для декоративних цілей і як паливний матеріал.
- Шнековий подрібнювач призначений для переробки товстих гілок, але забивається, якщо використовувати його для подрібнення листя.
- Турбінний. Універсальні подрібнювачі, які чудово справляються з гілками та зеленою масою. Відрізняються вищою вартістю.
- Щоб підібрати подрібнювач листя садовий, враховують матеріал, який перероблятиметься.
Вибираємо садовий подрібнювач правильно
Важливі критерії вибору садового подрібнювача:
- Клас. Подрібнювач гілок тріскоріз може бути побутовим, призначеним для подрібнення бадилля, листя, тонких гілок. Напівпрофесійні подрібнювачі справляються з товстішими гілками. Професійні подрібнювачі знайшли застосування у садових та фермерських господарствах.
- Вид двигуна. Побутові та напівпрофесійні подрібнювачі оснащені бензиновим або електродвигуном. Тоді як професійні шредери можуть працювати на дизельному паливі або підключатися до ВОМ трактора.
- Потужність. Для побутових завдань достатньо подрібнювача потужністю до 3 кВт. Шредери з потужністю понад 4 кВт підходять для вирішення професійних завдань.
- Тип системи подрібнення залежно від діаметра матеріалу, який перероблятиметься. Наприклад, побутові подрібнювачі легко справляються з діаметром до 3 см та оснащені ножовим механізмом. Професійні фрезерні подрібнювачі легко перемелюють гілки діаметром 7 см.
- Додаткові функції, такі як автоподача, реверс, індикатор наповненості, регулятор швидкості подрібнення, захист від перевантаження та випадкового запуску техніки.
- Конструкційні особливості. Щепоріз гілок може бути доповнений колесами транспортування, штовхачем, завдання якого замінити автоподачу, двокамерним приймачем або приймальною воронкою.
Вибір садового подрібнювача залежить від завдань, які він виконуватиме. Покладатися на принцип чим потужніший або дорожчий, тим краще тут не варто. Щодо торгової марки, то варто віддати перевагу компанії, яка встигла зарекомендувати себе на ринку.