Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що собою являє драбина-стрем'янка
Драбина-стрем'янка алюмінієва являє собою мобільний, господарський інструмент, який використовують для вирішення різних побутових і професійних завдань. Задіюють драбину в процесі домашніх, комерційних, будівельно-монтажних, ремонтних робіт. Використовувати драбину можна в складеному або розкладеному вигляді залежно від умов. Висота драбини-стрем'янки може досягати 610 см, а конструкційні особливості залежать від модифікації.
Оскільки металеві драбини користуються найбільшим попитом, відзначимо переваги, якими володіє драбина залізна драбина:
- хороша стійкість драбини і надійність кріплень гарантують безпеку оператора;
- універсальність застосування, оскільки такі драбини підходять для використання в побуті та під час професійних робіт;
- довговічність і надійність, обумовлену міцністю матеріалу, з якого виготовлена драбина;
- стійкість до появи корозії;
- пересувна драбина легко транспортується і не займає багато місця при зберіганні.
Завдяки великому асортименту, купити драбину-стрем'янку алюмінієву можна будь-якої висоти для виконання різноманітних завдань.
Основні характеристики драбин
Виготовлена за європейськими стандартами розкладна драбина-стремянка характеризується такими особливостями:
- щоб утримувати секції в розкладеному вигляді передбачені міцні ремені або металеві розпірки, які фіксують драбину в одному положенні;
- якщо є верхній майданчик, його діаметр буде не менше 45 см;
- відстань вгорі драбини між напрямними має бути 29.21 см;
- якщо драбина виготовлена з металу, поверхня сходинок має бути рельєфною або мати прогумоване покриття;
- ніжки драбини повинні мати прогумований захист;
- більшість драбин оснащені дугою безпеки, розташованою вгорі драбини;
- якщо драбина оснащена коліщатками, то мають бути фіксатори для них.
Кількість сходинок залежить від висоти драбини та її конструкції. Якщо потрібна драбина-стрем'янка для квартири, то в середньому достатньо 4-7 сходинок. Для вирішення професійних завдань обирають драбини на кілька секцій, у кожній з яких від 8 до 10 сходинок.
Види драбин
Залежно від модифікації виділяють такі види драбин:
Односторонні драбини. Сходинки розташовані з одного боку, з іншого опора. Сходи можуть бути доповнені поручнями. Знайшла застосування у квартирах, магазинах, невеликих складах.
Драбина-стрем'янка двостороння відрізняється тим, що сходинки розташовані з 2-х сторін. Може використовуватися одночасно 2 користувачами. Найчастіше задіяна під час ремонтно-оздоблювальних робіт.
Побутова драбина драбина-табурет. Це невеликі драбини для вирішення домашніх завдань (дістати річ з верхньої полиці, замінити лампочку). Їхня висота не перевищує 122 см. Бувають односторонніми і двосторонніми.
На верху драбини, незалежно від модифікації, зазвичай розташований невеликий майданчик, на який можна встановити відро або підручні інструменти.
Матеріал, з якого виготовляють драбини
Драбини виготовляються з різних матеріалів: пластик, дерево, метал. Однак завдяки високій надійності та довговічності, попитом користуються алюмінієві драбини або сходи зі сталі.
Алюмінієва драбина-стрем'янка з майданчиком вирізняється доступною вартістю, довговічністю і невеликою вагою. Такі драбини мобільні, універсальні і прості в ході експлуатації.
Сталеві драбини відрізняються великим терміном служби, надійністю і міцністю. Відмінно переносять механічний вплив, не бояться корозії, витримують велике навантаження, але поступаються алюмінієвим драбинам мобільністю, оскільки важать значно більше.
Як вибрати драбину
Щоб визначитися з вибором, враховують призначення драбини. Обираючи драбину для дому або внутрішніх робіт, варто зупинитися на невеликій драбині з алюмінію. Легкі драбини-стрем'янки без проблем складаються і розкладаються, а завдяки невеликій вазі їх легко переносити з місця на місце. Купуючи драбину, враховують висоту стелі. Так для стандартних кімнат, де стелі 3 м заввишки, підійде драбина на 5-6 сходинок. Якщо ж необхідно організувати доступ до антресолей, то вистачить алюмінієвої драбини на 2-4 сходинки.
Сталева розсувна драбина-стрем'янка використовується на будівельних майданчиках, коли висуваються підвищені вимоги до міцності та стійкості.
Коли планується проведення електромонтажних робіт, слід вибирати матеріал, який не проводить електрику. Для цих цілей підходять драбини зі склопластику.
Основні правила експлуатації, зберігання та догляду за драбинами
Головна умова під час роботи на висоті - дотримання правил безпеки. Тому варто врахувати такі особливості застосування:
- не використовувати драбину як опорну драбину;
- перед тим як піднятися на драбину, необхідно оглянути її на наявність несправностей і пошкоджень;
- встановлювати драбину необхідно на рівній поверхні;
- не використовувати переносні драбини-стрем'янки біля дверних прорізів;
- важливо правильно визначити висоту і конструкцію відповідної драбини;
- не рекомендовано користуватися драбиною без підстраховки.
Щоб драбина-стрем'янка з широкими сходинками прослужила якомога довше, важливо правильно за нею доглядати. Необхідно підбирати місце її зберігання залежно від параметрів драбини. Приміщення вибирайте чисте і сухе. Врахуйте, що на конструкцію не повинно нічого тиснути. Алюмінієві драбини мають розташовуватися подалі від вологи. По завершенню робіт необхідно очистити драбину від забруднень.
Купити драбину-стрем'янку в Україні можна в нашому інтернет-магазині, де представлений величезний асортимент надійних сходів. Скориставшись каталогом, ви зможете підібрати драбину необхідної моделі для вирішення домашніх і комерційних завдань.