Що потрібно знати, вибираючи візок для садового шланга


Однією з універсальних та корисних речей у господарстві є гнучкий садовий шланг. Його використовують для поливу рослинності, миття фасадів та автомобілів, для перекачування води. Однак мало хто знає, як правильно організувати його зберігання. Котушка для поливального шланга – зручний пристрій, який дозволить не тільки акуратно зберігати садовий шланг, але й полегшить роботу в саду. Про те, які бувають види котушок і як правильно підібрати садовий девайс, йтиметься далі.

Переваги котушки для шланга або навіщо вона потрібна взагалі

візок для садового шланга

Процес поливу у багатьох садівників забирає чимало часу та сил. Особливо незручно перетягувати довгий шланг територією саду, не пошкоджуючи рослини. Котушки та візки для шлангів створені, щоб зробити цей процес зручнішим. Намотаний на барабан візки шланг набагато простіше переміщати та розкручувати, рівномірно поливаючи рослини.

Переваги, якими володіє візок та котушка для шланга:

 1. Оптимізація робочого процесу у саду чи на городі. Завдяки барабану, шланг легко закручується та розкручується, не заламуючи. Вода у своїй подається поступово.
 2. Простота експлуатації. Візки мають невелику вагу та прості в обслуговуванні. Здійснювати полив зможе навіть підліток.
 3. Акуратність. Скориставшись котушкою для зберігання, можна вирішити проблему шланга, що вічно заважає, який валяється під ногами. Візок має сучасний вигляд і гармонійно вписується в навколишній ландшафтний дизайн. Таким чином, галявина перед будинком виглядатиме охайніше.
 4. Зменшує зношування поливального шланга. За рахунок акуратного зберігання, шланг не стирається і не заламується, а отже, прослужить значно довше.

Купити візок або котушку для шланга може як професійний садівник, так і власник заміського будинку, який стежить за красою саду. Що вибрати, котушку або візок, залежить від площі лужка.

Стаціонарна котушка або мобільний візок

Котушки для шлангів можуть бути стаціонарними, переносними або мобільними, на коліщатках. Найпростіша котушка складається з барабана, рами та ручки для намотування шланга. Для кріплення передбачені кронштейни, завдяки яким котушку для поливального шланга можна розмістити у зручному місці. Це може бути стіна гаража, будинку або сараю, головне, щоб поруч було організовано постійне підведення води.

Якщо необхідно переставляти котушку з місця на місце, варто вибрати котушку зі стійкою рамою. Також така котушка буде актуальною, коли необхідно вимити машину або фасад будинку.

Котушка зі шлангом для поливу найкраще підходить для невеликої ділянки. Коли ж необхідно здійснювати полив на великій території, віддають перевагу візку для садового шланга. Пристрій є барабаном на рамі, але доповнений парою коліс і ергономічною рукояткою. Таким чином, візок зручно переміщати по всій ділянці, а шланг акуратно розмотується на потрібну відстань. Для зручності зберігання рукоятку можна складати, а також відрегулювати зростання користувача.

Конструкційні особливості візка для поливального шлангу


Барабан для шлангу відрізняється способом намотування шлангу. Є 3 варіанти:

 1. Ручне намотування – найпоширеніший спосіб. Розмотування та намотування шланга на барабан відбувається за допомогою бічної ручки, яку користувач крутить сам.
 2. Автоматичне намотування. Автоматична котушка для шланга оснащена пружинним механізмом, який автоматично змотує шланг.
 3. Електричне намотування, яке функціонує від електричного приводу. Це найшвидший, але й найдорожчий варіант. Користувач повинен стежити за рівнем заряду акумулятора або забезпечити постійне підключення до електромережі.

Вибираючи котушку для шланга та спосіб його намотування, враховують, як часто пристрій буде експлуатуватися. Про особливості вибору візка йтиметься далі.

Як вибрати котушку для садового шлангу


Щоб візок для шланга виправдав витрачені на нього витрати, варто враховувати такі параметри пристрою:

 1. Місткість барабана. Враховуючи, що є барабани, що дозволяють намотувати на себе шланги різної довжини та діаметра, то насамперед звертають увагу саме на розмір барабана. Візок може вміщати він шланги до 100 м довжиною, котушки до 40 м.
 2. Конструкційні особливості. Тут треба розуміти, якою має бути котушка для садового шланга: стаціонарною, мобільною або прикріпленою до стіни.
 3. Кут з'єднання шлангу. Правильний кут дозволить уникнути тріщин та заломів шланга. В ідеалі цей кут  45°.
 4. Матеріал. Візки для поливальних шлангів виготовляються із металу або міцного пластику. Обидва матеріали стійкі до корозії та деформації. Якщо ви плануєте намотувати шланг невеликої довжини, варто вибрати пластикову котушку. Вона легша і коштує дешевше. Для великих ділянок варто вибрати візок, виготовлений з міцного металу, що характеризується тривалим терміном служби.
 5. Зручність. Візок повинен бути зручним у процесі експлуатації та під час зберігання. Віддавайте перевагу візкам з ергономічною рукояткою та можливістю її регулювати. Використовуючи котушку стаціонарно, враховуйте стійкість рами. Для шлангів великої довжини актуальна автоматична намотування. Має значення наявність системи Aquastop.
 6. Додаткові аксесуари. Це може бути фіксатор для шланга чи поличка для інструментів. Деякі котушки та візки продаються у комплекті зі шлангом. У такому разі шланг на котушці може бути доповнений насадкою для розсіювання або заглушкою для води.

Скориставшись онлайн-катлогом нашого магазину, ви можете вибрати та купити візок для шланга, а також інше садове обладнання. На сайті представлений великий асортимент перевірених та надійних європейських виробників.