Кількість
|
Вартість
|
||
|
Навіщо потрібен ручний обприскувач
Обприскувач для саду – спеціальний технічний пристрій, який застосовують для обробки садових та городніх рослин, а також плодово-ягідних культур. За допомогою обприскувача можна розпорошити добрива, обробити рослини та ґрунт від паразитів чи бактерій, внести підживлення чи підтримати оптимальний рівень вологості. Також обприскувач побутовий можна використовувати для миття вікон, автомобіля, розпилення технічної рідини або фарби, проведення дезінфекції приміщення.
За призначенням ручні обприскувачі можна розділити на 2 види, виходячи з об'єму ємності:
- невеликі обприскувачі до 2 л використовують для кімнатних рослин та невеликих чагарників;
- обприскувачі об'ємом до 12 л використовують у саду, домашньому городі, оранжереї, теплиці.
Завдяки використанню обприскувача можна досягти максимальної ефективності дії хімічного розчину або підживлення. Адже навіть маленькі обприскувачі дозволяють розпорошити рідину по всій поверхні рослини за рахунок того, що розчин розпорошується на маленькі крапельки.
Конструкція ручних обприскувачів
Будь-який розпилювач рідини складається з кількох основних елементів:
- ємність для рідини, що розпилюватиметься;
- клапан, для скидання тиску;
- форсунки.
Залежно від модифікації обприскувач може бути доповнений штангою для розпилення, фільтром та насосом. Від конструкції залежить принцип роботи обприскувача:
- рідина розпорошується під дією пружної ручки;
- обприскувач оснащений ручним насосом.
У першому випадку оператору необхідно натиснути на ручку у вигляді курка, у результаті відбувається розпилення рідини. Другий варіант - помповий обприскувач вимагає попереднього підкачування повітря. Такі пристрої більш комфортні та продуктивні.
Переваги механічних обприскувачів
Ручний обприскувач для саду – одна із незамінних речей в арсеналі садівника. З його допомогою можна внести підгодівлю для розсади, розпорошити гербіциди, позбутися паразитів та багато іншого.
Серед інших видів обприскувачів механічні розпилювачі характеризуються такими перевагами:
- підходить для роботи на великих та малих ділянках;
- дозаправка не викличе складнощів у процесі роботи;
- гербіцидний обприскувач виготовляється з високоякісних матеріалів;
- простота та безпека конструкції;
- найдоступніша ціна серед обприскувачів;
- економна витрата розчину.
Серед недоліків варто наголосити на необхідності часто заправляти обприскувач при тривалій роботі.
Види механічних обприскувачів
Недорогі садові обприскувачі представлені у великому асортименті, що дає змогу вибрати необхідний за обсягом розпилювач. Розглянемо основні види ручних обприскувачів:
- Пульверизатори-розпилювачі. Це найпростіший і доступніший за ціною обприскувач. Може вміщувати від 0,3 л до 2 л рідини. Розпорошення відбувається шляхом ручного натискання на важіль. Залежно від характеристик матеріалу можна використовувати для розпилення води, добрива, агресивних хімічних речовин. За рахунок невеликого розміру обприскувач знайшов застосування у квартирах, оранжереях, а також для очищення поверхонь від забруднень.
- Обприскувач садовий пневматичний. В даному випадку тиск нагнітається за допомогою механічного помпового насоса. Помпа вбудована у кришку обприскувача. Внаслідок підкачування в резервуарі тиск досягає 3-4 атмосфер. Об'єм резервуару становить від 3 л до 12 л. За конструкцією обприскувач садовий помповий може бути ранцевий, плечовий або у вигляді пульверизатора. На відміну від гідравлічного розпилювача, помповий обприскувач необхідно встановлювати на землю для підкачування. Залежно від обсягу обприскувача використовують у садах та городах до 30 соток.
- Обприскувач гідравлічний. Принцип роботи можна порівняти із насосом для велосипеда, тільки замість повітря він закачує рідину. Тиск нагнітається за допомогою важеля тільки в колбі насоса, а не в резервуарі. Тому такі обприскувачі вважаються найбезпечнішими, що також позначається на ціні. Інтенсивність розпилення залежить від частоти підкачування. Використовують гідравлічний обприскувач для догляду за садовими деревами, городними культурами, квітником.
Вибір конструкції обприскувача залежить від призначення та регулярності його застосування. Так, наприклад помпові та гідравлічні набувають, коли необхідно обприскувати дерева, кущі, великі засаджені території. Для невеликих теплиць та кімнатних рослин підходить обприскувач-пульверизатор.
Як вибрати ручний обприскувач
Щоб придбати хороший гербіцидний обприскувач беруть до уваги такі характеристики:
- Призначення обприскувача та площа оброблюваної території. Крім висоти рослин та регулярності використання, також враховують, яку рідину будуть розпорошувати. Наприклад, для розпилення агресивних рідин варто вибрати обприскувач із зносостійкого матеріалу, який добре переносить вплив гарячих речовин або фарб.
- Об `єм. За обсягом резервуара може бути обприскувач ручний помповий 2 л – 12 л.
- Радіус розпилення. Залежно від модифікації обприскувача, радіус дії досягає 12 м.
- Тиск. Показник дозволить визначити радіус та продуктивність обприскувача. У середньому на ручних моделях тиск становить 3-4 бар.
- Вага. Від ваги обприскувача залежить комфорт користувача під час роботи. Вибираючи габаритні ранцеві або плечові обприскувачі, варто придбати модель з м'якими накладками.
- Додаткові функції. Це може бути вбудований манометр, контроль рівня рідини, регулювання дальності розпилення, підставка для встановлення на землю.
Онлайн-каталог нашого магазину дозволяє вибрати та купити помповий обприскувач для розпилення добрив, води, хімікатів та інших рідин.