Кількість
|
Вартість
|
||
|
Запчастини для генераторів: Керівництво
Комплектуючі та аксесуари для генераторних установок охоплюють широкий спектр різноманітних деталей, які забезпечують тривалу та ефективну роботу обладнання. У нашому асортименті ви знайдете все необхідне для бензинових, дизельних та газових генераторів, що дозволяє легко підібрати та придбати потрібні запасні частини.
Подібно до будь-яких інших технічних пристроїв, генераторам потрібна своєчасна заміна компонентів через знос або як запобігання несправностям. Електрогенератори мають великий попит, тому компоненти для них завжди затребувані.
Ми зосередимося на бензинових генераторах, як на найбільш поширеному виді обладнання сьогодні.
Для ремонту та обслуговування потрібна безліч компонентів. Серед ключових деталей для бензинових електрогенераторів виділяються такі:
- регулятор напруги;
- ротор;
- шків;
- ручний та електричний стартери;
- щітки;
- діодний міст;
- приводний ремінь;
- шатун;
- захисні кришки;
- поршневі кільця;
- щітковий механізм;
- паливний клапан;
- підшипники;
- паливний бак.
Рекомендується також наявність додаткових компонентів, наприклад, прокладок, хомутів, паливних шлангів, свічок запалювання, а також впускних та випускних клапанів, маслознімних та компресійних кілець. Важливими є також електротехнічні компоненти, включаючи різні типи контактів.
Поломка бензинових генераторів
Якщо виникає проблема із запуском бензинового генератора, важливо перевірити стан клапанів, поршня та свічок запалювання. Можливо, потрібно замінити деякі з цих деталей. Якщо ж пристрій споживає занадто багато олії або випромінює дим, швидше за все, проблема криється в поршневій групі, і потрібні відповідні компоненти для ремонту. Забруднений або зношений повітряний фільтр – ще одна найпоширеніша причина погіршення роботи обладнання.
Коли генератор зупиняється відразу після запуску, корисно перевірити карбюратор та датчик рівня олії. Можливо, буде потрібно очищення або ремонт цих компонентів.
Якщо пристрій функціонує лише на низьких або високих обертах, це може призвести до несправності регулятора обертів. А при перевищенні нормальних показників напруги та частоти, слід перевірити роботу регулятора напруги AVR і, за необхідності, провести його заміну.
Частими причинами поломок є несправність електрогенератора або мотора. Для діагностики необхідний ретельний огляд кожного вузла, можливо, знадобляться певні варіанти ремонту, наприклад очищення бензопроводу від забруднень або заміна пошкоджених деталей.
Заміна витратних матеріалів
Для надійної та довговічної роботи генератора необхідно регулярно проводити технічне обслуговування та заміну зношених компонентів. В іншому випадку через виходу з ладу окремих деталей може прискоритися знос інших компонентів.
Уламки в системі подачі палива. Частою причиною того, що бензопровід, що з'єднує бак і карбюратор, забивається, є використання палива низької якості. У цьому випадку досить просто видалити та очистити кран разом із паливним шлангом. У разі виходу з ладу датчиків рівня палива такі комплектуючі для генератора слід замінити.
Проблеми у функціонуванні карбюратора. Якщо карбюратор не працює коректно, найчастіше це викликано паливною голкою, що забилася. Вирішити проблему можна, очистивши її за допомогою компресора. У разі невдачі, потрібна заміна цих компонентів генератора. Якщо виявляється, що застряг поплавковий механізм, що відповідає за подачу палива, його слід очистити спеціальним засобом для карбюраторів і розробляти вручну, роблячи кілька рухів.
Збій у роботі механізму газорозподілу. Проблема може бути вирішена шляхом зняття кришок блоків клапанів та ручного переміщення коромисел. Якщо це не дає результатів або клапани не відкриваються через їхнє залипання через використання палива сумнівної якості, їм слід промити спеціальним розчинником для карбюраторів, повернути коромисла і змусити клапан рухатися за допомогою легких ударів до його повного звільнення. Після цього, повернувши вал, можна виштовхувати клапан назад. Можливо, потрібно повторити ці кроки кілька разів.
Рваний ремінь газорозподільного механізму. Важливо, що такі компоненти для електрогенератора не завжди доступні. У разі їх пошкодження необхідна заміна.
Проблеми з електростартером. Спочатку слід перевірити акумулятор на предмет розряджання. Якщо він розрядився, просто перезарядіть його або встановіть запасний. Для ремонту блоку електростартера у нас є необхідні комплектуючі.
Автоматичний регулятор напруги AVR для генераторів
У ролі цього пристрою у генераторі виступає своєрідний випрямляч. Коли генератор виробляє напругу, воно надходить у початковому, нестабілізованому вигляді. Проходячи через AVR, напруга стабілізується та частота вирівнюється. Крім того, AVR виконує безліч інших важливих функцій, але перш за все йдеться про стабілізацію та вирівнювання частоти.
В основному генератори потужністю 2,0-3,0 кВт діляться на два типи: з AVR і без нього.
Такі пристрої також бувають щітковими та безщітковими.
Регулятор напруги АВР (або щоколадка) на вашому генераторі дає вам такі переваги, як постійні 50 Гц. Це особливо важливо, якщо ви плануєте використовувати генератор будинку, в офісі або для обладнання, чутливого до коливань напруги, наприклад, комп'ютери або опалювальні котли.
Для нормальної роботи всіх електроприладів, які використовують електронні плати, необхідно підтримувати відповідний рівень напруги та частоту. Відповідно, якщо ваш генератор обладнаний без AVR, це може спричинити проблеми при підключенні до нього електроприладів.
Автоматичний регулятор напруги АВР: Підключення
має два дроти для підключення до клем щіток, і дуже важливо не переплутати їхню полярність при підключенні. Як правило, на одному з проводів є мітка з плюсом. Якщо на AVR немає такої мітки, полярність можна визначити за кольором дроту. Але варто врахувати, що колірне маркування буває двох типів:
Синій та жовтий провід – у цьому випадку синій провід позначений плюсом.
Червоний і білий – за такого кольорового рішення плюсом вважається червоний провід.
Синій провід цього регулятора відзначений знаком плюс. AVR розрізняються за формою (прямокутні, дугові), кількістю контактів (один, два), потужністю (2,0-3,0 кВт; 5,0-5,5 кВт) та фаз (однофазні, трифазні). Для визначення відповідного AVR необхідно знати всі ці параметри: форму, кількість контактів, потужність та кількість фаз. Дуже складно підібрати AVR за моделлю генератора, так як виробники часто змінюють конструкцію, не змінюючи модель.