0
Мій кошик
Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Зварювальне обладнання

Використання зварювального апарату


Інверторні зварювальні апарати – сучасний агрегат для зварювання металів, що прийшов на заміну зварювальним трансформаторам. Зварювальники-професіонали віддають перевагу новому типу зварювання за рахунок компактних розмірів та високої якості зварювального шва. Зварювальний апарат постійного струму використовують у ході будівельно-монтажних та ремонтних робіт, як у професійному середовищі, так і для вирішення побутових завдань. Зварювальні інвертори можуть працювати не лише від стаціонарної електромережі, а й від електрогенератора. Це дозволяє використовувати зварювання на виїзних роботах. Не обійтися без зварювального апарату та в майстернях з ремонту автомобіля.

Широке поширення зварювальних апаратів інверторів пояснюється покращеним принципом дії. Про особливості роботи зварювання, можливості і переваги, а також критерії вибору йтиметься далі.

Як працює зварювальний апарат

Інвертор зварювального струму живиться від стаціонарної мережі частота якої 50 Гц. Змінний струм надходить на перетворювач, де згладжується. Потім, вступають у дію встановлені напівпровідники, завдання яких перетворювати постійний струм на змінний струм, але вже високочастотний. Після цього напруга знижується, з допомогою чого зростає сила струму. На заключному етапі змінний струм знову перетворюється на постійний. Завдяки такому процесу апарат видає струм для виконання якісних зварювальних робіт.

Простий зварювальний інвертор із таким принципом дії характеризується такими особливостями:

  • інверторна технологія дозволила підвищити ККД до 95%;
  • споживання струму зведено до мінімуму та в 1,5-3 рази менше, ніж у старих зварювальних апаратів;
  • немає залежності від напруги у мережі;
  • встановлені IGBT транзистори дозволили зменшити габарити зварювального апарату та його вагу;
  • стабільний струм забезпечує акуратний зварювальний шов без недоліків;
  • можливість плавно перемикати силу струму дозволяє виконувати ювелірні шви;
  • захист інверторного зварювального апарату забезпечується запобіганням від перегріву, перевантаження та електричного перенапруги.

Недоліки, які має інверторний зварювальний апарат: ціна вища, ніж у трансформаторів. Деякі моделі не пристосовані до роботи на морозі. Довжина робочого кабелю має перевищувати 2.5 метра.

Призначення інверторного зварювального апарату

Инверторные сварочные аппараты ММА

Зварювальні апарати класифікують за методом зварювання:

  1. Інверторні зварювальні апарати ММА використовують для ручного електродугового зварювання, для якого застосовують найпростіші електроди. Такий інвертор знайшов застосування у приватних майстернях, малих виробничих цехах та у домашніх умовах. Цей метод зварювання підходить для роботи зі сталевими та чавунними виробами.
  2. Інверторні апарати TIG зварювання підходять для зварювання вольфрамовими електродами. Аргонно-дугове зварювання використовується для з'єднання конструкцій, товщина яких стінок не перевищує 6 мм. Можна використовувати для таких матеріалів як кольорові метали, низьковуглецева і нержавіюча сталь, титанові або магнієві сплави. Подання матеріалу подається ручним чи автоматичним способом.
  3. Інверторні зварювальні напівавтомати MIG-MAG використовують для зварювання серед захисних газів, як інертних, так і активних. За рахунок напівавтоматичного режиму дріт піддається без участі оператора. Використовують зварювальний апарат для роботи з тонкостінними конструкціями.

Професійні зварювальні інвертори здатні виконувати всі три види зварювання. Для цього передбачено перемикач, що дозволяє налаштувати потрібний режим.

На які критерії звертають увагу при покупці зварювального апарату

Щоб вибрати надійний зварювальний інвертор, звертають увагу на такі характеристики:

  1. Зварювальний струм. Чим вищий показник струму на виході, тим паче продуктивний зварювальний апарат. А це означає, що вона підходить для товстого металу. При виборі варто зважати на те, з яким типом матеріалу планується робота. Для роботи в домашніх умовах не варто купувати надто потужні зварювальні апарати. Наприклад, для зварювання арматури 6 мм достатнього зварювального інвертора стоком 150 А, а щоб зварити труби опалення – 160 А. Коли потрібно працювати з товщиною 6-10 мм вибирають зварювальний апарат із силою струму до 400 А.
  2. Спосіб регулювання струму. У професійному середовищі використовують інвертори з плавним регулюванням сили струму, що дозволяє налаштувати апарат з точністю до одиниць. Також є зварювальні апарати зі ступінчастим регулюванням, де крок може дорівнювати 10-20 А.
  3. Тип харчування. Зварювальний інвертор IGBT може живитися від однофазної (220 В) або трифазної (380 В) мережі. Деякі моделі можуть працювати від обох типів.
  4. Робочий цикл залежить від призначення інвертора. Наприклад, вибираючи зварювальний апарат для дому, достатньо 60% робочого циклу. Це означає, що на кожні 10 хвилин зварювання працює 6 хвилин, а потім остигає. Для професійних завдань використовують зварювальне устаткування, цикл якого щонайменше 80 %.
  5. Захист від пилу та вологи. Тут варто врахувати, що інвертори чутливі до пилу та вологи, тому потрібно регулярно очищати їх. Якщо зварювальний апарат використовуватиметься в чистому та сухому приміщенні, то варто вбирати найнижчий рівень захисту та не переплачувати. Для роботи на вулиці клас захисту має бути більшим за IP 21.
  6. Потужність. Чим вищий параметр, тим товстіший матеріал можна варити за допомогою інвертора. Інверторні зварювальні апарати для дому не перевищують 10 кВт. Професійні інвертори потужністю досягають 27 кВт, що дозволяє варити навіть котлову сталь.
  7. Електроди, які використовують для зварювання. Вони можуть відрізнятися діаметром та типом матеріалу.

Вибрати зварювальний апарат інвертор можна в онлайн-каталозі нашого магазину, де представлений широкий асортимент побутових, напівпрофесійних та професійних інверторів.

Вгору